Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem szemtelenség ez az öcsémtől?

Nem szemtelenség ez az öcsémtől?

Figyelt kérdés

Öcsémmel lakom albérletben külön szobában, mit mondjak, nem szeretjük már egymást csak mint két ember, alig beszélünk, nincs munkahelye fél éve, de valami alkalmi munkából mindig össze tudta, hozni a bérleti díj felét, mikor fizetni kellett, mert ő is ott él.


Múlthónapban a bérleti+rezsi fizetés előtt azt mondta, hogy nincs semmi pénze, és nem tud fizetni, pakolt is, hogy lelép. Mondtam ne menj sehová, most kifizetem, de jövőhónapba újra közösen, legyen pénze. Azt mondta úgy lesz.


Hétvégén elkezdett a csap a kagyló alatt priccolni, ma elment és vett új csap rendszert, valami 2.700 forintért, nem volt nagy baja. Azt felszerelte és most jó.


Ezt követően mondta nekem, hogy fizessem ki a felét a 2.700-nak, meg adjak plusz pénz, mert elkocsizott a boltba érte, valamint egy kis munkadíjjat, adjak neki kb.3.000 forintot.


Mondtam nem, ugyanis az albérleti díjat plusz rezsit 138.000 forintot én fizettem ki a múlthónapban egyedűl, most pedig, hogy van egy kis pénze, vett és megcsinálta, így úgy gondolom, ebbe nem adok semmit bele. Mondtam is neki. Nyomdafestéket nem tűrő dolgokat mondott ezért.


Azok után, hogy egyedűl én fizettem ki a múlthavi lakbért rezsivel, nem szemtelenség, hogy kéri tőlem az előbb említett összeget?


Úgy gondoltam, hogy ez most az ő renoméja.


Amúgy, a tulaj kifizeti a csap szerelés díjat lehet.



2020. aug. 3. 20:53
 1/2 anonim válasza:
77%
Albérletben a meghibásodásért a tulaj a felelős, ha van számla ad neki oda.
2020. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A korrekt az, ha az ő tartozasabol tartod nyilván a 3000et,amíg a tulaj nektek ki nem fizeti.
2020. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!