Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy vagyok, hogy másnak van...

Irigy vagyok, hogy másnak van testvére. Milyen érzés pontosan?

Figyelt kérdés
Ritkán, de néha annyira irigy leszek, hogy megkönnyezem.

2021. jan. 10. 18:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Én is. Nekem meghalt a testvérem, mikor 13 volt (én 8).

Szóval már én sem tudom milyen érzés, hogy ha van testvéred, nem is emlékszem milyen volt..

2021. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Az attól függ, hogy jó testvérnek vagytok-e nevelve és hogy milyen a természetetek.


Mi hárman vagyunk, de nem tartjuk a kapcsolatot, borzasztó testvéreim vannak. Mondjuk, a család rá is tett egy lapáttal, hogy ne jöjjünk ki.


De normális családban felnőtt, egymás szeretetére nevelt testvér az olyasmi, mint egy közeli jóbarát vagy több.

2021. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Hát engem idegesített az enyém mindig is, én azt irigylem, aki egyke.
2021. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Mi hárman vagyunk tesók. Már csak én lakom otthon, húgom és öcsém Budapesten él. De tartjuk a kapcsolatot, szinte napi szinten beszélünk. A karácsonyt is együtt tartjuk még mindig, pedig mindhárman felnőttek vagyunk. Hála égnek, összetartó család vagyunk, bár surlódások természetesen néha vannak.
2021. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim testvéri kapcsolata jó. 2 fiú 10 és 6 évesek, néha van verwkedés, de jó barátok és sokat játszanak, szeretik egymást. Most a covid alatt is láttam, jó, hogy ketten voltak. Nekem egy 11 évvel idősebb bátyám van, soha nem voltunk jóba és már nem is állunk szóba egymással. Szóval lehet ilyen és olyan is.
2021. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy öcsém van akivel jóba vagyunk csevegés szinten de szerintem jobb egykének lenni.
2021. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

Ó, én le tudom írni.


Tudod, hogy sosem leszel egyedül, valakivel egész életedben össze leszel kötve. Ennek minden rémesen rossz és jó dolgával együtt. Őszintén úgy gondolom, hogy rosszból több van. Például nem kapszkizárólagos szeretetet, csak képzeld el, milyen lenne egy párkapcsolatban, ha a párod egy másik lányt is annyira szeretne, mint téged. Borzalmas. Viszont, ha mázlid van(a többségnek nincs), a testvéred szeretetét megkapod a szüleid gyengébb szeretete mellé, el kell viselned egy egész embert, akit nem te választottál a tulajdonságai alapján, hanem csak úgy van, mint mondjuk egy padtárs, kolléga, akit melléd osztottak és mostantól mindenen osztozni kell, rengeteget együtt lenni, letolnak a hibáiért és a te hibáid rá is hatással vannak.. meg kell próbálni nem megölni egymást.


Csak képzeld el, hogy a buszon legközelebb melléd ülő emberrel össze lesztek kötve egy pár méteres zsinórral, mindig ott lesz a közeledben, ha menekülnél nem tudsz, mindig visszatalál hozzád, a zsinór miatt. Kezdetben egyméteres a zsinór és rád lesz tapadva, majd ahogy telik az idő a zsinór nő, de van hogy akkor is rád van tapadva, ha lehetne 3 méterrel oddébb is. Tényleg mindig ott van, pisilésnél, betegségnél, suliban, barátaiddal, hallgatózik, beleszól, nem is szívesen gondolok rá.


Aki tudja milyen volt egyedül(nagy tesók) azok nem akarnak kistesót. A kistesók meg sosem tapasztalhatják meg, milyen jó, ha igazán csak őket szeretik a szüleik és mennyire jó is egyedül lenni, zsinór nélkül. Velük is kitolás.


Ha választhatnék, én inkább egy gyerekkori barátot szeretnék, mert őket te választod, a személyiségeitek passzolnak és sok szép közös emléketek van, illetve több szép, mint nem szép. A tesókról ez nem mondható el.

2021. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%
Majd mikor az örökség napjai eljönnek, nem fogod sajnálni. Kettő forint is veszekedést okoz. ;-)
2021. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Két testvérem volt, sajnos már csak egy. Az elhunyt testvéremmel nagyon jó viszonyban voltunk, ennek talán az volt az oka, hogy amíg csak három szobás lakásban laktunk, addig nekünk közös volt a szobánk. Annyira jó volt a viszony, hogy fél szavakból értettük egymást. Csak akkor lett külön szobánk, amikor nagyobb lakásba költöztünk. A másik testvérem a legnagyobb, én a legkisebb, ő mindig egyke szeretett volna lenni. Mindig irigyelte azokat a barátait, akiknek nem volt testvére, mert azoknak több minden jutott. Drágább ruhák, drágább játékok és menőbb nyaralások. Persze vele se vagyok rossz viszonyban, de mégsem ugyanaz. Ráadásul a másik testvéremnek donorja is voltam, így még szorosabb volt a kapcsolatunk a halála előtt. Sajnos a transzplantációval is csak néhány évet nyertünk. Ő minden nap eszembe jut, a gyerekét most a szüleim nevelik. Őt ugyanúgy szeretem mint a saját gyerekeimet, ha megyünk bárhová, akkor természetesen ő is jön velünk. A nagyobb testvérem gyerekét is szeretem, de mégse ugyanaz a viszony.
2021. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9# Nagyon jó ilyeneket olvasni (a halált leszámítva).
2021. jan. 10. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!