Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan viszonyuljak a tesómhoz...

Hogyan viszonyuljak a tesómhoz, ha egyszerűen nem tudom őt szeretni?

Figyelt kérdés
Szörnyen hangzik, tudom, még magamnak is alig mertem bevallani, de ez van. Nem együtt nőttünk fel, mert elváltak a szüleink, ráadásul pár éve kiköltözött a férjével Angliába, szóval évente csak 3-4x találkozunk. Nekem szinte csak negatív élményeim vannak vele kapcsolatban, ha nem is bántott nyíltan és durván, de valahogy mégis mindig gombóccal a torkomban találkoztam vele, és aztán lelombozva váltam el tőle. Apró beszólások, nyilacskák, egy kis önbizalom rombolás itt, egy kis kesernyés célzás ott, de mindezt csak olyan finoman, stílusosan, és ez nem változott az idővel sem. Nem haragszom rá, csak úgy voltam vele, mivel úgyis ritkán találkozunk, egy-egy udvarias rutinlátogatásba nem halok bele, üdvözlés, pár mondat, hogy kivel mi van, és kész, így békében lehet élni, kevés kontakttal. Viszont most elkezdett írogatni nekem, hogy jó lenne szorosabbra fűzni a kapcsolatot, ami még jó is lehetne, ha változott volna valami, és mindent tisztázva új alapokra építhetnénk a viszonyunkat. De így, levelezés közben is ugyanaz az érzésem van vele kapcsolatban; mindegyik elolvasása után lelombozva érzem magam, nem emel lelkileg, sőt inkább lehúz, de nem tudom, hogy konkrétan mivel, mert most sem bánt direkt módon, de valahogy mégis megvan az a szokásos rejtett "kesernyés, lehúzós" hangulat. Rendesen regenerálnom kell magamat lelkileg, miután vele beszélek. De közben meg olyanokat ír, hogy szeret, meg gondol rám. Egyszerre van bűntudatom is, hogy hátha én érzem rosszul, de közben meg egy belső ellenállás is, ami azt súgja, csak a megérzések számítanak és hogy a szép szavai nincsenek összhangban a valósággal. Ilyenkor mit lehet tenni?

2020. okt. 5. 03:21
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Adj neki egy esélyt! Hátha lehettek még jó testvérek, és az rengeteget ér! Aztán ha nem jöttök ki jól, ugyanazokat érzed, amit leírtál, bármikor megszakíthatod a kapcsolatot vele.
2020. okt. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezt, amit ide leírtál, nagyon-nagyon jó lenne megbeszélni vele, őszintén. Lehet, hogy olyan környezeti hatások érték, úgy nőtt fel, hogy akik élete során körülvették, hasonlóan "ugratták egymást" és ő ezeket az apró szurkálódásokat "ugratásnak vélheti", amelyek nem is bántóak az ő szemszögéből. Sokszor van, hogy az emberek nem jeleznek vissza a másiknak, ha fáj, vagy rosszul esik valami.

Lehet, hogy teljesen komolyan gondolja, hogy fűzzétek szorosabbra a kapcsolatot. Ezeket az érzéseidet indulatmentesen lenne érdemes vele megbeszélni. Véleményem szerint ne azzal kezdődjön, hogy "sose szerettelek", hanem hogy mi fáj, mi zavar a kapcsolatban.

2020. okt. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Leveleiben vagy beszélgetéseiben mutass rá azokra a mondatokra, amelyek fájnak, beszéld meg ezeket vele, ha megpróbálsz beszélni vele, még a jövőben akkor is dönthetsz úgy, hogy nem kívánod vele tartani a kapcsolatot, ha pl. semmi sem változik, azokat a dolgokat illetően, amit szurkálódásnak érzel.
2020. okt. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

1. Simán lehet, hogy ugratásnak, csipkelődésnek véli azt, ami nálad már bántásnak számít. És nem azért, mert te vagy mimóza, hanem ő nőtt fel durva/toxikus környezetben, de ezt ő pont emiatt nem ismeri fel. Én is tudok bunkó lenni, aminek nem kis részt gyerekkori "keményebb" szülői fogás az oka.

2. Őszintén meg kell beszélni.

3. Segített volna, ha a levelekből beidézel.

2020. okt. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell olyannal lenned akivel nem akarsz, akkor se ha családtag. Te döntöd el hogy kivel érzed jól magad. Ne azért tartsd a kapcsolatot valakivel mert "hát csak a testvérem", hanem mert szeretitek egymást, és ugy érzed hogy a kapcsolatotokból kölcsönösen épültök, hogy minden találkozóval boldogabb leszel és több, egy szép emlékkel. Ha ezt a tesód (vagy bárki mág az életben) nem tudja megadni, akkor ne mérgezd magad.
2020. okt. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Nálam ugyanez van. Mármint nem az eset ugyanez, hanem hogy nem tudom megszeretni testvéremet. Amikor kisebb volt szerettem, aztán ahogy nőtt úgy lett egyre nagyképűbb, bunkóbb, számító, én vagyok a teremtés koronája, te meg egy csicska nő fíling. Erről a szüleink is tehettek.

Nem részletezem a lényeg az, hogy otthon lakik, pedig már 30 felett jár és mint egy kiskirály úgy él, viselkedik, gyakran undorítóan beszél anyával, apát semmibe nézi.

Engem dettó, bár néha ő is próbál kedveskedni, de aztan kiderül, hogy valamit akar.

Erőlködtem én is sokáig, meg családi nyomás, jaaaj testvérek vagytok, de igaza van no_private_pls_i_have_bf válaszadónak. Akárhányszor hazamegyek, vagy beszélek vele nyomasztó, szar érzés. Felesleges az ilyet erőltetni.

Erről nem te tehetsz szerintem.

2020. okt. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A leírásodból kivéve már akkor rossz érzésed van amikor levelezel vele most is hogy ő jóban akár lenni veled. Ezek szerintem a benned lévő régi emlékek, nem arról van szó hogy most is szurkálódna. Mintha már a gondolatától is rosszul lennél hogy vele beszélsz.

Régen talán az volt, nem tudhatjuk hogy valóban ugratott, szülői nyomára volt ellenségeskedés, vagy tényleg hülye volt. Felnőtt, családja van, ilyenkor az emberek megváltoznak dolgokban, szerintem beszélgess el vele erről. Te nagyon érzékeny vagy, és gondolom régen sem mondtál neki semmit. Ha valaha visszakérdeztél volna hogy miért mond ezt meg azt akkor lehet kiderült volna. Szerintem itt az ideje hogy beszélj vele erről, csak nem üzenetben hanem személyesen, vagy telefonon. Mert üzenetben az ember nem tudja annyira kifelyteni a dolgokat mint élőben, nem látod az arcát, reakcióit sem.

Mi történt ezalatt a 2 hónap alatt amióta kiírtad?

2020. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A legegyszerűbb az lenne, ha visszakérdeznél, hogy ezt miért mondta. Tisztázni kellene. Végülis mindegy, hogy tudatos bántás vagy se, mert téged bánt (lehet észre se veszi), és rá kellene vezetni, hogy ne is emlegessen neked bizonyos dolgokat. Még véletlenül se! Tegye tabu kategóriába.
2020. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!