Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit reagáltatok volna erre,...

Mit reagáltatok volna erre, én vagyok a sértődékeny?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, valamiért sose jöttünk ki, kiskorunktól kezdve piszkált, alázott ahol csak tudott. Amióta elköltöztünk otthonról, valamelyest jobb a viszonyunk, de így sem testvéri. A karácsonyi családi vacsoránál tegnap előtt beszélgettünk a szülőkkel, szóba került egy régi családi sztori, ahol butaságot mondtam 3 éves koromban, erre azt mondta rám a tesóm: "Hát tudjuk, hogy nem ő a legélesebb kés a fiókban."


Mondott már rám sokkal rosszabakkat régebben, de most annyira meglepődtem, hogy felnőttünk és még mindig itt tartunk, hogy kapom a rosszindulatú megjegyzéseket. Akkor köpni nyelni nem tudtam, de utólag bánom, hogy nem reagáltam le jobban. Ti mit tettek volna? El kellett volna küldenem a fenébe? Vagy tényleg túlerzekeny vagyok? Őszintén szólva felnőtt fejjel már nem érzem úgy, hogy el kéne viselnem ezt a hangnemet.


2020. dec. 26. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
A nővéred nagyon bunkó volt. A helyedben nem tartanék vele kapcsolatot (még azt is meggondolnám, hogy legközelebb karácsonykor leüljek-e vele egy asztalhoz). NEM ezért a beszólásért, hanem azért, ami mögötte van: a tisztelet teljes hiánya miatt. Az ilyen emberekre nincs szükség, még a szülők kedvéért sem viselném el (akik egyébként leállíthatták volna ott és akkor, ha akarták volna). A családod az, aki úgy viselkedik, és nem az, akivel genetilailag közötök van egymáshoz.
2020. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A kérdésedre válaszolva amúgy: teljesen megértem, hogy az ember ilyenkor köpni-nyelni nem tud. Hasonló helyzetben, ha sikerült volna megtartani a lélekjelenlétemet, akkor felálltam volna az asztaltól, elmondtam volna nyugodt hangon, hogy nem töltöm az időmet olyan emberekkel, akik egy alapvető minimális tiszteletet nem adnak meg, és hazautaztam volna. Radikálisnak tűnik (az is), de az ilyen pofátlan emberek addig mennek el, ameddig hagyják őket. A szülőket pedig nem sajnáltam volna, láthatóan a hosszú évek alatt elnézték, hogy egyik testvér terrorizálja a másikat.
2020. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, hogy mondta. Lehetett poén is, meg beszólás is. Mondjuk ezen besértődni? Én visszaszóltam volna vmit, ha nem tetszik.
2020. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
A testvéred egy alja gané, a szüleid még aljadékabbak. Én úgy vágtam volna pofán, hogy hanyatt esett volna a székkel, de hát nem vagyunk egyformák, valaki direkt élvezi, hogy a szájába szarnak.
2020. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, Kati, de legalább veled ellentétben nem vagyok bunko.


Ennyi

2020. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
#3-as, egy normális testvéri kapcsolatban senki nem sértődne be ezen. Ilyen előzményekkel teljesen más színezetű a dolog. A beszólás a jéghegy csúcsa, és gondolom a kérdezőt sem ezek a szavak bántják, hanem ami mögötte van.
2020. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 eves koraban minden ember mond.viccesnek hato "butasagot". Gyerekszaj cimszo alatt rengeteg cukorfalat sztori van mindenhol. Csaladunkban pl. 4 evesen egyik uncsiteso azt mondta a nagyapamra, amikorkerdezte tole tudja-e mi a szerelem es a nagypapam visszakerdezett nem, miert te tudod? "Nagypapa ilyen oreg vagy es nem tudod? Ez szanalmas." Mindenki szetrohogte magat rajta. En megkerdeztem 3 evesen egy pocakos bacsitol, hogy kisfiu vagy kislany babaja fog szuletni? Ott egy buszmegallonyi ember elott. Es hasonlok.


A kisgyerekek epp fedezik fol.a.vilagot es kozben sok mindenrop.nincs tapasztalatok vagyismeretuk, de a sajat logikajuk szerint probalnak mindent megerteni es osszerakni. Annyira edesek.



A tesod az, aki nem eppen a legelesebb kes a csaladotok fiokjaban, ha ennyit nem tud a kisgyerekekrol es kepes ilyet beszolni, amikor a te 3 eves gyerekszaj sztorid elokerul. Gondolom igazi IQ harcos szegenyke😃.

Tehat fel se vedd. Magarol allitott ki szegenysegi bizonyitvanyt. Ha legkozelebb pont ugyanilyen szituba kerulnel, valaszolj neki vissza, higy halistennek rolad legalabb fennmaradtak vicces gyerekkori tortenetek nem ugy mint rola a szurke unalmas tesorol. (Persze csak ha te is utalod tesodat.) Bizonyara kisebbsegi komplexusa van es azt palastolja a szekalasoddal.

2020. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!