Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, aki között a...

Van itt olyan, aki között a testvérével 5-15 én között van a korkülönbség? Ha igen, milyen a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
Kort írjatok, és, hogy mennyi a korkülönbség.
2020. aug. 31. 19:15
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
12 év, nagyon jó a kapcsolatunk, sűrűn beszélünk, találkozunk, gyakran vannak közös programok. Gyerekkorunkban voltak súrlódások, de kb.10 éves kora óta tökéletesen jóban vagyunk (mindketten felnőtt nők vagyunk már bőven).
2020. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
15 év, a kapcsolat lényegében semmilyen. (Gondolom, ezt az sem befolyásolta jó irányba, hogy féltesó, és anyut masszívan utálja).
2020. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Nővérem és köztem majdnem 11 év. A kapcsolat jó is meg nem is. Gyerekként a nagy korkulonbseg miatt állandóan rábíztak a szüleim, amit a ma napig felnőttként is gyakran vissza hallom tőle. Ez eléggé rontott a kapcsolatunkon, szóval most olyan megvagyunk, el beszélgetünk egymással stb. De mivel messze is lakunk egymástól így találkozni egy évben 2-3 alkalommal szoktunk. Ő sem erőlteti a találkozás lt, nem szokott jönni hozzánk, mi pedig akkor megyünk amikor a szüleimmel találkozunk mert ők közel laknak hozzájuk így akkor találkozunk velük is. Szerintem nem jó a nagy korkulonbseg. Legalábbis nekünk a testvér viszonyon nem segített, inkább rontott, persze ő is mondta gyakran viccesen hogy ő volt a második anyám, sőt volt hogy idegenek azt hitték hogy tényleg az, ezen jókat nevettünk, de többször felhánytorgatta nekem, hogy hány nyáron keresztül nem nagyon tudott találkozni a barátaival mert rám kellett vigyáznia, amíg szüleink dolgoztak. Nyilván ez nem az én hibám, hanem a szüleinké, mégis rajtam csattant, és rám neheztel emiatt.
2020. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

5en vagyunk testvérek.

Kb 5 évenként.

Én 28, hugom 23, öcsém 18, kishugom 13, kisöcsém 11.

Hugomat már akkor utáltam, amikor anya kijelentette, hogy tesóm lesz. 5éves voltam. Gyerekkorunkban végig vertük egymást, sosem játszottunk együtt. Most ő külföldön lakik, 4éve nem beszéltem vele.

Öcsém mikor született 10 voltam. Vele olyan semmilyen a viszonyom. Bírom, sosem veszekedtünk, a mai napig elbeszélgetünk, ha úgy van. De különösen nem keressük egymást, csak ha összefutunk, vagy megyek "haza". Más világ már, mint én.

A 2 kicsi, meg mégjobban. 15 és 17év van köztünk. Nekem ők már nem mint testvérek, hanem mint pótgyerekek. De ezt ök is mondták már nekem, én vagyok a pótanyjuk.

Fiam 2 éves, vele ezerszer jobban elvannak, mint velem, hozzá közelebb állnak "testvérileg" is.

2020. szept. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
Lány vagyok, van egy 10 évvel idősebb bátyám. A baj ott kezdődött, hogy én lány lettem. Az egész gyerekkoromat tönkretette, terrorizált/szekált. Ma már nyitna felém, de én egyszerűen nem tudok, a mai napig nem merek megszólalni a társaságában. A kapcsolatunk egyenlő a nullával, nem ismerjük egymást, olyanok vagyunk mint két idegen. (20 és 30 éves testvérpár)
2020. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
Egy szót sem szólunk egymáshoz, nem szoktunk beszélgetni, kivéve, ha én kezdeményezek. Ő most 14/L én 21/F vagyok. Nincs és sosem volt közös témánk, főleg most, hogy felnőttem és egyetemre járok. Nem volt persze ez mindig így, de már alsós korában, amikor vittem haza a suliból látszott, hogy nem érdeklődik irántam/nem tud mit mondani/kérdezni. Ha én nem szóltam hozzá vagy kérdeztem valamit, akkor ő sem szólalt meg. Ekkor lehetett talán harmadikos/negyedikes. Szóval kb tizenegyedikes korom óta mennek így a dolgok, olyan mintha egy idegennel élnék együtt. Ég és föld.
2020. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Öcsém 11 évvel fiatalabb. Egyedül mostanában érzem egy kicsit soknak, nem nagyon van közös témánk. Egyébként jó a kapcsolatunk, gyakorlatilag második anyja vagyok, persze szoktunk néha veszekedni.

16/l

2020. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

10 év

mi sem vagyunk jóban

2020. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!