Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Komolyan lehet valaki ilyen...

Komolyan lehet valaki ilyen hülye?

Figyelt kérdés

Az öcsém elkezdte a jogsit a kreszt csinálja már és azt mondta benne vagyok e abban, hogy jelenlétemben vezeti a kocsimat egy eldugott helyen, hogy belejöjjön a vezetésbe valamennyire amikor az oktatóhoz kerül.

Azt mondtam neki rendben oké mehetünk.

Tudtam egy jó helyet erre de egyszerűen katasztrófa volt ahogy vezetett állandóan lefullasztotta a kocsit nem tudott jól kuplungolni és a sebesség váltót se tudta normálisan használni.

Na hát mondom neki ezt nagyon gyakorold mert ezek olyan dolgok, hogyha álmodban felkelsz automatikusan tudnod kell.

Na most erre van egy gazdag haverja akinek van egy nagyon állat kocsija és azt befűzte, hogy azzal menjenek.

Úgy képzeljétek el azt a kocsit, hogy automata kuplungos és nincs is benne váltó hanem teljesen magától megy minden és csak a gázra meg a fékre kell figyelnie.

Azzal elvezetgetett ment vele egy pár kört és eléggé magabiztosan tényleg és akkor odajön hozzám, hogy na ennyi nem ő volt a rossz legutóbb hanem az én kocsim.

Mondom neki te normális vagy?

Azt hiszed, hogy majd amikor ott leszel az oktatóval majd egy ilyen kocsival fogsz majd menni?

Amit te most elvezettél azt a világon bárki elvezeti és ezzel vagy olyan nagyra?

És hiába beszélek neki csak a haverja kocsijával hajlandó gyakorolni azóta is.


2021. febr. 20. 10:24
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
97%
És ez téged miért is zavar ennyire? :D Létezik egyébként jogsi csak automatára is, ha neki az jött be, leteheti csak arra is.
2021. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
96%
Én értem miről beszélsz, majd rájön mikor vizsgázik
2021. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
95%
Ő baja
2021. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
77%

Ezt úgy hívják, hogy automata váltó és egyébként tényleg hülyeség összehasonlítani a kettőt, mert az automata váltó sokkal egyszerűbb, hatékonyabb és biztonságosabb (nekem is automata van most már, nemrég váltottam manuálisról, amit egyébként nagyon jól vezettem, de mostantól soha többé, elavult technológia).

De amúgy lehet úgy is jogsit csinálni, hogy csak automatára, ilyenkor pedig nem kell taposnod a kuplungot és tekerned a váltóbotot jogsiszerzés közben. Hátránya nyilván, hogy manuális váltós autót nem vezethetsz, ami azért probléma, mert a magyar egyelőre ott tart, hogy autó = kuplung + váltó. Vagyis haveroknak/szülőknek/stb manuális váltós autója lesz jó eséllyel.

2021. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy van arra is de most nem akarok tényleg izélni de az egy 20 milliós autó.

Nekünk ilyenre biztos nem lesz pénzünk azért mert ő csak olyat tud vezetni.

És igenis meg kell tanulni kuplungolni meg váltani mert ez így a normális.

2021. febr. 20. 10:39
 6/46 A kérdező kommentje:
Nekem is volt már szerencsém ahhoz, hogy vezessek egy hasonló kocsit és tényleg nagyon nagy élmény volt és tényleg én is jobbnak meg biztonságosabbnak meg hatékonyabbnak tartom de akkor is meg kell tanulni manuálisan is vezetni.
2021. febr. 20. 10:44
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet tenni a jogsit automata váltósra is.

Már vannak olyan autósiskolák ahol van lehetőség automatákon tanulni és olyan jogsit kapni amiben benne van hogy csak automatát vezethet.

2021. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted csak 20 millióért lehet automatát venni?

Ugyanúgy párszázezertől sokmillióig lehet találni, mint manuális váltóst.

Ma már nem számít különlegességnek Magyarországon sem.

2021. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
86%
#4 nem elavult technológia, ugyanolyan jó, mint az automata váltó, csak teljesen más tulajdonságokkal bír. Olcsóbb legyártani, egyszerűbb gépészeti felépítés és szervizelése is költséghatékonyabb sokkal. Az autómataváltókban ellenben komplex alkatrészek találhatóak melyek gyártása és javítása egyaránt magas költségekkel bír pl.: hidrodinamikus tengelykapcsoló, bolygóművek, tengelykapcsoló tárcsák stb. Ezek precíz megmunkálást igényelnek (főleg a bolygóművek) ezért lesz a végén ennyire drága ez a váltó. Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy automataváltós járművet vegyen és tartson fenn Magyarországon, úgyhogy továbbra is a manuális váltó lesz az elterjedt itthon.
2021. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%

Én 2,5 éve vettem automata váltós kocsit majdnem 3 millióért, és ellent mondanék a 9-es válaszolónak, ugyanis ismeretségi körömben elég elterjed az ilyen típus. Használtan is lehet találni millió alatt és a fenntartása se olyan ördögi összeg.


Kérdező, az írásodból arra következtetek, hogy az öcséd nem tudja, vagy nem akarja tudni, mi a különbség az automata és a manuális közt ( pl.: "nem ő volt a rossz legutóbb hanem az én kocsim"), így szerintem hagyd rá. Mire az oktatóhoz ér (hacsak alapból nem automatára akarja majd letenni), úgyis rájön, hogy nem ugyanaz.

2021. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!