Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigylem a nővéremet, mert ő...

Irigylem a nővéremet, mert ő már 20 évesen elköltözött itthonról!(?)

Figyelt kérdés
Nővérem 20 évesen elköltözött külföldre, mert felvették az egyetemre. Szüleim másfél évig teljesen eltartották, nem kellett egy percet se dolgoznia. Konkrétan az ölébe pottyant ez a lehetőség, mert a szüleim pénze nélkül tuti nem tudott volna elmenni egy nyugati országba. Itt vagyok én, másodéves egyetemista. Én is el akartam volna költözni, amint megkezdtem az egyetemet (Budapest), lenne is hova, mert apuméknak több lakásuk van kiadva, amiből az egyik az enyém lesz, ( egy másik a nővéremé). Itt jön a probléma. Nekem azt mondják, hogy felőlük beköltözhetnék az egyikbe, amint az albérlő szerződése lejár, HA fenn tudom tartani a lakást. Ezt nem tudnám megtenni, mert a mekiben dolgozom részmunkaidőben, nem fizet annyit. Nővéremet másfél évig teljesen eltartották külföldön, de engem nem támogatnak abban, hogy végre különköltözzek Budapesten. Szerintetek ez igazságos?

2020. nov. 28. 12:06
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok.
2020. nov. 28. 12:07
 2/31 anonim ***** válasza:
80%

Azt irod masfel evig. Utana nem tartották el?

Egyebkent nem igazsagos hogy penzugyileg nem tamogatnak teged, viszont a hiszti is felesleges. Kapsz ingyen lakhatast, csak a rezsit kell fizetni, meg a megelhetest, masnak ez sem pottyan az ölebe. Mennyi keresel havonta diakmunkaval? Esetleg elhelyezkedhetnel gyakornokkent is.

2020. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#2 utána nem tartották el, de pénzzel még mindig támogatják. Kb ugyanannyit kap mint én, csak €-ba átszámítva. Én is kapok pénzt tőlük, az igaz, de nem annyit amiből egy lakás meg a kaját, szórakozást ki tudnám termelni. Sajnos gyakornok még nem lehetek, a mekin kívül meg nem találok jobban fizető diákmunkát.
2020. nov. 28. 12:15
 4/31 A kérdező kommentje:
Lakás alatt a rezsit értem.
2020. nov. 28. 12:15
 5/31 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk a szüleid cseszegesd így, ne ide írogass.
2020. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#5 ezért van az oldal. Neked se kötelező válaszolni.
2020. nov. 28. 12:17
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
Mekkora az a lakás? Nem opció meghirdetni az egyetemen, hogy lakótársat keresel?
2020. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
26%
Pedig a Meki fizet a legsz@rabbul!😂🤏💸
2020. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
41%

Azért nem az ölébe pottyant, mert elég jó tanulónak kell lennie, hogy külföldre felvegyék, költözz össze baráttal.


Csak a rezsi az szerintem max 20 e ft / hó lesz.


Ettől függetlenül nem érzek jogosnak.

2020. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Sosem értettem, hogy ahol van miből ott miért nem támogatják, adják meg a kényelmet a gyerekeknek... ja mert hogy tanulja meg, hogy...

...a mekis munka mégis mire tanítana meg? Engem a sok szar munka amit végeztem egyetem végéig (engem mondjuk nem tudtak támogatni, de nem is akartak) inkább csak kiégetett, lefarasztott, elvette a lehetőséget a kreativitástol.

Inkább az szokta motiválni az ilyen szülőket hogy irigyek, igen, a saját verukre, mert lejjebb nem adnának az életszínvonalukbol, hogy a gyereküknek könnyebb legyen, meg hogy zsarolgathassak.

Mondjuk kérdező, azert ha egy lakás várományosa vagy akkor nem olyan vészes a helyzet.

esetleg egy albérlot szerzel magad mellé, és az anyagi rész megoldodik. Vagy diákhitel.

2020. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!