Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem jól kiszabott velem?

Testvérem jól kiszabott velem?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek. Testvérem 3 évvel fiatalabb nálam. Szüleink elváltak, mindkettőnek van lakása/háza, illetve kiadva 1-1 lakása albérletbe ugyanabban az utcában.


Testvérem annak idején az apjához került, én pedig anyánkhoz. (Ugyanabban a kerületben). Szóval így külön nevelgettek minket. Most 20 és 25 között vagyunk. Testvérem a fiatalabb és neki van párja is.


Testvérem felvetette az apjának hogy szeretne a párjával beköltözni abba az albérletbe, de elhajtották állítólag azért, mert nem akartak volna fizetni érte (ez is milyen gáz, hogy a saját gyerektől albérleti díjat követel, miközben egyáltalán nincs rászorulva).


Nem sokkal később anyánk albérlete megüresedett, amibe a testvéremék beköltöztek. Nem fizetnek albérleti díjat, testvérem munkanélküli pályakezdő de a párja jól keres.


A gond az, hogy én nem tudtam róla hogy apánknak van albérlete, alapos okból nem tartom vele a kapcsolatot, ennek fényében testvérem lépése eléggé megérintett hiszen kvázi kijátszott engem, mert elsőre naivan azt mondtam jólvan, költözzenek be, én maradok otthon akkor még néhány évet. Anyánk meg asszisztált ehhez.


Ráadásul én szingli vagyok ők pedig eddig is külön éltek a párja szüleinél és nem fizettek albérletet.


Nekem van egy üres telkem, építkeztem volna előbb utóbb ennek a lakásnak az árából ahogyan ez meg volt beszélve korábban.


Ehhez képest a testvérem kvázi elvette a lakást az orrom elől, innentől neki 0 ft a lakhatása havonta, anyám naiv hogy ez csak átmeneti állapot, bukja a 140.000 forintot havonta, apám röhög hogy nála maradtak a tejelő albérlők, nekem ők úgysem adnak semmit ha a testvéremet is elhajtották; én pedig buktam a házam költségének a kétharmadát.


Azt gondolom jogosan haragudtam meg ezekután a testvéremre, mivel elsunnyogta előlem a helyzetet, csak magára gondolt stb stb úgyhogy karácsony óta fagyos a hangulat. Részéről eddig semmi hajlandóság nem mutatkozott hogy leüljünk és megbeszéljük.


Nagyszüleim szerint követelhetném a lakás árát, de annak semmi eredménye nem lenne mert testvéremék nem tudnák kifizetni értelemszerűen.


Jogilag természetesen minden rendben, nem is áll szándékomban pereskedni; hogyan tudnék hatni testvéremre vagy anyámra? Mert ez így nagyon unfair velem szemben.


2021. jan. 1. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem követelhetnél semmit. A lakás anyukádé, aki még él. Így semmi nem illet a lakással kapcsolatban, annak a sorsáról egyedül anyukád dönt.
2021. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Ez tényleg nem volt szép tőlük. Nem értem ilyet hogy csinálhat egy szülő hogy belemegy ebbe meg egy testvér aki csak saját magát nézi.
2021. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Veled szemben egyáltalán nem unfair.

Neked is meg lett volna a lehetőséged beköltözni, találhattál volna magadnak párt és/vagy munkát


Az, hogy ezt ő fiatalabbon meg tudta tenni, az nem az ő hibája, hanem a te szégyened

2021. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1: Nem követelni szeretnék, hanem tenni valamit mert ez így elég igazságtalan.


#2: Nem volt szép, de mi lenne a megoldás?


#3: Takarodj nyomorult, van munkám mindig is volt, a szégyen te vagy!!!

2021. jan. 1. 21:17
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Látszik hogy életképtelen vagy miért nem beszéled meg ezt velük..mit vársz itt bárkitől is.
2021. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Most akkor 4 lakásról van szó, amelyek a szülők nevén vannak? Azt csinálnak, amit akarnak, nincs jogod beleszólni. Esetleg költöz te is be az albérlet egyik szobájába.
2021. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Én megkérdezném hogy gondolják ezt beszéljük meg, ha szüleid nem akarnak semmit se adni, akkor én megszakítanám velük a kapcsolatot, tulajdonképpen szembe köpnek és kissemiznek én ilyen emberekkel nem tartanám a kapcsolatot se apámnak se anyámnak nem nevezném őket
2021. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy a saját igényedet jelezted feléjük előtte? Vagy ez milyen formában lett lekommunikálva a családon belül?
2021. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Én komolyan nem értem miért baj hogy beköltöztek oda.. először megkérdezte az Apátokat, oda nem mehetett, aztán adódott az alkalom és rákérdezett Anyátoknál, aki még rábólintott. Hol itt a gond? Úgy volt hogy te költözöl oda? Meg volt beszélve Anyáddal? Miért játszottak volna ki? Tudták, hogy "olcsó" lakhatási lehetőséget kerestek, szóval miért a meglepődés? Én ebben az egészben nem látom azt hogy kijátszottak volna..


De mondom, ha meg volt beszélve korábban hogy a lakás a tiéd, akkor más a helyzet, de ilyesmit nem írtál.

2021. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként biztosan segítenék bármelyik gyerekemnek, aki épp olyan helyzetben van, hogy kell. Az meg eléggé érthető, hogy nem akar tesód a barátnője szülei se.gébe lenni.

Hm, naiv anyuka... hát igen, de hadd adjon már ennyi bizalmat a gyerekének. Ha neked is ad. (Bár ha jól sejtem, itt az apáddal való rossz kapcsolatodon kívül más dolgok is vannak még a háttérben.)


Szóval én várnék, és ami a fagyos hangulatot illeti, tényleg szólhatott volna tesód, de ezt higgadtan kell megbeszélni akkor is.

2021. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!