Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nekünk kéne így is "kalapolni"?

Nekünk kéne így is "kalapolni"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy hosszú lesz, megpróbálom dióhéjban leírni.

Az van, hogy a férjem öccsével és a feleségével nem beszélünk már hónapok óta. Az történt hogy tavaly egyszerre lettünk terhesek sógornőmmel, de neki pár hetesen elment a baba, majd kiderült, hogy valószínű nem is lehet gyerekük mert van valami betegsége (nem részletezte. Próbáltam neki segíten,bbeszélgetni vele,de nem akarta, sokszor beszólt, bántott de nem haragudtam rá mert tudtam, hogy borzasztóan fáj neki ez a veszteség( természetesen). Teltek a hónapok kiderült, hogy mi lesz a baba neme így meglett a neve is. Akár hányszor találkoztunk nem köszöntek nekünk , családi rendezvényeken is át néztek rajtunk, ha kérdeztük őket ránk se bagóztak. Rokonoknak olyanokat mondtak,hogy azért haragszakan mert ők is azt a nevet akarták adni a gyereknek és mi "elloptuk", holott szósse volt nállunk soha névről hisz még a nemét sem tudták a babának.

Megszületett a babánk,1x 2x eljöttek, amikor mi akartunk hozzájuk menni mindig kitaláltak valamit, hogy miért ne menjünk. Közben a családtól halljuk, hogy kibeszélnek minket meg állandóanszidnak a hátunk mögött. Odáig fajult, hogy már el se megyünk családi eseményre ha tudjuk, hogy a másik ott lesz. Karácsonykor is anyósomékkal küldtek egy kis ajándékot a gyereknek, mikor kérdeztük miért nem jöttek ők is azt mondták mert betegek. (de anyósomékhoz 2 házzal arrébb elmentek, na mindegy). Most jön a második baba, nem is mondtuk nekik direkt, de már most halljuk vissza,hogy megy az ócsárolás. De anyósom szerint még így is nekünk kéne nyitni. A telefont nem veszik fel a facebookról engem még le is tiltottak. Szerintetek tényleg nekünk kellene nyitni feléjük vagy jól érzem, hogy ez egy nem jogos gyűlölet felénk és nekik kéne elmondani mi a bajuk?



2021. jan. 11. 16:21
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
19. Ezt anyósom már felhozta nekik, de nem szeretnének örökbe fogadni.
2021. jan. 11. 20:04
 22/32 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom azért bántja, mert egy időben lettetek várandósak csak neki máshogy alakult, meg lehet alapból se birt csak most jött ez ki. Azért nem tehet meg mindent ő sem, nem kifogás a vesztesége, én már rég leállitottam volna azzal hogy örülne ő is ha tehén lenne és legalább 1 gyereket tudna szülni. Lehet ő is az a fajta aki jól pofán kell nyomni képletesen persze, hogy rájöjjön milyen suttyó volt.
2021. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy a férjed öccse is csinálja a feszkót vagy csak a felesége?
2021. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
67%
Akkor meg mire fel féltékenykedik? Nem kell jópofiznod egy ilyen alakkal
2021. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék vele vitatkozni igazából,ehet előtte se szeretett bár ezt nem vettem észre, régen míg csak a férjeink barátnői voltunk egész jókat beszélgettünk.

Sógorom nem igazán mond semmit, ő a bátyjával (a férjemmel) ha véletlenül beszélni kellett, mert egy helyen dolgoztak novemberig, akkor is csak munkáról beszéltek, de ő nem szólogatott be nekünk szemtől szembe, de a hátunk mögött ő is szid néha.

Na mindegy köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld (kivéve aki a "tavaly"-ba kötött bele). Nem is a rossz viszony volt itt a lényeg és véletlenül sem sajnáltatni akartam magam vagy a sógornőmet szidni, mert valamilyen szinten meg tudom érteni, valahol meg nem. Az igazi kérdés az volt, hogy jól érezzük e a férjemmel hogy ne erőltessük és várjunk addig amíg esetleg ők szívesebben nyitnak felénk, vagy engedjünk anyósom nyomásának és próbáljunk velük békülni. De a változatos valaszok ellenére úgy látom kb egyöntetűen nektek is az a véleményetek, hogy jól látjuk és ne erőltessük, ne hallgassunk anyósra. Köszi, mindenkinek. 🙂

2021. jan. 11. 21:05
 26/32 anonim ***** válasza:
65%
Ha anyós ennyire erőlteti, akkor a következő családi eseményen, ott mindenki előtt a helyedben én kérdőre vonnám. "mi a bajod velünk, Edit?" Mondja ki szemtől szemben a sérelmeit. Biztos nem lesz tiszta menet, de így véget lehetne vetni ennek a konfliktusnak.
2021. jan. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben elmondanám anyósnak ezeket és megkérném, hogy állítsa le magát. Igazából ők elvannak nélkületek, ti elvagytok nélkülük, nincs itt semmi probléma. Én biztos nem erőltetném a dolgot, nem jópofiznék velük.
2021. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 acelsziv ***** válasza:
33%
Tekintve, hogy ez a "sértődés" részükről irracionális sőt ilyen mértékben már elmebeteg dolog nem bizros, hogy van megoldàs. Felejtsétek el őkwt max mehet egy üzenet,hogy ha tovàbb sàroznak abból lehet egy jó kis becsületsértési per.
2021. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

26. A nyilvános jelenet rendezés nekem sose volt ínyemre, főleg, hogy általában születés nap vagy ilyesmi ahol együtt kell legyünk, nyilván nem akarom az ünnepelt napját elrontani cirkuszolással.

27. Ezt elmondtuk anyósnak, de nem nagyon izgatta, neki csak az a lényeg, hogy az ő lelke megnyugodjon, hogy a gyerekei jóba vannak.

28. Bár bosszantó néha, pereskedni nem szeretnénk főleg nem családdal. Igazából már megkaptam a választ, hogy igazunk van, hogy ne erőltessük. Mi nem fogunk foglalkozni velük, anyósom meg majd lenyugszik.

2021. jan. 12. 11:30
 30/32 anonim ***** válasza:
69%
Kalapolna a fene. Az ember nyilván megérti, hogy a nagyobbik gyereked minden esetben arra emlékezteti, akit ő elvesztett, na, de a gyász, bánat és irigység mögé bújva azért nem kellene a civilizált emberi viselkedés alól felmenteni. Az, hogy érthető okból nem vágyik a társaságotokra soha nem fogja igazolni az ostoba gonoszságát irányodba (pl. ellő tehénnek titulálni valakit akkor is bunkóság, ha egy idegen, nagydarab terhes nőről van szó, nemhogy rokonról, akinek az egyetlen bűne vele szemben, hogy képes valamire, amire ő nem.). Ezt nyugodtan el lehet mondani anyósnak. Nem a te hibádból nicns kapcsolat, és ilyen mérgező közegbe nem kívánsz menni. Nem ő lesz az első és nem is az utolsó, akinek a gyerekei nem beszélnek, és akinek a családi életét a (valamelyik) menye lemérgezi, ezt dobta a gép!
2021. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!