Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vannak itt olyanok, akik sok...

Vannak itt olyanok, akik sok tesóval nőttek/nőnek fel? Milyen érzés? Mik az előnyei és mik a hátrányai? Ti örültök neki, hogy nagy családban vagytok?

Figyelt kérdés
4 vagy többre gondolok

2020. nov. 5. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
érdemben nem tudok válaszolni, nekem csak egy tesóm van, de statisztikailag a nagycsaládban felnőtt emberek tipikusan nem, vagy csak kevés gyereket vállalnak felnőttként.
2020. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

A barátnőmék heten vannak testvérek. Ált. iskolás korunkban imádtam náluk lenni! Olyan jó hangulat volt náluk, az anyukája olyan igazi "tyúkanyó" volt, mindig volt ott néhány osztálytárs, barátnő, unokatesó...


Lehet, hogy ez kivételes, de vannak még hasonló nagycsaládos ismerőseim, és hasonló jó tapasztalatokat látok. Igaz, nem szűkölködő minimálbéres szinten élnek...

2020. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Hát én az ellenpólus vagyok, nekem nincsen testvérem, szerintem egykének lenni az egyik legrosszabb dolog. Pláne ha valaki egy rossz családból jön és mellé még mentális beteg is, mint én. Nekem ugyan nem lehet gyerekem, de ha lehetne egyet soha nem vállalnék be, minimum kettőt, mert tudom hogy milyen rossz.
2020. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg egykének lenni az egyik legjobb dolog, én imádtam, hogy a szüleim figyelme csak rám irányult, hogy nem volt az, hogy most ezen és azon kell osztozkodni, mert hadd játsszon vele a tesó is, nem volt soha olyan, hogy nem kaphatok meg valamit, mert kettő (vagy több) kell belőle, de túl drága lenne, úgy meg nem igazságos ha csak az egyik kap stb stb. Ezeket mind a barátaim körében láttam, folyton veszekedtek, vagy pl nagy volt a korkülönbség és a nagyobbat letojták, ahol meg többen voltak tesók, pl 3-4-5, ott meg nem is jutott elég minőségi idő mindegyik gyerekre. Felnőttként egyik nagycsaládos barátom sem vállalt 1nel több gyereket, max 2, de van aki egyet se.
2020. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Soha senki nem fogja ismerni annyira az élethelyzetedet, Mint a testvéred. Én pedig csak azt látom, Hogy testvérek egymás legjobb barátai, együtt utaznak, együtt laknak, rengeteg jó dolgot csinálnak együtt. Egy árva pozitívumot nem tudok mondani az egykeséggel kapcsolatban. Főleg ha nem lehet saját családod, gyereked.
2020. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem gyereknél MAX 4. Láttam olyan ismerős családot ahol van vagy 7 (egy ideje nem csekkoltam rájuk, kitudja...), és a szülők... nem mindig tudnak a gyerekre figyelni. Kb. az idősebb tesók nevelik a kicsiket. Most képzeld el szerencsétlen legidősebbet, akire rátolják a 3 évest mert az anya a csecsemővel törődik... :P
2020. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Haha Akik lepontoztak, biztos hogy nem egykék, és így felnőttként is az a sérelmük, hogy osztozkodni kellett a túró Rudin és 5000 Ft-tal többet kapott a nagytesó. Majd megtudnátok, ha folyton az üres házba kellett volna hazamenni, Vagy egyedül kellett volna töltened az egész nyarat. A felnőttkori problémákról már nem is beszélek.
2020. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

4-en vagyunk testvérek, én vagyok a "legkisebb".

Gyerekkoromban elkényeztettek de szivattak is a tesók.

Szegénységben nőttünk fel, mindenből 4x annyi kellett.

A szülők rám már nem figyeltek annyira.

Az én első gyerekem már a 6. unoka volt így nem volt a nagyszülőknek olyan nagy szám.

Felnőttként van kire számítani, tartjuk a kapcsolatot, segítünk egymásnak, bár ez 3 éve mikor anyukának meghalt, sokat lazult.

Úgy érzem anyagilag nagy hátrány volt a sok gyerek, érzelmileg viszont rengeteg pluszt ad.

4-2-2-3 gyerekünk született. A gyerekeink is tartják az kapcsolatot.

Most 52,51,49 és 43 évesek vagyunk.

Sokkal több a szeretet de sokkal több a veszteség is annak aki a legtovább él majd közülünk.

Sok pozitív és negatív dolog is van a nagy családban. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy melyik a jobb, ez vagy az egykeség.

Abban biztos vagyok, hogy anyagilag sokkal többet tud biztosítani egy szülő egy gyereknek mint 4nek, hacsak nem a felső tízezerhez tartoznak.

2020. nov. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Mi 5en vagyunk testvérek.

Én 28, hugom 23, öcsém 18, kishugom 12, kisöcsém 10


Én gyűlöltem.

Igazából szeretem őket (kivéve a nagyobbik hugomat), meg el sem tudtam volna máshogy képzelni az életet, de több hátránya volt, mint "haszna"

Nem éltünk szegényen, de rengetegszer mondtak nemet anyáék, mert "ha nekem megveszik, a másiknak is kell". Anya figyelme kb sosem került rám, mert a kicsik mindig több figyelmet igényeltek. A kicsikkel már nem mint tesó, hanem mint babyszitter kapcsolatban voltam kb. Rengeteg mindenről le kellett mondanom, mert rájuk kellett vigyáznom.

(Nagyobbik hugom kakukktojás köztünk, őt egyikünk sem szerette sosem. Ő betöltötte a 18at, azt lelépett, azóta sem találkoztam vele, nem is hiányzik)

Másfél éves a fiam, ő korban közelebb van a kisebb tesóimhoz, mint én. Nagyon szeretik egymást.


Én 2 gyereket tervezek, 1 ugye már van. Akkor "csak" 2fele megy a figyelmem, 2fele kell osztanom a az ajándékokat. 1gyereknél nem állunk meg, egykét sem szeretnénk.

Férjemék is 4en testvérek, ugyan ez a véleménye.

2020. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Négyen: Mi mindig klikkesedtünk, 2 fős csoportokban.
2020. dec. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!