Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek ezzel az érzéssel,...

Mit kezdjek ezzel az érzéssel, ha nem jól érzem magam, ha a testvérem a közelemben van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy testvér, tisztában vagyok vele, hogy szeretnünk kell egymást, családtag, el kell fogadnom, stb.

Egymásnak szöges ellentéte vagyunk. Sokat veszekedtünk gyerekként is, de felnőttként is előfordulnak veszekedések. Ha nem veszekszünk, max nem szólunk egymáshoz. Ő extrovertált, én introvertált.

Talán ez a sok veszekedés vagy a hatalmas ellentét váltotta ki belőlem ezt az érzést, nem tudom. Mit tegyek, hogy ne érezzek így iránta, ne érezzem rosszul magam, ha a közelemben van?



2020. aug. 6. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Miért is kéne görcsösen jóban lenned a családtagjaiddal? Nem értem. Annyi kell csak, hogy ne Te legyél az, aki miatt rossz a kapcsolat azt kész, tehát maradj nyitott felé mindig, ha netán Ő próbál valamit tenni az ügy érdekében, akkor ne zárkózz el előle. Ha meg már eldőlt a fejében, hogy sosem lesz veled jóban, akkor meg ne erőltesd. Ha úgy alakul, idővel csak megváltozik.
2020. aug. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem. Nem ti választottátok, hogy testvérek lesztek. Attól, hogy rokon, nem kötelező szeretni. Nem is lehet kötelezően szeretni. Elfogadni igen, olyan értelemben, hogy a tényen nem tudsz változtatni, azt viszont mindenki maga dönti el, kit akar és kit nem akar az életébe.


Ha nem érzed jól magad, kerüld el.


Anyámnak két testvére van. Egyiküket kirakta az életéből, mert köszönte szépen, amit ő csinál, abból ő nem kér, és ezt kezdik más rokonok is belátni, hogy mennyire igaz. Anyám szerint, amivel egyetértek vele, nem a vér teszi a testvért, a szeretetet. A húgát kizárta, a mostohaapja lányával pedig mintha testvérek lennének, olyan fontosak egymásnak, olyan összhangban vannak.


Szóval max eltűrnöd kell, ha még nem élsz külön, utána a te dolgod, hogy beszélsz e vele.

2020. aug. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyszerűen kerüld ki.
2020. aug. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
A szeretet nem lehet kell dolog. Hiába a testvéred.
2020. aug. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Hány évesek vagytok?
2020. aug. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

"Tudom, hogy testvér, tisztában vagyok vele, hogy szeretnünk kell egymást, családtag, el kell fogadnom, stb."


Tudod, hogy testvér ennyi. A többi egy badarság. Nem kell szeretni és valószínűleg nem is tudod és elfogadni sem kell!

A legrosszabb barátom sem volt velem olyan kegyetlen, mint a testvérem ...ennyit erről, mit számít az, hogy testvér, ha te szenvedsz tőle?


Éled az életed ő meg az övét.

2020. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Olyanokra sose hallgass, akik szerint nem fontos, hogy a testvéreddel jóban legyél!
2020. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
7# Hogy legyen vele jóban, ha nem tud? A kérdező leírta, hogy olyanok, mint a tűz meg víz. Teljesen ellentétes a személyiségük. Akkor most ki rendelődjön alá a másiknak? És miért gondolod normálisnak, hogy bele kell feszülni egy kapcsolatba, akkor is, ha az szenvedést okoz?
2020. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!