Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nekünk kéne így is "kalapolni"?

Nekünk kéne így is "kalapolni"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy hosszú lesz, megpróbálom dióhéjban leírni.

Az van, hogy a férjem öccsével és a feleségével nem beszélünk már hónapok óta. Az történt hogy tavaly egyszerre lettünk terhesek sógornőmmel, de neki pár hetesen elment a baba, majd kiderült, hogy valószínű nem is lehet gyerekük mert van valami betegsége (nem részletezte. Próbáltam neki segíten,bbeszélgetni vele,de nem akarta, sokszor beszólt, bántott de nem haragudtam rá mert tudtam, hogy borzasztóan fáj neki ez a veszteség( természetesen). Teltek a hónapok kiderült, hogy mi lesz a baba neme így meglett a neve is. Akár hányszor találkoztunk nem köszöntek nekünk , családi rendezvényeken is át néztek rajtunk, ha kérdeztük őket ránk se bagóztak. Rokonoknak olyanokat mondtak,hogy azért haragszakan mert ők is azt a nevet akarták adni a gyereknek és mi "elloptuk", holott szósse volt nállunk soha névről hisz még a nemét sem tudták a babának.

Megszületett a babánk,1x 2x eljöttek, amikor mi akartunk hozzájuk menni mindig kitaláltak valamit, hogy miért ne menjünk. Közben a családtól halljuk, hogy kibeszélnek minket meg állandóanszidnak a hátunk mögött. Odáig fajult, hogy már el se megyünk családi eseményre ha tudjuk, hogy a másik ott lesz. Karácsonykor is anyósomékkal küldtek egy kis ajándékot a gyereknek, mikor kérdeztük miért nem jöttek ők is azt mondták mert betegek. (de anyósomékhoz 2 házzal arrébb elmentek, na mindegy). Most jön a második baba, nem is mondtuk nekik direkt, de már most halljuk vissza,hogy megy az ócsárolás. De anyósom szerint még így is nekünk kéne nyitni. A telefont nem veszik fel a facebookról engem még le is tiltottak. Szerintetek tényleg nekünk kellene nyitni feléjük vagy jól érzem, hogy ez egy nem jogos gyűlölet felénk és nekik kéne elmondani mi a bajuk?



2021. jan. 11. 16:21
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
54%
Szia, szerintem is nektek van igazatok. Érthető hogy szomorú, meg hogy akatatlanul is van benne irigység, de ezt igazán elfojthatná magában. Ez olyan, hogy ketten egy haverommal kinéztünk egy ugyanolyan kocsit de nekem közbejött egy váratlan kiadás és én nemtudtam megvenni, amikor meg beülök a haveréba és elkezzdeném mondani hogy ez amúgy mennyire egy szar kocsi mert x y baja lehet. A hülye is észrevennè hogy az irigysèg beszél belőlem :D én a 26oshoz hasonló megoldást ajánlok, csak ne mindenki előtt hanem kettesben. Mondja meg mi a baja veletek. Ha azt mondja semmi, akkor hozd fel hogy neked nem úgy tűnik ez meg az alapján. Valszeg mèg ekkor is háritani fog ekkor felhozod hogy miért nevezett ennek meg annak mások előtt. Ekkor majd meggondolja hogy kibeszéljen-e legközelebb. Aztán tudtára adod hogy nektek ez a derűtlen viszony kellemetlen ès legyen szives elmondani ha valami baja van. Ez a középút. Van még a két szélsőség hogy összeveszel vele nagyon (amit ugye nem akarsz) vagy nem beszéltek egymással soha többé.
2021. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
2es és 9es látja jól. Nekik nagyon fáj a veszteseguk, és hogy nektek ez megvan. Ne vedd magadra, nem személyes, a helyzetnek szól.
2021. dec. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!