Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennéket? Jogos a felhábor...

Mit tennéket? Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
A story, hogy a feleségem tesójának a gyerekének a születésnapja lesz és náluk az a szokás, hogy előtte egy nappal szólnak. Tavaly meg volt ebből a balhé és hogy most ne legyen, az anyósom szólt telefonba, hogy ekkor és ekkor fogják tartani, de a kedves testér csak előtte egy nappal hív meg. De hogy ma szólt így is késő, mert a feleségem aznap dolgozik én meg nélküle nem szívesen mennék el. Próbált szabadnapot kérni, de nem tud. A feleségem meg persze elvárná, hogy attól hogy előtte egy nappal szólnak én elmenjek. Szerintetek normális ez így? Jogos a felháborodásom vagy nem? Mi ha szülinapot vagy bármit tartunk mindig előtte 2 héttel szólunk. Milyen már ez, tavaly az anyós hívott meg erre az eseményre mert a feleségem testvére erre se volt hajlandó. Anyóssal nincs bajom, szeretem mielőtt valaki ezzel jönne, de nagyon elfogúlt a feleségem testvérével pedig a feleségem és én akik őt segítik. Még annyit, hogy áprilisba is eljatszották ezt. Vasárnap tartották és szombaton hívtak meg. Akkor ennyit kértünk, hogy előtte egy másfél héttel szóljanak már előre mert nem mindig tudunk szabadnapot kérnk az utolsó percben. Megbeszéltük egy 2 hete, ha nem szólnak időben nem megyünk el. A feleségem is fel volt háborodva azon, hogy az anyja szól hogy ekkor tartják a tesójáék, de az anyós beszélt a fejével és hírtelen semmi baja nincs már ezzel. Nincs kedvem egyedül elmenni, mert amúgy hányinger kap el, hogy múltheten a páromat a testvére lehordta. Az anyós erre is annyit mond, hogy miért nem hagyjuk rá. Kívül állóként mi a véleményetek én túlzom el?
2020. nov. 18. 12:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

9-es! Miért neki kéne érdeklődni hogy mikor lesz a szülinap megtartva? Elvileg Cuncikáék hívják meg, ők SZERETNÉK hogy ott legyenek, akkor szóljanak időben.

Egyébként én nem pörögnék ezen, megmondanám sajnos későn szóltak, idén kihagyjuk. Ebből talán tanulnának és jövőre időben szólnak,mert úgy tűnik a kérés nem müködik. Ha meg ebből se tanulnak, akkor felesleges elmenni, úgyis csak azért hívják meg őket mert családtagok, nem mert jó hogy ott vannak.

2020. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Látom itt senki nem tudja mi az illem. Vendéget hívni kell, nem a vendégtől kell elvárni, hogy pitizzen. És megfelelő időben kell szólni, minimum 2 héttel az esemény előtt. Cuncikáék a bunkók, akárhogy forgatjátok a szitut.
2020. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
9es tehát te meghivatod magad vendégségbe? Na ez az ultra gáz pronyó viselkedés.
2020. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Ebből hogyan hozzátok ki, hogy a kérdező a hülye basszus? Egyrészt miért nekem kéne fejben tartanom, hogy mikor van a sógorom gyerekének a szülinapja??? Másrészt ha így is van, komolyan nekem kéne nekik telefonálnom, hogy figyelj lesz buli vagy nem lesz, meghívtok vagy mi van? Ez szerintem teljesen irreális. Ha én egy szerettemnek tartok egy bulit, akkor törekszem rá, hogy minél többen el tudjanak rá jönni, szóval előtte időben értesítem az embereket. Pláne, ha azok még hétvégén is dolgoznak és szabit kell kivenniük. A másik ember teljes figyelmen kívül hagyása és leszarása az, amit a sógorodék csinálnak. Én nem mennék el, meg is mondanám, hogy miért. Mert nem érek rá, van egy életem, amit én osztok be. Sajnos a felnőtt emberek 90%-a nem ér rá valamire, ha 1 nappal előtte szólnak, ez van. Ha szeretnék, hogy elmenjek, legközelebb szóljanak előtte normális időben és akkor úgy szervezem a dolgaim.
2020. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezen mit ragozni. Nem mennék el. Ha fontos lenne, hogy ott legyetek, akkor szólnának időben.
2020. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

13!


Szerinted.

Szerintem meg ha én akarom Cuncikat megköszönteni, akkor nekem illő megkérdezni, mikor alkalmas.

2020. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Mi van ha volt rá példa, hogy egyáltalan nem hívták meg őket vagy egyszer ekkor máskor pedig máskor tartják a szülinapot? Akkor 2-2 hétig álljon vigyázba? Nálunk is volt olyan, hogy péntek délutan tartottuk meg, de olyan is volt hogy a születésnapjára 3 hétre, mert műtötték a gyerekem, de persze mi nálunk is alap szabály, hogy előtte 2 héttel szólunk. Az aki dolgozik, nem biztos hogy így is megtudja oldani a helyzetet. Meg ahogy olvastam, volt, hogy titeket a feleséged édesanyja hívott meg, mert a sógornődék nem hívtak meg. Csúnya dolog. Én nem akadnék fenn ezen, ha a párom elkísérne elmennék, de egyedül biztos nem. Bár most amúgy se a vírus miatt. Feleségednek kellene belátnia azt, hogy ez így nem jó.
2020. nov. 18. 13:38
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a pakliban ha 1 nappal elötte szól nem biztos hogy el tud menni a meghívott.Ha ezt nem tudja aki meghív számolnia kell azzal hogy nem mész.Illő jóval elötte szólni.Ha másból nem majd ebből megtanulja.Nem kell ezt túl ragozni.
2020. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
kérdező, te most magadnak válaszoltál..?
2020. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem “szerintem így, szerintem úgy” témakör, hanem alapvető illem! Meghívatni magad bnkóság, továbbá az is teljesen egyértelmű, hogy téged hívnak meg a szülinapi összejövetelre kellő időben és nem neked kell észben tartanod és te hívatod meg magad.

Ha Cuncikáéknak fontos, hogy ott legyenek a kérdezőék, akkor szépen megemeli időben a telefont és meghívja őket. Ha meg utolsó percben jut eszükbe szólni, akkor ez van, el kell fogadni, hogy az embernek megvan a maga élete és lehet nem lesz jó az adott nap.

2020. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!