Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyke vagyok. Ez előny vagy...

Egyke vagyok. Ez előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

Minden barátom azt mondja, hogy nagyon szerencsés vagyok.

Én nem érzem így, mivel jobb lett volna egy testvérrel felnőni.

17f



2021. jan. 14. 18:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
Is-is
2021. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
46%
ELŐNY
2021. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
69%

Elony, egyedul orokolsz, nincs testveri harc, nem oszlik meg a testveri szeretet, mindig te lesz az egyetlen.


En utalom, hogy van testverem.

2021. jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Elsőnek van igaza, Is-is

Szempontoktól függ

2021. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 2 testvérem van így alig fog jutni az örökségből, szeretetett alig kaptam, szegénység volt, mindenen osztozni kellett, türni, borzalmas hogy vannak testvéreim.
2021. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

Is-is.

Előny, mert

-több figyelmet kaptál (remélhetőleg)

-nem kellett osztozkodnod (ez ugyanakkor lehet hátrány is, elvileg az egykék önzőbbek, pontosan ezért)

-talán jobb körülmények között éltél (mert sokan vállalnak több gyereket mint amennyinek meg tudnak adni mindent)


Hátrány, mert

-kimaradt ez a fajta szocializáció az életedből

-nem tudtál csak úgy előkapni egy játszótársat, ha a szüleid, barátaid nem értek rá

-nem kellett megtanulnod már gyerekként felelősséget vállalnod egy másik (fiatalabb) emberért

2021. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
Van előnye és hátránya is. Pl. egyedül örökölsz, a szüleid figyelme csak a tiéd volt, nem kellett annyit alkalmazkodnod stb. Hátránya, hogy a szüleidről, ha megöregszenek, egyedül kell majd gondoskodnod, a figyelmük továbbra is csak rád irányul, ami felnőttként már sok is lehet, gyerekkorban és felnőttként is tök jó, ha van tesó. Nem lehet csak úgy kijelenteni, hogy jó vagy rossz, mert mindkettő van benne.
2021. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%

Én örülnék,ha az lettem volna inkább,de én akartam tesót,de nem fiútesót,erre meg is keseríti az időt xd


Szerintem szerencsés valamelyest,mert ha tesód lenne és első gyerek lennél, tapasztalatból mondom akkor is te lennél korlátozva a legjobban,és rád figyelnének amikor nem lenne szükséges,a tesód meg a folytonos figyelemért könyörögne. Persze így tényleg csak te vagy a központban ami szerintem nem a legjobb mindig,de mondom másik helyzetben sem lenne más a helyzet,viszont eléggé észrevehető ki egyke és ki nem.

2021. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Metionin ***** válasza:
87%

Emberfüggő, én örülök neki mert nem szeretem a társaságot, gyerekkoromban sem szerettem a gyerekeket, így egy (főleg fiatalabb) tesó pokol lett volna. Nem mellesleg engem is a semmire csináltak, szóval plusz egy gyerek esetén még kevesebb jutott volna, szerintem nem is tudták volna hova tenni (én is velük egy szobában voltam).

Egy olyan embernek aki szereti a társaságot, lehet hogy jó a testvér meg persze körülmények is kellenek hozzá, hogy anyagilag megengedhesse a család. Sokkal kevesebb probléma van olyan tesók között, akiknek volt külön szobájuk, külön játékaik és külön-külön is foglalkoztak velük a szüleik.

2021. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
61%
Elnézem a két gyerekemet, ahogyan együtt játszanak, szeretgetik egymást, és azt mondom: igen, hátrány az egyke-lét. Kimaradtál abból, amit ők most egymásnak adnak. Ráadásul úgy, hogy a legkevésbé sem tehettél róla.
2021. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!