Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek normális testvérek...

Szerintetek normális testvérek között a nagyon gyakori (szinte állandó) veszekedés (mindketten fiúk)?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 20:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
51 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem fiúk között annyira nem normális .
2020. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Minden a szülő felelőssége, az esetek nagy részében a gyerekek, testvérek csak a szülői mintát vetitík át magukra, illetve ha a szülő különbséget tesz a gyermekei között, esetleg apa az egyiket gyereket ajnározza, anya a másikat az is konfliktus forrás stb.
2020. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Hány évesek?
2020. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Min vitatkoznak?
2020. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Min vitatkoznak?

Mennyire vitatkoznak?

2020. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen normális, még ha rendesen össze is verekszenek időnként az is!
2020. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, öcsém van. Gyerekként folyton martuk egymást, tényleg állandóan,nem tudtunk egy délutánt békében végigjátszani. Mára felnőttünk, és mindenben számíthatunk egymásra. Szoros a kapcsolatunk, mondjuk nem élünk együtt mint gyerekként, de gyakran beszélünk neten.

Szóval igen, szerintem normális a gyerekek közti veszekedés,akármilyen neműek, ettőlmég lehetnek jó tesók.

2020. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#3 A fiatalabb 14, az idősebb 15

#4,#5 Főleg szurka piszka van (bökdösődés, megjegyzések), és ha rájuk szólnak a szüleim, akkor azon vitatkoznak, hogy ki kezdte (én a kisebbet szoktam látni kezdeni, de azért nem mindig ő kezdi), és mindkettő azt akarja, hogy neki legyen igaza. Az mellett szokott még lenni, hogy bejárnak egymás szobájába (A nagyobbat szoktam látni kopogni, de a kisebbet nem), és aki bement azt akarja elmondani, hogy miért ment be, a másik ki akarja tessékelni, és egyik sem hagyja a másikat, hogy befejezze a mondandóját (De általában csakúgy be akarnak menni, semmi okuk nincsen rá).

#2 Az tényleg lehet hogy anyám többet foglalkozik a kisebbel, mert újszülött korában volt, egy több órás szívműtétje, és az altató rossz hatással volt az agyára, mellette még első osztályos kora előtt is volt probléma a pacemakerével (orvosi hiba miatt azt is kellett berakni újszülött korában), az orvosok akkor is azt mondták, hogy az oxigénhiány miatt sérülhetett az agya, ezért nagyon nehezen tanul, és mellette még szinte minden eltereli a figyelmét a tanulásról. Ez mellett még majdnem évente kellett neki cserélni a pacemakerét, mert nagyon gyorsan nőtt, és a feszülő kábelek miatt gyorsan merült a pacemakere, és a kórházban anyukám sokszor bent aludt, meg apukám is rengeteget volt bent vele. Most már szerencsére áthelyezték a végleges helyére a pacemakert, és azt jósolták, hogy nagyjából 10 évig bírni fogja.

Egyébként ők az öcséim.

2020. aug. 28. 21:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval többségben a vita forrása a szurka piszka, mert mindig van mit mondaniuk egymásnak, és ha elmennek egymás mellett, valamelyik szinte mindig megböki, esetleg meglöki a másikat, lehet, hogy csakúgy baráti szórakozásból, de pontosan nem tudom miért.
2020. aug. 28. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, léteznek egyészségesebb módjai is a kapcsolatteremtésnek meg a szülői figyelem iránti igény jelzésének, de ez is egy opció.


A szüleiden múlna, hogy segítsenek nekik szabályokat hozni (pl. kopogás nélkül nincs átjárkálás, engedély nélkül nem megyünk be a tesó szobájába), és igazságot tegyenek, ha valamelyik nem tartja be. Meg az is, hogy a hatékony kommunikációt megtanítsák nekik (értő figyelem, én-üzenetek meg ilyen alapdolgok).

2020. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!