Kérjek pénzt érte?

Figyelt kérdés

Elszeretném adni a Laptopomat. De előtte a testvéremnek is felajánlanám. Persze kevesebbért.


Most azon filozom hogy mivel a testvérem simán csak adjam oda neki. Viszont bukni nem akarok rajta.

Ti mit tennétek?



2020. aug. 17. 17:01
A kérdező szavazást indított:
Ad oda neki ingyen.
Kérj érte pénzt. (kevesebbet mint másnál)
Kérj érte annyit amenyiért másnak adnád.
148 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem könnyű. Gondold át szerintem, hogy milyen a kapcsolat köztetek, hogy ő segített-e neked már az életben, ha igen, akkor add oda ingyen.
2020. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha jó testvérek vagytok, akkor add oda neki, az ilyenek mindig kifizetődnek még akkor is, ha nem a tesódtól jön vissza a jó cselekedet jutalma :)
2020. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

A tesódnak kell egy laptop, te pedig elakarod adni.

A legjobb ha mindketten jól jártok tehát fele annyiért ad oda neki mint amennyiért alapból elakartad adni. Legalábbis szerintem így okés a dolog.

Ha ingyen akarod odaadni neki akkor az is jó dolog de legalább valami ünnepre mint egy szülinap vagy valami. Mégis csak sokba került az a gép.

2020. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem lenne szükségem a pénzre, akkor csak odaadnám.

Ha igen, pl. kell az új géphez, és enélkül nem lenne meg, akkor neki is pénzért, nem ajándékba.

2020. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Csak te tudhatod, hogy mennyire vagytok jó viszonyba, illetve mennyire van rá szüksége, megengedhetné-e magának.


Nekem az egyik testvérem nagyon sokat segített az életben, gyakorlatilag sokszor a saját fizetéséből tartott el (így hozta az élet), és neki gondolkodás nélkül ingyen adnám - nem csak az anyagi múltunk miatt, hanem mert másban is sokat segített és nevelt.


A másik testvéremmel is jó a viszonyom, ugyanakkor valószínűleg neki pénzért adnám, de jóval kevesebbért, mint ahogy másképp hirdetném. Gyakorlatilag egy jelképes összeget kérnék, de csak azért, hogy ne higgye, hogy tartozik nekem.

2020. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
4-essel egyetértek. Ha szükséged van a pénzre kérj érte, de ha tudod nélkülözni, add neki oda. :) Azt te tudod mérlegelni, hogy hogyan állsz anyagilag.
2020. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
4-essel, 6-ossal értek egyet, és még annyit, hogy ha ingyen adod, teljes szívvel add, ne legyen benned semmi ellentétes vagy negatív érzés, mert ha kicsi is van, inkább kérj érte pénzt. Mert ha kevesebbet is, de kérsz pénzt a laptopért, kevésbé okoz köztetek konfliktust, mint az, ha marad benned tüske.
2020. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
16%

Nekem lesülne a képemről a bőr, ha a testvéremtől pénzt kérnék. VISZONT jó viszonyban vagyunk. Ha ölnénk egymást, nyilván más lenne a helyzet.

Ha szükségem lenne a pénzre, eladnám másnak, de a testvéremnek csakis ingyen vagy max kölcsönbe fogadnám el az árát tőle. De még egyszer hangsúlyozom, mi nagyon jó viszonyban vagyunk.

2020. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi idős a testvér? Van jövedelme? Miylen a kapcsolatok? Egyáltalán akar hasznakkt laptopot?
2020. aug. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

30 éves,Van jövedelme már külön is él,szerintem elég jó a kapcsolatunk. NEm beszélünk naponta, de számithatunk egymásra ha gond van.

Nem tudom hogy akar-e. még nem kérdeztem.

2020. aug. 17. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!