Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem kutyája tönkre tett...

A nővérem kutyája tönkre tett egy számomra nagyon fontos tárgyat, de eszében sincs kifizetni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ő már nem él itthon és alapból utálom mikor a böhöm nagy döggel megjelenik, mert szerintem egy házban semmi keresni valója nincs egy ilyen kutyának. Cane corso kutyáról van szó, nem egy aranyos kis yorki. Tavaly karácsonyra kaptam a szüleinktől egy Ghd platinum hajvasalót, ami közel 80e ft volt és a kutya szétrágta a kábelét, már körbe jártam mindent, de nem lehet megcsinálni és persze erre a garancia sem érvényes. Nekem nagyon fontos ez a hajsimító, mert durván göndör és csúnya hajam van (gólyafészekre hasonlít) és ezzel a simítóval gyönyörű szögegyenes lesz, és még egészséges is. Még tesóm meg a pasija volt felháborodva, amiért azt mondtam, hogy többet nem akarom itt látni a dögüket és szerinte kifizetnie sem kell, mert anyuék vették és, ha annyira nem bírok nélküle élni menjek el hétvégente dolgozni és vegyek magamnak másikat. Ja, meg hogy miért hagytam olyan helyen, ahol eléri a kutya...hát, ez nagyobb két lábon állva, mint én, bárhol elérte volna. Legközelebb ki tudja mit tesz tönkre, ha állandóan idehordják. Levert meg összetört már más fontos tárgyakat is, de mégse szólnak rá anyámék se, hogy minek kell mindig kutyástól idejönni. Tudom nagyon tanácsot senki sem tud adni, de jól esett kiírni magamból,mert tudom hülyeség, de most nagyon szomorú vagyok és mérges is. Nincs jó kapcsolatom a nővéremmel és sztem soha nem is lesz, de szerintetek tudnék valahogy hatni rá, hogy legalább a felét fizesse ki?
2020. szept. 9. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
14%
Hát ha nekem testvérem vagy szüleim azt mondanák, hogy nem mehetek oda a kutyámmal csak nélküle, biztos hogy többet az életben nem mennék. Mondjuk nekem normális a családom.
2020. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
71%

Ezeket a válaszolókat... :D

Hát akkor ne is látogasd őket, ha a kutya többet ér mindennél, nem is értem minek mész :D

Azért akié a ház had döntse már el, hogy beengedi-e a te kutyádat vagy nem... :D

2020. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
76%

"szerinte kifizetnie sem kell, mert anyuék vették "

Jesszusom,de egy idióta lehet.

Én a kutyát az ajtón vágtam volna ki a házból.

2020. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
82%
Ha meg a nővéredék még fel is háborodtak volna,úgy vágtam volna i,mint a kutyát
2020. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
99%

Egy kábelcsere filléres dolog, nekem otthon apukám megoldotta fillérekből, igaz, most sima fehér csúnya vezetéke van de tökéletesen működik, bármilyen elektronikák ot értő ember pikk pakk megcsinálja neked.

Én értem mi bánt, és igazad is van, az o kutyája okozta a kárt neki kellene kifizetnie, de ha tényleg kell a hajvasaló inkább csináltasd meg. Tudjuk mind ketten, hogy nem fogja kifizetni.

2020. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 acelsziv ***** válasza:
97%
Egy textilborítású vasalózsinór nem drága és biztosan lehet cserélni. De attól a nővéred még egy hitvàny alak.
2020. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
96%

Akinek van némi műszaki érzéke az ismeretségi körben az megfogja tudni csinálni ha csak tényleg a kábel ment tönkre. A garancia az ugrik így is úgy is. A hajvasalót szét kell szedni és teljesen kicserélni a vezetéket. Ha jól tudom ilyen eszközökben más fajta csavarfej van ehhez kellhet egy különleges csavarhúzó vagy egy lapos aminek a közepén van egy bevágás vagy háromszög fejű, általában ezeket ilyenekkel szokták csavarozni hogy ne lehessen könnyen szétszedni. A vezetéket pedig ki lehet cserélni könnyen, kell egy ember aki esetleg tud forrasztani, de ezek valószínűleg csokival (gyorskapocs) vannak csatlakoztatva a készülékhez belül persze. Annyi hogy vesztek hozzá vagy egy olyan kábelt amin van törésgátló a végén vagy utólagosan vesztek rá, villamossági üzletben talán lehet kapni vagy rendelni.

Egyébként szüleid neveljék meg a tesódat emiatt és minimum a javíttatását fizessék meg. Na meg a kérdés hogy ki mondta hogy nem javítható? Persze ha maga a készülék i széjjel van rágva és sérültek a lapok meg a fűtőbetét akkor valószínű kuka, de nem hinném.

Ha néhány fotót feltöltesz amit már írt valaki az lehet segítség lenne, és lehet lesz aki tud ajánlani valakit aki megcsinálja.

2020. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
89%
Még ha csak a kábelt kell megcsináltatni az is pénz...
2020. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim válasza:
53%
Máskor is hagyj kint direkt valami ilyen eszközt, csak akkor legyen bedugva. És kész, probléma elhárítva.
2020. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
55%
Mi jogon hoznak be egy ekkora dogot mas hazaba ? Maskor mond meg nekik hogy jojjenek a kutya nelkul, vagy problemak lesznek, aztan ha utana is kutyaval jonnek csinald azt amit a 20-as mondott, hagyd bedugva, majd megtanulják utána :)))
2020. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!