Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek a húgomnak,...

Hogyan segítsek a húgomnak, hogy ne tegye tönkre az életét?

Figyelt kérdés

Akinek nincs türelme ne olvassa el mert muszáj hosszabban kifejtenem, hogy jó tanácsokat tudjatok adni.

20(L) éves vagyok, van egy bátyám és egy húgom (ő 15 éves). Bátyám már nagyon régóta nem él velünk. Én a húgommal, anyámmal és az újdonsült férjével éltem, egy éve elköltöztem mert nagyon rossz volt ott. Mindketten isznak, anyám hajlamos arra, hogy agresszív legyen. Nagyon sokszor kellett a húgom elvigyem otthonról sétálni amíg ők részegen fetrengtek a házban, meg arra jöttem haza iskolából, hogy meztelenül alszanak, azt se tudják hol vannak és a házban meg könyvespolcok felborítva és hasonló amit nyilván nekem kellett rendbetenni meg valahogy betakarni őket mielőtt a húgom is hazajött volna.

Anyám és a férje egy másik városba költöztek a húgommal együtt, én ugye maradtam ott ahová költöztem, abban a városban ahol dolgozom is.

Eddig úgy tudtam segíteni a testvéremet, hogy hétvégente nálam volt és beszélgettem vele hogyan tudja elviselni ami történik, anyámékkal is rengeteget beszéltem/veszekedtem. De őket jobb belátásra nem lehet bírni.

Néhány hete éjjel 12-kor hívott a testvérem, hogy baj van és menjek érte, alig lehetett érteni mit mond a sírástól. (ismét anyámék balhéztak ugye) rendőr lett kihívva és hasonlók.

A gond az, hogy nemsokára elköltözöm elég messze a jövőm építése miatt. Beszélni próbáltam a húgommal, hogy mondja el a terveit mert akkor anyagilag és lelkileg is segítek neki, később akár velem is lakhat, de olyanokat mond, hogy össze akar költözni a barátjával akivel egy hónapja járnak meg ilyenek. Elhiszem, hogy nem gondolkodhat érettebben meg nem is csodálom, ha nincsenek nagyratörő tervei ilyen családi háttérrel, de mégis.

Ha ott marad talán rosszabb állapotban lesz mint én voltam annyi idősen. Nem tudom magammal vinni sem, anyám sosem egyezne bele.

Mit csináljak?



2020. aug. 22. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát szerintem 15 évesen még nem a legjobb ötlet a barátjához költözni. Tényleg egy megoldás maradt el kell vinned magaddal, ha anyukád nem egyezik ott a csalad segítő, ha ő látni fogja a húgod helyzetét biztosan a te gondozásod mellett fognak dönteni.
2020. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Apátokkal mi a helyzet? Esetleg a testvéred nem tudja magához venni vagy más családtag?
2020. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
A hatóságot kellene bevonni szerintem. Hátha kiküldenek egy családsegítőt vagy feltételhez kötik a gyerek felügyeletét.
2020. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Költözzön veled!
2020. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Én is csak azt tudom mondani: ebből a környezetből ki kell emelni. És ha már így van, nyilván a legjobb lenne valamelyik családtag felügyelete.

A barátjához költözésre nyugodtan mondd meg, hogy anyádék sajnos rendőrrel is haza vitethetik, amíg nincs 18.

2020. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most ekkora balhék vannak, később rosszabb lesz. Hatóságot be kell vonni, családsegítőt stb... Meg szerintem készülj fel arra hogy te leszel a húgod gyámja ha ez így folytatódik mert ha ismét rendőröket kell hívni előbb utóbb az lesz a vége hogy fiatalkorú veszélyeztetés is benne van ugye a húgod esetében és akkor már esélyes hogy kifogják emelni a családból és vagy hozzád, vagy édesapátokhoz teszik vagy a bátyádhoz ha egyik sem megoldás akkor nevelőszülőkhöz. Ezzel kell számolnod és lehet jobban jársz ha beszélsz apátokkal vagy a bátyáddal hogy valamit találjatok ki mert még nem késő, de ha ezt húzzátok halasztjátok akkor késő lesz cselekedni.

Ha te is elmész messzire akkor a húgod rád sem számíthat igazán, nem fogsz tudni ugrani hogy ott legyél vele.

2020. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy mód van rá, vidd magaddal!

Nőgyógyászhoz is kísérd el, írjon föl neki fogamzásgátlót, ha a pasijához akar költözni, biztos szexelni is akar, ne egy kisbaba vagy egy abortusz legyen neki az akadály egy szebb élethez.

2020. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Figyi 15 éves a hugod, ha veled nem engedi el az anyukád, akkor szerinted a barátjával? Amúgy kiskorú még, és inkább lenne jo helyen nálad, mint a szüleinél, vagy a még bizonytalan jövőjű kapcsolatába. Ha nem jön össze neki a kapcsolat akkor mi lesz vele?
2020. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Anyagi helyzet milyen? A húgod révén kapnak valami pénzeket? Mert ha igen és kell nekik akkor ragaszkodni fognak hozzá, az biztos!
2020. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a kérdező fiatal, bizonyára van vagy lesz fiúja. Lehet garzonban lakik. A húga "útban lesz". Ugyanez a bátyjánál.

Döntő lehet az anyagi helyzet...

2020. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!