Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így a testvérem?

Miért viselkedik így a testvérem?

Figyelt kérdés

kb 11 év van köztünk. Nem gazdag/ egy normál család gyerekei vagyunk, bár kétség kívül mivel neki már nem igen jutott ki a nagyszülők kényeztetéséből, őt a szüleink elkényeztették, míg a húgomat és engem nem.

Mi a húgommal már régóta külön élünk, én 28 vagyok, az öcsém 18 lesz ma/holnap.


Amióta megszületett imádtam, az utolsó forint zsebpénzemet is mindig ráköltöttem, legyen szó moziról, állatkertről, vagy csokiról, vágyott játékról, elvittem magammal nyaralni pár napra stb, tényleg nagyon sokat voltunk együtt, minden nyáron jött hozzám, jöttünk mentünk. Azt elismerem, hogy a szüleink és a másik tesó (az anyánk nem közös de én is velük nőttem fel) nem túl nagylelkűek, de én mindig különböztem e tekintetben, szeretek adni, segíteni stb.

Most is /lehet szidni, hogy nem kellett volna stb hát többet nem is fogom arra

mérget vehet bárki/ a költözésem kellős közepette ami anyagi és egyéb káosz is jelenleg az életemben, elintéztem a kérésére a közmunka bejegyzést az érettségihez /a max nyáron elvégezhető 15 órát az 50ből/ és mondtam ha van kedve maradjon egy pár napot. Maradt.

Apukánk adott neki pénzt, azzal a kísérővel, hogy hívjon meg minket a párommal valamire, fagyira pizzára bármire. Öcsém leokézta. Vásárláskor ráböktem egy 200 forintos üdítőre, hogy hű ez biztos finom, ő is mondta hogy igen tényleg és vett magának egyet, meg se kockáztatva a kérdést, hogy esetleg mi is kérünk e.

3 nap múlva elmentünk más miatt is, mondtam együnk egy gyrost, mondta hogy jó és, hogy a gyrost megveszi ő, mondtam hogy tényleg? oké köszi, erre odament és vett egyet magának. (mint később kiderült azt is csak azért, mert fel akarta váltatni a pénzét)


Én nem várom el, hogy lehozza nekem a csillagos eget, valószínűleg el sem fogadtam volna, de maga a gesztus állítólagos férfi létére, hogy megkérdezze, hogy esetleg kérek e én is, ha már magamhoz fogadtam és etettem napokig plusz szívességet is tettem neki a közmunkával, komolyan nem fért volna bele, hogy egy nyamvadt 200ft-os üdítőre vagy egy 500ftos gyrosra meginvitáljon engem is, de ha magától nem is legalább apukánk utasítására?


Nem tudom, hogy ez irigység, vagy önzősèg, vagy micsoda? Mindig csak ő, ő, ő?

Egyébként az ünnepek kb ugyan ilyenek, igények vannak, ő egy tábla csokit nem szokott venni nekünk, halál komolyan.


Addig már eljutottam, hogy mivel már bőven nagyfiú, mostantól én sem leszek ilyen nagylelkű, de fel nem foghatom hogy mi megy végben az agyában? Ha pedig a szüleinknek mondom azzal jönnek, hogy gyerek még. Gyerek????? Szerintem attól már nagyon messze van, legalábbis ha azt nézzük, hogy mi milyenek voltunk 17 évesen ezen a téren.

Ha pedig neki tesszük szóvá csak mosolyog a bajsza alatt és abszolút nem érdekli.



2020. aug. 2. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nalam ugyanez a helyzet. Nem tanitottak meg neki..ahhoz szokott hozza, hogy kapjon...adni mar nem tud.

Fogd vissza a nagy adakozast, hatha kapcsol. Vegyel egy pizzat stb es fald be elotte, o pedig nezzen...

2020. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ti neveltétek ilyenre, azt tanítottátok meg neki a kényeztetéssel, hogy ő az első. Mégis mit vártok ezután tőle? Eddig ő volt az atyaisten, a kis herceg, fel sem fogná, most miért változott meg minden. A ti saratok.
2020. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként ilyenkor már hiába ülteti le a család és prédikál neki, csak azt fogja érezni belőle, hogy ellenségesek lettetek hozzá. Nincs elég esze megérteni. Indirekt módszerrel, amit az egyes is írt, próbálkozzatok: Vásárláskor neki nem vesztek semmit, csak magatoknak. Ha kérdezi, mért nem, a válasz, hogy ő sem vett nektek semmit abból, amit az apja arra adott neki, hogy meghívjon titeket.
2020. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kettessel azért nem értek egyet, mert én próbáltam tanítgatni, /szülők kétség kívül nem, de akkor az nem az én elbaszásom/ mindig ha tetszett neki egy kislány mondtam gyere vegyünk neki egy kis ajándékot, egy virágot, add oda neki, vagy gyere vegyél anyudnak valamit vagy ha nálunk voltunk az én anyukámnál akkor, hogy köszönje meg adjunk egy bonbont stb. Szóval próbálkozások azért voltak.

2020. aug. 2. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek termeszetes annak fura lehet, de nem rosszindulatbol csinalja ezt szerintem se, egyszeruen nem tudja hogy ezt illene. Raadasul ezek a “meghivlak, viszonzom stb” eleg felnott dolgok, egy kozepiskolas fejeben aki eddig senkit nem hivott meg semmire hanem mindig ot hivtak a szulei (ha meg baratokkal volt gondolom kulon fizettek) nem biztos h osszeall. Lehet a korkulonbseg miatt is inkabb anya szerepben vagy neki, erettsegikor meg eleg gyerek az ember. :)
2020. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, szerintem el lehet neki mondani normalisan hogy illene viszonozni (persze nem okoskodva), a kesobbi felnott eleteben is hasznos lesz.
2020. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ebben a korban van ilyen én a harminchoz közeledő unokaöcsémet ingyen felkészítettem a vizsgáira fél éven keresztül, soha egy csokit sem kaptam tőle cserébe, aztán mikor gyereke lett, a kissrácot is elhozta hogy korrepetáljam, mert gyenge, azért sem adott abszolút semmit, sőt, mesélte, hogy van külföldről egy csomó finom italuk, tele a szekrény teteje, kénytelen volt elajándékozgatni a haveroknak, mert már nem fértek tőle. Én eszébe sem jutottam. Ahogy az sem, mennyi pénzt spóroltam nekik az ingyen tanítással. Nekem tulajdonképpen mindegy, csak hát nem kell az ilyesmihez kamasznak lenni. Lehet ez végleges jellemvonás is.
2020. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:
Szerintem sem gonoszságból teszi, csak nem tudatosult még benne, hogy ő már nem gyerek, aki egyoldalúan kap dolgokat, hanem egy szinte felnőtt és így egyre inkább az egymás kölcsönös segítése lép az egyoldalú ajándékok és szívességek helyére.
2020. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 8-as jól mondja. Ezt a felnőtt öntudatot kéne elmagyarázni, megtanítani neki. Hogy új életfázisba ért, viselkedést kell váltania.
2020. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!