Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom rendszeresen ellopja a...

Húgom rendszeresen ellopja a cuccaimat, mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Általában az eldobhatós borotváimat viszi el, de sokszor volt már ilyen sminkekkel, pénzzel, ruhákkal, maszk (nem sima orvosi, hanem mintás, nem is volt olyan olcsó, még a korona előtt volt ez az eset), meg még ki tudja, miket nem vettem észre. A fürdőszobában már rég nem hagyok semmi értéket (tusfürdő, sminktermékek, borotva...), de a szobámból is tűnnek el a dolgaim. Nincs kulcs az ajtómhoz, úgyhogy bezárni nem opció.

Van néhány papírja (enyhe depresszióról és valamiféle magatartási és beilleszkedési zavarokról), én a kisebb dolgokat betudtam annak, hogy biztosan az utóbbi miatt nem kér, hanem csak elvesz dolgokat, de amikor már a pénzem tűnik el, az kicsit kiveri a biztosítékot.

Másokkal szemben is vannak ilyen furcsa dolgai, redmentás teszteknél simán leleste úgy a kérdéseket, hogy más osztálytársa nevét adta meg (így elméletileg az illető már nem tudta megírni a dolgozatot - habár én nem értek hozzá), stb...

Volt már vele néhány beszélgetés a dolgokról természetesen, veszekedés is... Igazából akadnak vele problémák (ilyesmik), nem is kevés.

Egyrészt aggaszt, hogy mi lesz így vele, másrészt a cuccaimat is szeretném megőrizni...

A lány 15 lesz nem soká, én pedig 18.



2020. aug. 3. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid mit szólnak ehhez?
2020. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss számlát ha még nincs, és csak annyi készpénzt tarts otthon amennyi nem vág földhöz ha eltűnik. Sminkeket talán egy kis neszesszerbe ha berakod és a táskádban mindig nálad van..? Tudom, macera, de én is harapnék a sminkjeimre, értéktől függetlenül. Lehet kleptomániás, vagy tényleg valami nem stimmel fejben, ha 15 évig ilyen volt, nem fog varázsütésre megjavulni sajnos.
2020. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Anyummal élünk. Ő volt az, aki beszélt már vele erről sokszor. Ha említem neki, hogy eltűnt megint ez vagy az, 2 opció van: az egyik, hogy elhúzza a száját, esetleg beszél vele, vagy a másik, hogy megkérdőjelezi, hogy nem én tüntettem-e el az adott dolgot (ami érthető, sokszor szétszórt vagyok). Meg valamelyik nap vett húgomnak is borotvát (tényleg sosem említette, hogy ő is szeretne használni, nálunk nincs is amúgy egyáltalán ránk erőltetve a szőrtelenítés, tehát nem volt egyértelmű, hogy kellene neki). Azt elhasználta, aztán megint az enyémeket használta...
2020. aug. 3. 13:48
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem opció, hogy zárat szereltetsz a szobádra?
2020. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2: ami pénz eltűnt, az abból származott, hogy valamit eladtam (személyesen). Franc se gondolta volna, hogy eltűnik néhány nap alatt (most terveztem elkölteni). :( Azért egy ideje ilyen már nem volt. De akkor mostantól lehet, hogy megy minden számlára tényleg.

A sminkjeim nagyrésze meg mindig nálam van, de azért fura lenne 2-3 alapozóval, szemhéjpalettákkal meg hasonlókkal menni mindenhova. :(

2020. aug. 3. 13:51
 6/15 A kérdező kommentje:
4: hát, újabban már azon gondolkodom :D
2020. aug. 3. 13:51
 7/15 Metionin ***** válasza:
100%
Ha anyukád is látja ezeket a dolgokat, biztosan megengedi hogy zárat cseréltess és utána zárd a szobádat. A pénzedet ami otthon van, tartsd pénzkazettában. Én pár éve 1500-ért vettem, nem nagy tétel. A drágább sminkcuccok is beleférnek. Tesód csak vegyen magának a saját zsebpénzéből. Ha meg borotva vagy ilyesmi kell, nyissa ki a száját.
2020. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
18 vagy,szerelj egy zárat a szobádra.
2020. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak cuki kis szefek...pl konyvnek kinezo zarhato femdoboz. Nezz utana a neten vagy menj be valami kulcsmasolos helre es kerdezd meg mit ajanlananak zarhato dobozkakent nehany ekszernek, keszpenznek es mond nem szefre gondolsz:-).

Aztan ilyenbe beteszed a sminked, gyujtott penzed, borotvad es eldugod vagy hagyhatod elol is mert ha lezartad es nalad a kulcs akkor ki nem nyitja.

2020. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Habár olyan abszurdnak érzem azt, hogy itthon is ilyen szinten vigyáznom kell a dolgaimra... :(
2020. aug. 3. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!