Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet elviselni? Van...

Hogy lehet elviselni? Van valami trükk, amivel kordában lehet tartani?

Figyelt kérdés
Testvérem most ért nemrég a kamaszkorba és iszonyatosan elviselhetetlen. A falra tudok mászni tőle és a szüleim egyszerűen nem foglalkoznak ezzel. Kb. ráhagyják, mert majd kinövi.. Van köztünk egy kisebb korkülönbség, így gondolom azért érzékelem ennyire a dolgot. Én már fiatal felnőtt vagyok. Borzasztó, ahogy viselkedik. Visszapofázik állandóan, szemtelen mindenkivel, mindig mindenbe bele beszél, még úgyis ha nincs köze hozzá, simán belevág a másik szavába és nem lehet rászólni, mert akkor megsértődik. Hülyeségeket tud beszélni, mintha kényszeresen beszélnie kéne mindig megállás nélkül. Ha kell neki valami, akkor persze egyből jön, de amúgy meg benézni se lehet hozzá a szobájába, mert kb. kizavar, hogy mit akarsz... A tanulás is persze sokadik a listán, mert az első a hülyeség meg a fiúk. Telefonját nyomkodja éjjel nappal. Minden szar, semmit se szeret. Már egyszerűen a hajam tépem tőle. Vannak ilyen nagyon nagy kirohanásai, pl. hazaér az iskolából és mindenki hagyja békén, üvöltözik, ha megkérdezzük tőle mi a baja már megint, csapkodja az ajtót. Olyankor persze jó vagyok, ha elakar menni valahova, pl. vásárolni. Majdnem minden szart meg kap, amit kinéz, gondoltam majd hátha látja, hogy jófej vagyok akkor kedvesebb lesz, de semmi. Fordítva undok disznó, még egy kocka csokival se képes megkínálni senkit. Pedig amúgy nálunk ilyen sose volt, ha valakinek van édessége, akkor körbe kínáljuk felbontáskor. Nem tudom hogy lett ilyen ember, pár éve még olyan aranyos kislány volt. Most meg megtudnám pofozni.

2020. nov. 14. 20:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Kamasz, nem kamasz 1-2 atyai pofon, de akkora, hogy szégyelljen iskolába menni az arcán látható ujjlenyomatok miatt. Aztán jelentse a Sóhivatalnak.
2020. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%
Te írtad ki tegnap a kérdést h 15 évesen kikkel lóg meg biztos csókolózik? 🤣🤣
2020. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nagy ritkán, valami nagyobb dolgánál azért előfordult, hogy kapott egy-egy pofont anyától, de igazából nála ez nem vált be. Megsértődött, pár napig nem jött a szobából, nem szólt senkihez, ha nem kellett sehova mennie éppen és annyi. Utána folytatódik az alap állapot.
2020. nov. 14. 20:39
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki ilyet, az én testvérem 13 éves.
2020. nov. 14. 20:40
 5/24 anonim ***** válasza:
26%
És te hány éves vagy! Miért akarod nevelni a tesódat?
2020. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok és azért, mert elviselhetetlen és szemtelen lett.
2020. nov. 14. 20:53
 7/24 anonim ***** válasza:
5%

Ha nem jön ki a szobájából, akkor enni se hívjátok ki, de ha megjelenik, kérdezzétek meg, hogy hogy van.

Egy gyermekpszichológus biztosan más tanácsokat adna, de én csak ennyire vagyok képes. Viszont eldicsekszem, hogy a két gyermekem kamaszkorát szinte észre sem vettük, tehát nem náluk gyakoroltam a pofozkodást.

2020. nov. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%
Érdekes, a tegnapi hasonló is pont 22 éves volt.. micsoda véletlenek vannak! 🤣🤣🤣
2020. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Jézusom, itt csak rosszindulatú emberek vannak? Ki mondott olyat, hogy rajta gyakorolja bárki a pofozkodást?! Elolvastad egyáltalán, amit kiírtam? Az ég világon senki se bántja, nagy ritkán egy-egy pofont kapott, ha túllépett egy határt, ami szerintem érthető. De azt se tőlem kapta, hanem az anyánktól teljesen jogosan.

Arra voltam kíváncsi van-e bármi trükk, amivel lelehet szerelni a hülye szemtelen dolgait és kicsit észreveszi magát. Ugyanis undok, szemtelen és nem lehet vele beszélgetni. Csak akkor jön, ha neki megfelelő és kell neki valami. Amúgy egy 13 éves hárpia lett belőle.

2020. nov. 14. 20:59
 10/24 A kérdező kommentje:

8#

Őszintén leszarom a véleményed. Él még elég sok 22 éves a világon és akármilyen hihetetlen, nem csak nekem lehet testvérem.

2020. nov. 14. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!