Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem kutyája tönkre tett...

A nővérem kutyája tönkre tett egy számomra nagyon fontos tárgyat, de eszében sincs kifizetni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ő már nem él itthon és alapból utálom mikor a böhöm nagy döggel megjelenik, mert szerintem egy házban semmi keresni valója nincs egy ilyen kutyának. Cane corso kutyáról van szó, nem egy aranyos kis yorki. Tavaly karácsonyra kaptam a szüleinktől egy Ghd platinum hajvasalót, ami közel 80e ft volt és a kutya szétrágta a kábelét, már körbe jártam mindent, de nem lehet megcsinálni és persze erre a garancia sem érvényes. Nekem nagyon fontos ez a hajsimító, mert durván göndör és csúnya hajam van (gólyafészekre hasonlít) és ezzel a simítóval gyönyörű szögegyenes lesz, és még egészséges is. Még tesóm meg a pasija volt felháborodva, amiért azt mondtam, hogy többet nem akarom itt látni a dögüket és szerinte kifizetnie sem kell, mert anyuék vették és, ha annyira nem bírok nélküle élni menjek el hétvégente dolgozni és vegyek magamnak másikat. Ja, meg hogy miért hagytam olyan helyen, ahol eléri a kutya...hát, ez nagyobb két lábon állva, mint én, bárhol elérte volna. Legközelebb ki tudja mit tesz tönkre, ha állandóan idehordják. Levert meg összetört már más fontos tárgyakat is, de mégse szólnak rá anyámék se, hogy minek kell mindig kutyástól idejönni. Tudom nagyon tanácsot senki sem tud adni, de jól esett kiírni magamból,mert tudom hülyeség, de most nagyon szomorú vagyok és mérges is. Nincs jó kapcsolatom a nővéremmel és sztem soha nem is lesz, de szerintetek tudnék valahogy hatni rá, hogy legalább a felét fizesse ki?
2020. szept. 9. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%
#48 olyankor az a hibás, aki nem tartotta szemmel a kisgyereket.
2020. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező,ne hagyd magad!

Verd ki a balhét,hogy az picsa nővéred megtanulja a leckét.

Ha meg ugyan olyan idióta marad,akkor tedd ezt:

"Vételtenül" hagyj elől egy elektromos cuccot és legyen áram alatt. Utána nem lesz baj a döggel:)

2020. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom milyen lelki világuk lehet azoknak a selejteknek akik egy kutya halálát akarják egy tárgy miatt. Csak remélem hogy a valóságban soha nem találkozok velük.
2020. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, hány éves vagy, de tedd a következőt: tanulj jól, ha lehet akkor vállalj munkát, legyél rendes a szüleiddel, szerezz egy kis élettapasztalatot - majd amint lehet költözz el, és mondd meg a szüleidnek hogy nem mész át látogatóba amíg a kutya is átmegy hozzájuk. A szobádat zárd be amíg ott laksz, a drága holmidat tedd fiókba, ne hagys elől. Tudom, hogy gáz , de a megadott infók alapján sajnos ez a legjobb amit mondhatunk. Még az az egy ötletem volna, hogy próbálj meg a kutyán át észervekkel hatni rá a sértegetés helyett, de akkor neked is egy kicsit változtatnod kéne a hozzáállásodon.

Nem tudom kinek a kutyájáról van szó (a párja tartja péniszpótléknak, vagy a nővéred vette, hogy legyen mivel villogni), de ez a kutya nem jól van tartva. "Kutyab*zi" vagyok én is, úgyhogy tudom, hogyha elment a szobádba és szétrágta a hajvasalód akkor nincs a kutya eléggé lefárasztva, nem vittek játékot pedig órakig ott coltak gondolom, és nem kapott jó nevelést otthon. Az is érthetetlen miert viszik magukkal mindenhova ha nem figyelnek ra, és hogy mit csinálnak vele munkaidőben. Talán téged nem érdekel, mert "ez egy dög aminek kint a helye" de tök mindegy, hogy a szobában neveletlen vagy a kertben. Talán amikor gyereked lesz akkor rendben lesz ha fellöki, mert a kertben volt? Vagy egyszercsak az egyik szülődre ugrik? - persze, hogy ez nem kóser. Ahogy egy "cuki kis yorki" is elviselhetetlen kis rohadékként le tudja pisilni a kedvenc holmijaidat ha nincs megnevelve.

Mondd el ezt a tesódnak - jót tenne a kutyának egy kis kutyasuli, szigor, nevelés, és akkor már otthon is tudják hagyni, vagy azt látja hogy nem idegesít a kutya és nem hozza el, vagy egy nevelt kutya lesz a vendégetek pár órára, aki elvan a játékával vagy nyugodtan felszik amíg beszelgettek.

Egy a baj: akár dög a kutya, akár nem, ha a nővéreddel nem javul a kapcsolatod vagy nem zárod ki az életedből amennyire lehet, akkor számíthatsz ennél durvább konfliktusokra is.

2020. szept. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
38%
"Nem tudom milyen lelki világuk lehet azoknak a selejteknek akik egy kutya halálát akarják egy tárgy miatt. " Én meg nem tudom milyen lelkivilága van annak, aki fenyegetőzik ha a neveletlen kutyáját nem viheti más nyakára, és még nagy pofával is van miután a kutya kárt okozott.
2020. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
81%
A kettő nem osszehasonlithato dolog. Engem meg idegesít más hisztis kölyke épp annyira mint egyeseket a kutyák, mégsem kívánom egy gyerek halálát se csak mert nem szeretem a gyerekeket.
2020. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
17%
De egy emberi életet meg egy kutyát ne hasonlíts össze.
2020. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
59%
Mi a különbség élet és élet között? Egy ártatlan lény halálát, ha nem szükségszerű, csak az ember tudja kívánni. Nem is az 56-os kíván halált, csak párhuzamot vont. A kutya ösztönlény, az ember meg elvileg nem. Nem a kutya tehet a gazdája hülyeségéről. A gazdi dolga lett volna figyelni rá, megnevelni és megtéríteni a kárt. De ahogy ez a kis undormány itt torporzékol, amilyen stílussal, hát jobban tette volna, ha meg sem szólal. Itt a szülők döntik el, hogy beengedik-e kutyástól. Viszont nevelhettek volna hisztérika helyett embereket is, mindjárt nem lenne ez.
2020. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
76%
Valóban a gazda a hibás. Bár mondjuk alapból egy hulladék senki lehet ha a kutyája miatt zsarolja a családját. Ha nekem azzal jönne, hogy nem jön a kutya nélkül, azt mondanám: Oké, ha ennyit érek a szemében, ne is jöjjön. SOHA TÖBBET. Szeretem a kutyákat, negyven évem alatt csak mentett társaim voltak, de a kutyabu.ziktól, akik félresöprik az embereket a kedvenceik miatt, csesznek nevelni a kutyát, és még ők vannak kiakadva ha felelősségre vonják őket a károkért, hányok.
2020. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
76%

"Nem tudom milyen lelki világuk lehet azoknak a selejteknek akik egy kutya halálát akarják egy tárgy miatt. "

nem kívánjuk a kutya halálát! Ha az idióta gazdi megnevelte volna azt dögöt,akkor nem tartanánk itt

2020. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!