Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért mindig azt kell leszidni...

Miért mindig azt kell leszidni aki visszaszól a másiknak/megvédi magát?

Figyelt kérdés
Néha elgondolkodom a gyerekkoromon, meg egész sok dolgon és ez most eszembe jutott. Illetve most is történt egy eset. Sosem volt jó kapcsolatom az öcsémmel, teljesen más személyiségek vagyunk. Viszont gyerekkorunkban sokat piszkált, leginkább verbálisan, a szüleink jelenlétében is. A lényeg annyi hogy bármit mondott, senki nem szólt rá, de amikor én visszaszóltam hogy megvédjem magam csak és kizárólag akkor léptek közbe a szüleink, hogy ne veszekedjünk. De amikor csak hallgattam, akkor ő nem kapott semmi figyelmeztetést hogy ugyanmár ne nyomorékozzon le csak úgy. Ezek elég sokszor megtörténtek, elég kiskorunktól kezdve,bármilyen esetben. Szóval, a vita mindig akkor kezdődött mikor én visszaszóltam, vagy megvédtem valami tulajdonomat. :"D Nemrég olvastam egy cikket az iskolai bántalmazásokról, ott is sok hozzászólás volt hogy sokan akkor kaptak beírást mikor egyszer megvédték magukat...

2020. szept. 13. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
te lány vagy? akkor ezért , mert a szüleidnek csak a fiú sszámit, csak őt veszik emberszámba. mint nálunk is. nem baj, ha szinte debil, kb. 80 az IQ-ja, de lóg valami 3 centis izé a lába közt, ettől ő az isten,aki 200 kg, csak a (szülöktől kapott) pénzzel képes egy nőnemüt magához kötni,gyereke nincs,53 éves létére az esze annyi, mint egy 10 évesnek.én egyetemet végeztem,gyerekeim vannak, jó párkapcsolatom, de CSAK nő vagyok, aztán igy szrt se érek.
2020. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert valahol valami kicsit félrement az alap gyereknevelési módszerekkel.


Nekem nincs testvérem, de a rajzfilmekben mindig feltűnt az a bizonyos "Nem érdekel, ki kezdte" mondat... Mi az hogy nem érdekli?

Vagy talán már az is mindegy, hogy ha valaki meg akar késelni az úton, de te kiütöd a fogát, meg az hogy csak úgy odaméssz valakihez heccből kiütni a fogát?

2020. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!