Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek rossz testvér lennék?

Szerintetek rossz testvér lennék?

Figyelt kérdés

Én szoktam a húgomat suliba vinni. Ma reggel eléggé összevesztünk és nagyon rossz, hogy így köszöntünk el egymástól. Azért vesztünk össze, mert nézte a meséjét és nem csinálta amit mondtam (öltözködés, fogmosás fésülködés és mindenért 20x kellett szólnom neki) gyalog kb 10 perc kb tőlünk a sulija és 7 perccel becsöngő előtt indultunk el. Ennek fényében én is elkéstem és otthon hagytam a tesi cuccomat, (úgyhogy most szertároznom kell, ezért tudok írni) De ez belefér, annyira nem hat meg, de az viszont borzalmas érzés hogy így összevesztünk és úgy köszöntünk el hogy sírt, ő is biztos szarul érezheti magát a suliban.

Én 18 vagyok ő meg 7, most elsős. Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, sokat is vagyunk együtt.


2020. okt. 12. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
miért van neki hétfőn reggel megengedve, hogy mesét nézzen..?
2020. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Nem vagy rossz testvér. Az alapvető kötelességeire igyekeztél őt rábírni. Ő cseszte el, saját maga miatt sír. Emlékeztesd, hogy ha reggel teszi a dolgát, akkor nem fogjátok ennyire kellemetlenül érezni magatokat.

1. Ki és miért engedte meg a testvérednek a tanítási napi reggeli mesenézést? Ez legyen tilos.

2. Miért te viszed a suliba? Erre valók a szülei.

3.

2020. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Mindig próbálni kell nem kicentizni az időt. Picit próbáljatok előbb ébredni, mesenézés tök fölösleges időtöltés ilyenkor. Nem vagy rossz tesó, maga miatt sirt a hugi, de miért te készíted őt össze? Anyáék dolgoznak korántól?
2020. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Anyu fél7kor megy el itthonról, addigra össze szokta készíteni és negyed 8kor szoktunk indulni. Szóval 3/4 órája van reggelizni és addig szokott mesét nézni. De ma anyunak nem volt ideje összerakni, nekem meg nem fogadott szót
2020. okt. 12. 09:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj ke vele és magyarázd el miért kell időben elindulni. Már nem óvodás hanem "kész nagylány". Már lehet velük ennyi idősen értekmesen is beszélni, egy próbát megér
2020. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem a kérdezőnek kell vele leülnie, hanem az anyukájának vagy apukájának. Nekik kell (kellett volna eddig is) megértetniük a kisgyerekkel, hogy amikor ők nincsenek itthon, akkor a nővérének úgy kell engedelmeskednie, mintha ők mondanák.

Ha a szülei nem képesek engedelmességre szoktatni, nem a testvérének a dolga hadakozni vele.

Kérdező, mondd el a szüleidnek a ma reggeli esetet, és kérd, hogy ők beszéljenek az öcséddel.

2020. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, beszéljétek meg együtt a családdal, hogy miért volt rossz így a mai nap. A szüleidnek kell elmondania a testvérednek, hogy miért kell neked szót fogadnia ha ők nincsennek ott. Nem olyan kicsi, biztosan meg lehet vele értetni. Nem vagy rossz testvér. Szerintem ott romlott el az egész már, hogy meg lett neki engedve a reggeli mese nézés. Felnőttek is nagyon jól tudják, hogy ott lehet ragani azelőtt a hülye tv előtt ha olyan megy benne ami érdekel. Nemhogy egy gyereknek. Nem is csoda hogy elkéstetek.
2020. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem vagyok tv-ellenes, de szerintem is a szülőknek kéne megrendszabályozni a kisgyereket! Reggel nincs tévézés.
2020. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggelünk hasonló káoszban telik, éppen beesve, pedig én a zannyuk vagyok. Összeveszni ritkán szoktunk, de olyankor én is rosszul érzem magam, és a gyerekeim is biztosan.

Te meg "csak" a tesója vagy, gondolta a hugi, eljött a szabadság, neked nem kell úgy szót fogadni. Kicsi még, nem mérte fel, hogy a suliba ugyanúgy be kell érni anyu nélkül is.

Ne rágd magad, nem történt akkora katasztrófa de anyukád üljön le vele, és beszéljék meg, hogy neked is szót kell fogadnia reggelente.

2020. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Rossz testvér vagy olyan szempontból, hogy hagyod, hogy egy szaros 7 éves uralkodjon rajtad. Hidd el, hogy ezzel, hogy úgy bánsz vele mint a hímestojással ártassz neki. Igenis érezze magát szarul, mert nem készült el időben a kötelességével.
2020. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!