Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megszakítsam vele a kapcsolato...

Megszakítsam vele a kapcsolatot vagy hagyjam? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 30 éves bátyám. Én 16 éves vagyok. Az utóbbi években évenként kb 1x-er érdeklődőtt utánam/keresett, most hirtelen fontosabb lettem neki és nyit felém, de nem értem miért.

Nem tudom, hogy most hirtelen miért lettem neki fontos, (bár így is csak hetenként ir) de ez kicsit irritál. Mikor nagy bajban voltam, tudott róla, apával anyával tartja a kapcsolatot, leszarta.

Azt mondta, ha bármi van szóljak neki segít. Nekem ő teljesen idegen ember számomra hiába testvérem.

A helyembe mit tennétek ebben a szituációban? Meg mondanátok neki, ha eddig nem voltál számára fontos ezután se legyen, vagy nyítnátok felé?

Vagyok egy testvérre, de ez szerintem távol áll.

Jogos a felvetés, hogy én miért nem kerestem... Mikor fel akartam hozzá menni (ő 200km-re arább lakik) hirtelen elment mindig a haverjaival ide-oda, holott előre levolt beszélve...



2020. szept. 11. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Későn érő típus és most kezdi el értékelni a családot. Te még gyerek voltál, nem nagyon tudott volna mit kezdeni fiatal felnőttként egy tinédzserrel, én a helyedben adnék neki még egy esélyt, mit veszíthetsz.
2020. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki esélyt. Az ember átértékelheti az életét. Üljetek le, beszéljétek meg, és legyetek jó testvérek. Az ő változásához rád is szüksége van.
2020. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is adj neki egy esélyt, lehet megváltozott. Köztem meg húgom között 4 év van csak, de amíg nem lett valamennyire értelmes (17-18 éves), addig nem tudtam vele mit kezdeni, elég távol voltunk, most meg legjobb barátnők vagyunk :) Viszont a féltestvérem kb 6-7 évvel idősebb nálam, egyszer hirtelen nagyon elkezdett érdeklődni és állandóan hívogatott, hogy menjünk ide-oda (napi szinten), nem értettem először, aztán kiderült, hogy szerelmi bánata van és magányos... azért talált meg ennyire, hogy kihasználjon mert nem volt senkije. Lehet nálatok is hasonló a szitu de egy próbát megér, nincs veszteni valód végülis :)
2020. szept. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!