Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Férjem testvére hazudott?

Férjem testvére hazudott?

Figyelt kérdés

Férjem testvére két hónapja kért kölcsön 300 ezer Ft - t. Azt mondta a lakáshitel törlesztéssel vannak megcsúszva a feleségével.

Férjem szó- és gondolkodás nélkül ott helyben utalt is nekik.

Karácsonykor átmentünk hozzájuk: új óra, új cipő, új laptop... Teljesen egyértelmű volt, hogy mire költötték a kölcsönt.

Azt nem értem, miért nem éltek a moratóriummal. Ezt nem kérdeztem meg tőlük, mert nyilván kellemetlen helyzetbe kerültek volna, meg férjem is, így inkább nem szóltunk, csak itthon, egymás között beszéltük meg.

Egyikőnknél nincs még gyerek, de ettől függetlenül érdekesnek látom ezt a hazugságot, mert nem így ismertem meg a sógoromat.

Elvileg a kölcsönt visszakapjuk, amint tudják, megadják. Férjemen látom, nagyon el van keseredve, ő is csalódott mert szó nélkül a testvére és felesége segítségére kel, szó nélkül.

Én reagálom túl, hiszen azt csinál a kölcsönpénzzel, amit akar, vagy azért igazam van, és ez problémás hazugság volt? Férjemnek hogyan tudnék segíteni?


2020. dec. 29. 15:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Úgy, hogy megerősíted benne, hogy nem lehet a testvérében bízni, mert ha ebben hazudott, másban is fog.
2020. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
27%

Ezt hogy kell elkepzelni? Atmentetek hozzajuk, ok meg elkezdtek mutogatni, hogy "jaj, most vettunk uj cipot..orat.." !

Amugy 300 ezer kb egy normalis laptopot takar csak..nem fer bele egy jobb ora, cipo...

Mindenesetre, ha visszakapjatok, akkor annyira nem fontos, hogy ok mire koltottek el. Lehet ezekre a dolgokra volt szukseguk, de attol tartottak, hogy ilyesmikre nem adnatok csak ugy oda 300 ezret. Ez is megeshet...

2020. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
De ha azt mondja a sógorom, kicsit megszorultak, kölcsönkér, akkor is adott volna férjem, sőt, még ha ajándékra kérnek, arra is! De ez a nyilvánvaló hazugság mire lehetett jó vajon? Döbbenten állunk férjemmel, hiszen nem így ismertük a testvérét, ezért ütötte nagyon szíven ez az egész, legalább dugták volna el, mielőtt megyünk hozzájuk. Elvileg jó testvérek is, de ez a hazugság nagyon idegen dolog.
2020. dec. 29. 15:26
 4/35 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon is fontos, hogy mire költötték, hazug, sz.r ember az ilyen.
2020. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem nyomták az orrunk alá, hanem a dobozok voltak a fa alatt hagyva.
2020. dec. 29. 15:27
 6/35 anonim ***** válasza:
37%
Ez még a leendő gyereked zsebpénzét is ki fogja tőle csalni, ha náluk engeded nyaralni. C.tempó.
2020. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
57%
300 ezerért MÉRNÖKI MUNKÁRA vettem laptopot, kettes.
2020. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem. Miért hazudtak volna? A fizetésüket elköltötték a tévére meg a többi szarra, nem maradt pénzük, és kértek kölcsön tőletek. Ebben az esetben pedig nem is hazudtak, erre nem gondoltál?
2020. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
17%
Azt se nagyon értem, hogy ti nevezitek őket hazudnak, de akkora a hatalmas igazságérzet a családban, hogy véletlenül sem álltok eléjük megbeszélni a dolgokat. Ugyanolyan sunnyogó tetvek vagytok ti is.
2020. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
*hazugnak
2020. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!