Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kéne segítenem tesómnak...

Hogyan kéne segítenem tesómnak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Én 19 éves korom óta dolgozom. Többnyire olyan munkahelyeim voltak ahol a munkáltató adott szállást (és vhol kaját is kaptam). Így az évek során elég jól tudtam félretenni. Az egyik munkahelyemen ismertem meg a jelenlegi feleségem is. Ketten még jobban félretudtunk tenni.


Tesóm tovább tanult,diplomája van,albérletben lakik. Ami ugye viszi a pénzt hiába keres jól fele fizetése az albérletre megy el.


Mi párommal felvettük a babaváróhitelt,így sikerült megvenni ismerőstől az első lakásunkat. Gyerekünk még nincs,de tervezzük 5 éven belül.


A probléma az,hogy tesóm szeretné ha beköltözhetne a lakásba a barátnőjével. Csak a fenntartást fizetné. Gyüjteni akarnak ők is saját lakásra meg végre összeköltözni mert a barátnője még otthon lakik.

Az érve az h mi még 1-2 évet lehúzunk a gyárba igy ugyis a munkás szállon laknánk.

De mi ki szeretnénk adni albérletbe hogy a bérleti díjból amig nem születik gyerekünk a hitelt rendezzük.


Tesóm azzal is érvel hogy a lakás amit megvettünk amúgy is örökség lett volna tehát felezni kellett volna. Így igazán meg engedhetnénk nekik hogy oda költözzenek.

Én szerintem nem lett volna örökség,anyánk élettársának a lakását vettük meg piaci áron. Nem házások meg semmi tehát szerintem semmi közünk nem lett volna a lakásához.


Mondtam tesómnak jöjjenek ők is a párjával oda dolgozni ahol mi vagyunk,1-2 évet lehúznak gyárba,spórolnak meg ha felveszik a babavárót akkor ők is tudnak lakást venni.

Csak hogy tesóm azt mondja nem azért tanult sem ő sem a barátnője hogy gyárba több müszakba robotoljanak. Mondtam neki hogy lehet nekik diplomajuk van de mi is párommal közel annyit keresünk mint ők és mivel lakhatásra nem kell költeni tudunk félrerakni is.


De most mi vagyunk a rosszak,haszonlesőek.


Szeretnék segiteni tesómnak de nem így. Az ötlettel hogy jöjjenek munkás szállóra azzal szerinte nem segitettem.


2020. aug. 8. 08:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen tesónak semmit. Ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2020. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
A testvéred nagyon el van tájolva. Az a lakás nem lett volna örökség, de ha az is lett volna valamilyen oknál fogva, a tulajdonos halála előtt eladhatja annak akinek akarja, a további örökösöknek sincs hozzá semmi köze, hogy a tulaj (ha 100%-ban az) életében mit csinál a vagyontárgyaival. Én a helyedben nem engedném oda a testvéremet, kiadnám idegennek albérletbe. Ha mégis a tesódnak adod ki albérletbe, borítékolható, hogy elfelejt vagy nem tud bérleti díjat kifizetni. Na ezért nem teszünk ilyen jellegű szívességet családtagnak. A tesód simán kihasználna.
2020. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy ő a diplomás neked van több eszed.


Ki ne add neki, mert a végén még fizetni sem fog. Piaci alapon se add neki, mert bármi kitelik tőle.


Kerek perec mond meg, hogy ezt a lakást azért vettétek, mert pénzt akartok keresni az üzleten. Pontosan ezért vettétek fel a babavárót is.


Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Adtál neki megoldást a helyzetére, de ő ezt nem volt hajlandó elfogadni, így már (eddig sem volt!) a te felelősséged, hogy képtelen lakást venni magának.


Így járt.

2020. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Édesanyám párja volt 100%ba a tulaj. Anyámnak semmi köze nem volt a lakáshoz. Tehát nem is értem tesómat hogy milyen örökségről beszél. Anyám parjának is vannak felnőtt saját gyerekei.


Mondtuk nekik hogy úgy költözhetnek csak ha bérleti díjként a hitelt fizetik. Még így is olcsóbb mint amit a tesóm most fizet albérletre.

De ők spórolni akarnak ha mi bérleti dijat kérünk akkor hogyan? Ez a válasz. Erre mondtam a gyári munkát ha spórolni akarnak lakjanak szállón ott nincs költség.

Meg szerintük mi ketten vagyunk szállón nem költünk semmire ki birjuk fizetni a hitelt.

2020. aug. 8. 08:28
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett volna az örökség része soha, add ki most albérletbe. Minden jót.
2020. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hetek óta ezzel a témával nyaggatnak. Már meg se nyitom a messengert.


Az utolsó amit láttam az volt hogy aggódtak ne üssük meg a bokánkat hogy a babaváros lakást továbbadjuk albérletbe... nem irtam neki vissza hogy ez szabadfelhasználású hitel.

2020. aug. 8. 08:36
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg ne foglalkozz vele. Ha nem lenne fedél a feje felett, akkor segítened kellene neki, de itt messze nem arról van szó.
2020. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Na, ha még rosszindulatú megjegyzéseket is fűznek hozzá, eszedbe se jusson. Ne rövidítsétek meg magatokat egy fillérrel sem. Nem lett volna örökség, a másik fele, hogy megvettétek, szóval így sem, úgysem járna neki semmi. Ha mégis hajlanál rá, akkor jusson eszedbe, hogy konkrétan ő kér segítséget és lenézi közben az életeteket, hogy hol dolgoztok. Tehát nektek ne essen nehezetekre munkásszállón lakni és gyárban dolgozni, miközben van lakásotok, de őfelsége nehogymár valamit is tegyen érte, mert ő tanul. Te meg güriztél, amíg ő tanult, és a gürizésed gyümőlcsét a ti károtokon ő akarja élvezni. Kész vicc, hogy ti munkásszállón lakva spóroljatok, hogy neki ingyen lakás legyen, míg spórol.
2020. aug. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Add ki albérletbe! A tesódat meg ignoráld!

Van bőr a képén.

2020. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Hiába dumal a 10 millaval azt csináltok amit akartok
2020. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!