Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem kutyája tönkre tett...

A nővérem kutyája tönkre tett egy számomra nagyon fontos tárgyat, de eszében sincs kifizetni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ő már nem él itthon és alapból utálom mikor a böhöm nagy döggel megjelenik, mert szerintem egy házban semmi keresni valója nincs egy ilyen kutyának. Cane corso kutyáról van szó, nem egy aranyos kis yorki. Tavaly karácsonyra kaptam a szüleinktől egy Ghd platinum hajvasalót, ami közel 80e ft volt és a kutya szétrágta a kábelét, már körbe jártam mindent, de nem lehet megcsinálni és persze erre a garancia sem érvényes. Nekem nagyon fontos ez a hajsimító, mert durván göndör és csúnya hajam van (gólyafészekre hasonlít) és ezzel a simítóval gyönyörű szögegyenes lesz, és még egészséges is. Még tesóm meg a pasija volt felháborodva, amiért azt mondtam, hogy többet nem akarom itt látni a dögüket és szerinte kifizetnie sem kell, mert anyuék vették és, ha annyira nem bírok nélküle élni menjek el hétvégente dolgozni és vegyek magamnak másikat. Ja, meg hogy miért hagytam olyan helyen, ahol eléri a kutya...hát, ez nagyobb két lábon állva, mint én, bárhol elérte volna. Legközelebb ki tudja mit tesz tönkre, ha állandóan idehordják. Levert meg összetört már más fontos tárgyakat is, de mégse szólnak rá anyámék se, hogy minek kell mindig kutyástól idejönni. Tudom nagyon tanácsot senki sem tud adni, de jól esett kiírni magamból,mert tudom hülyeség, de most nagyon szomorú vagyok és mérges is. Nincs jó kapcsolatom a nővéremmel és sztem soha nem is lesz, de szerintetek tudnék valahogy hatni rá, hogy legalább a felét fizesse ki?
2020. szept. 9. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
76%
Hát olyan hölgy, aki valószínűleg rád sem nézne.
2020. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
13%

41!


Nos, ebben biztos vagyok, hacsak nem leszbikus a draga. Továbbra is az a véleményem, igényes nő nem a földön tárolja a hajvasalot/bugyit/ruhat/sminkkeszletet.

2020. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván itt sem a polcról szedte le a kutya.
2020. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
11%

43!


Nyilván nem. Ezert írtam, hogy a fontos/értékes dolgokat értelmes ember megfelelően tárolja. Nálunk elő nem fordulna ilyen, mert a padlón csak az van, ami oda való. Pl a telefonomat se a földön tárolom, de ha olyan okos lennék, hogy a padlóra tenném nem esnék neki senkinek, aki rálépne- ha hulye vagyok, megérdemlem hogy tönkre megy. Fordított helyzetben viszont, ha én lépnék rá valaki telefonjára felajánlanám hogy térítek valamit a kárából

2020. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
23%
Értelmes ember nem ott tartja, így van. De a kérdező a stilusabol, valaszaibol bebizonyitotta hogy nem a legelesebb kés a fiókban.
2020. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
76%

Persze, a kislány a hülye, mert a nővére nemkívánt, önkényesen odavitt, neveletlen korcsa szétrágta a cuccát... Hiszen elől volt!


Ez hasonló logika, mint amikor a megerőszakolt lány "miért ment oda", vagy "miért öltözött így"?


Én sem cipelem oda az imádott macskám anyámhoz, mert nem szereti. Ha az öcsém lenne így vele, akkor is így tennék.

A legjobb barátom sem hozza a kutyáját, mert nem kedvelem.

2020. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
26%

46!


Hát a némi erőszakot ide keverni hogy is mondjam, totális idiotizmusra vall, köze nincs a témához.


Itt amúgy az meg van, hogy a kérdező a szüleivel él, a testvére külön, és a testvér a saját szüleihez megy látogatóba? Akiket nem zavar a kutya? A kérdező bemehet a szobájába és becsukhatja az ajtaját, nyilván nem törik rá az ajtót, hogy márpedig a kutya ide bejön és kész????

2020. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
31%
46, lehet ezt úgy is nézni hogy ha szét hagyja a cuccait veszélyes cuccot is szethagyhatott volna. Ha egy kisgyerek felgyujtja magát az elöl hagyott gyufaval a kisgyerek a hibás aki azt sem tudta mi az csak játszott vele vagy az idióta aki elől hagyta? A kérdező hibás, a testvére hibás, a kutya nem. De a kérdező attól még egy hisztis liba is.
2020. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
10%

A sztoriban te is hibás vagy és a kutya is az illetve inkább a nővéred.

Te még nem ismered annyira a pénz értéket, hogy egy ilyen drága hajvasalót a polcon/fiókban tarts a dobozában.

Én is megveszem a drágábbat abból, amiből szetetném de vigyázok is rá, mert tudom, hogy nem tudnék belőle mindennap újat venni, vagy ha igen, akkor lenne jobb helye is a pénznek.

A kutya neveletlen ami nem az ő hibája, a nővéredé, de igazából ez tok mindegy ez között én nem tennék különbséget, hiszen a kutya nem fog így sem úgy sem fizetni maximum a nővéred.

2020. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
54%
De jó kis mesét kötöttek egyesek... Valós infó nélkül.
2020. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!