Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felnőtt testvéreknék, mikor...

Felnőtt testvéreknék, mikor illik megmondani a terhességet?

Figyelt kérdés
Húgom terhes 6 hónapja (én férfi vagyok, 6 évvel idősebb) de ezt ismeretlenektől tudtam meg véletlenül. Szerintem illett volna elmondani, főleg hogy évi 6-8 alkalommal találkozunk. A születésnapi ünnepségeken előadta, hogy meghízott és le kell fogynia, én nem vettem észre semmit. Anyánknál rákérdeztem, ő mondta el hogy az. Állítólag ez nem egy “fiús-dolog” majd megtudtam volna ha kézzel fogható.
2020. dec. 28. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon gáz, ahogy viselkedik. Főleg, hogy azt állította, le kell fogynia. Mire jó ez a hazudozás, terelés? "Nem egy fiús-dolog". :D Kész röhej. A férjének se mondja el, mert ő is férfi - gondolom -?!
2020. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Családi viszony/kultúra kérdése. Mi a 8. hétig vártunk, mert akkor mentünk dokihoz és mondta, hogy minden rendben.
2020. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Igaz, nekem nővéreim vannak, de két hónaposan elmondtam nekik, amikor személyesen találkoztunk. Egyébként nem értem a húgod gondolkodását. A terhesség nem fiús vagy lányos dolog. Nyilván a nők terhesek, de egyrészt egy férfival közösen vállalják a dolgot, másrészt családon belül illene őszintének lenni.

28/N

2020. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
31 éves férfi fejjel, már akkor elmondható lehetne, mikor biztos a terhesség. Én örülnék a tudatnak, hiszen mégis csak a húgom. De ha ők így látnák jól akkor sem lennék mérges és csalódott. ("fiús-dolog" ez olyan lealacsonyító, mint ha nem tudná az átlag férfi felnőtt fejjel, hogy mi a terhesség és honnan jön a baba) mindenki tudja, hogy a gólya hozza :)
2020. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

+

Kiegészíteném még annyival, hogy a férjem azonnal elújságolta a bátyáinak, szóval ez lehet fiús dolog is.

28/N

2020. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5-6 hetes terhes voltam mikor elmondtam az 5 évvel idősebb bátyámnak.
2020. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Amikor elmondtam anyámnak, ugyanakkor az öcsémnek is, a férjem meg a saját családjának. Fiús-dolog, eszemmegáll, a gyereket is majd csak az anyja fogja ellátni 7/24-ben, mert az olyan csajos dolog... -_-
2020. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a szülőknek elmondják, akkor el kéne a testvérnek is. Hasonlóan közeli rokonok.

A testvérednek valami baja lehet veled. Annyira átlátszó ez a kifogása, hogy erre csak legyinteni lehet.

2020. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amint a doki megerősíti és biztos a dolog, a pár megegyezik abban, hogy mikor adják a rokonok, ismerősök tudtára. Aki számít, mindenkinek egyszerre elmondják. Én legalábbis így gondolom és nem értem miért kivételeztek veled.
2020. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Mi egyszerre tájt mondtuk el a családtagoknak. Én az 5. hónapnál. Bátyám nekem is úgy van hogy nem tud mit kezdeni a terhességgel, max. annyit mondott hogy gratulál. De általában igaz, hogy a nők vannak oda a terhessegtol.
2020. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!