Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam meg a barátomna...

Hogyan mondjam meg a barátomnak, hogy háttérbe szorítva érzem magam a testvére mellett?

Figyelt kérdés

Amikor a barátommal együtt vagyunk és csaktlakozik a testvére, akkor konkrétan ketten beszélgetnek és kizárnak.


Főként a testvére kezdi ezt a "műveletet". Én sosem voltam nagy extrovertált típus, nem nagyon megy a "tömeges" beszélgetés. Jobb szeretek ketten beszélgetni valakivel.


Szeretnék jóba lenni a testvérével is, de olyan "uralkodói" stílusú, és nem tudok mit kezdeni vele.


(A testvére lány)


20/l



2020. júl. 30. 12:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Az még kimaradt, hogy túlságosan sok időt szeretnek együtt tölteni. Együtt nyaralgatni, programokra járni.

Én pedig nem szeretnék a testvérével menni hármasban.

2020. júl. 30. 12:07
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Remélem nem szeretnéd a pasidat elszakítani a testvérétől... megkérheted a barátodat, hogy segítsen neked és próbáljon meg bevonni téged is a beszélgetésbe, hozzon fel olyan témákat, amihez hozzá tudsz szólni. Ezt pedig használd ki és tegyél meg mindent a beszélgetésért. Ha ennek ellenére se megy a dolog, akkor maradj inkább ki az ő közös programjaikból. Vannak az életben olyan emberek, akikhez alkalmazkodni kell és nem fognak tutujgatni és mindenképpen beszélgetni veled, szeretnek irányítani és a közzéppontban lenni, ilyesmi lehet a tesója is. Legyél kicsit nyitottabb, ne próbáld meg az ő testvéri kapcsolatukat kikezdeni azért, mert te nem tudsz vele beszélgetni... gondolom azért töltötök elég időt kettesben is. Ha mégse, akkor azt is beszéld meg a barátoddal, hogy szeretnél vele többet kettesben lenni.
2020. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg a másik félnek is illik alkalmazkodni, és nem kitúrni. Beszélj a pároddal, erre nem nagyon van más megoldás. Nem lehet mindenki extrovertált, de ha azt el kell fogadni, akkor az introvertált embert is. Valóban legyél nyitottabb, valóban hagyd őket programozni, de a tesó is hagyjon teret neked és nektek. Ez így korrekt. Ha a párod nem vevő rá, vagy nem érti, hogy mi a bajod, akkor meg veszett fejsze nyele. Szélmalomharcot vívni sem érdemes.
2020. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a külön program, csak kettesben?
2020. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván te vagy náluk, mert egyébként nehézkes lenne a testvérének csatlakoznia.

Akkor ezt most hogy képzeljük el?

Bejön a pasid szobájába a testvére és beszélgetni kezd, miközben ti egymásba vagytok gabalyodva? Gondolom nem, hanem valami semleges területen, nappali, terasz, konyha szólnak egymáshoz a testvérek és te abba valamiért nem tudsz belefolyni.

Miért nem?

A mélytengeri búvárkodásról, vagy az atommaghasadásról beszélgetnek?

Szerintem pakold rendbe az önbizalmadat, rögtön másképp fogsz hozzáállni a beszélgetésekhez! Attól viszont óvva intenélek, hogy elkezdd fúrni a testvérét, a saját gondjaid miatt, mert ez nem szokott jóra vezetni!

2020. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kiegészítő hozzászólásomban kifejtettem, hol zavaróbb. Az ha náluk vagyunk természetes, hogy töltünk együtt időt, az ellen nem is vagyok. Viszont amikor kimozdulásról van szó akkor nem értem miért kell együtt elmennünk.


Sosem a kettejük programjába furakodok be, hanem fordítva van. Van amikor megkérdez barátom, hogy mennek el szeretnék-e jönni, ekkor jelzem, hogy igen/nem. De amikor mi tervezünk valamit és random csatlakozik az egy kicsit meglep.


Szóval nem azzal van a problémám, hogy a saját háztartásukban együtt beszélgetünk, az oké megoldom, de amikor már ennél több lenne az már nem tetszik.

2020. júl. 30. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem innentől kezdve te javasolj programokat, de előtte hangsúlyozd ki, hogy ez most "zártkörű".
2020. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!