Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Komolyan lehet valaki ilyen...

Komolyan lehet valaki ilyen hülye?

Figyelt kérdés

Az öcsém elkezdte a jogsit a kreszt csinálja már és azt mondta benne vagyok e abban, hogy jelenlétemben vezeti a kocsimat egy eldugott helyen, hogy belejöjjön a vezetésbe valamennyire amikor az oktatóhoz kerül.

Azt mondtam neki rendben oké mehetünk.

Tudtam egy jó helyet erre de egyszerűen katasztrófa volt ahogy vezetett állandóan lefullasztotta a kocsit nem tudott jól kuplungolni és a sebesség váltót se tudta normálisan használni.

Na hát mondom neki ezt nagyon gyakorold mert ezek olyan dolgok, hogyha álmodban felkelsz automatikusan tudnod kell.

Na most erre van egy gazdag haverja akinek van egy nagyon állat kocsija és azt befűzte, hogy azzal menjenek.

Úgy képzeljétek el azt a kocsit, hogy automata kuplungos és nincs is benne váltó hanem teljesen magától megy minden és csak a gázra meg a fékre kell figyelnie.

Azzal elvezetgetett ment vele egy pár kört és eléggé magabiztosan tényleg és akkor odajön hozzám, hogy na ennyi nem ő volt a rossz legutóbb hanem az én kocsim.

Mondom neki te normális vagy?

Azt hiszed, hogy majd amikor ott leszel az oktatóval majd egy ilyen kocsival fogsz majd menni?

Amit te most elvezettél azt a világon bárki elvezeti és ezzel vagy olyan nagyra?

És hiába beszélek neki csak a haverja kocsijával hajlandó gyakorolni azóta is.


2021. febr. 20. 10:24
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
44%
Kis empátia, szerencsétlen most tanul vezetni, van akinek több gyakorlás kell, van akinek kevesebb. Majd megtanulja (az oktatóval, mert amilyen negatív vagy, szerintem te már leírtad őt), csak idő kérdése. Az is, hogy az automatával jól ment, arra utal, hogy nem totál reménytelen eset a vezetésre..
2021. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom most a van az " Èn vagyak a nagy vagány " korban. ( ha nem így van bocsànat) . Ki akarta magyaràzni magàt, hogy jól megy neki, csak a te autód nem jó. Hagyd rà. Majd ha vezetni fog ràjön, hogy mègis van mit tanulnia. Nincs ezzel semmi gond, senki nem úgy kezdte, hogy mindent tudott, csak szerintem ő menő akar lenni, és ciki volt lefulladni.
2021. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
79%
#11: Attól, hogy automatával elmegy, nem jelenti azt, hogy manuálissal is ugyanolyan jól fog vezetni, mivel egyszerre több dologra is kell figyelni váltás közben. És hozzáteszem, érzék is kell hozzá. Láttam olyan diákot, aki vett +20 órát, de harmadjára se ment át, mert nem tudta kezelni a váltót. Ha a kérdező öccse úgy áll a dologhoz, hogy nem ő volt béna hanem a kocsi a sz*r, akkor bocs, de nem tudom sajnálni.
2021. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

"Az is, hogy az automatával jól ment, arra utal, hogy nem totál reménytelen eset a vezetésre.."


Ne haragudjál már de egy ilyen kocsit a világ legnagyobb ökre is el tudna vezetni.

Én még soha nem láttam olyat, hogy akinek ilyen kocsival ment, hogy nem tudott vele menni.

És ezzel semmi gond nincsen ha valaki ezzel akar menni és megteheti akkor menjen.

De előtte igenis tanulja meg manuálisan is a dolgokat.

És hálát adok a szüleimnek, hogy ők is azt mondták neki, hogy csak akkor fizetik neki ha kuplungal meg váltóval megy az oktatóval.

Igenis tanulják meg az emberek ezt használni.

Mert aki manuálisan megy annak menni fog az automata akinek meg megy az automata nem biztos, hogy megy a manuális.

És ezzel úgy vagyok, hogy meg kell tanulni. Aztán ha letette és úgy van vele, hogy automatával akar menni az már az ő dolga.

De ne legyen neki idegen a kuplung meg a váltó.

2021. febr. 20. 12:33
 15/46 anonim ***** válasza:
87%

Miért kéne megtanulnia azt, amire nincs szüksége? Ha neki az automata válik be és egész életében automatákat akar vezetni, akkor miért kéne tudnia a váltóst?

Ha te ki akarsz költözni Németországba, mert ott akarod leélni az életedet, akkor miért kéne megtanulnod angolul is, csak mert világnyelv? Akkor is muszáj az angolt erőltetni ha ott a németnek fogod hasznát venni?

2021. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
A gazdag haverja is úgy volt, hogy lehet, hogy most egy ilyen szuper 20 milliós kocsija van de mielőtt ezt megkapta volna előtte ő is úgy kapta meg a jogsit, hogy kuplungal ment meg manuális váltóval.
2021. febr. 20. 12:39
 17/46 anonim ***** válasza:
86%

Csillagom, azért nem csak azt kéne nézni, hogy milyen váltóval tanulja meg a vezetés. Ha a forgalmi szabályokat nem tudja, akkor cs*szheti az egészet.

Szerintem felesleges pattogni, hogy mindenképp a manuálist tanulja meg, majd ő eldönti, hogy melyikkel akarja letenni.

2021. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

15-ös.

De itt nem egy idegen nyelv megtanulásáról van szó ami akár évek kérdése is lehet könyörgöm.

Hanem arról, hogy amikor állsz nyomd a kuplongot, indulásnál érzésre elengedni ahogy nyomod a gázt illetve ha már megy a kocsi és váltanod kell akkor egy pillanatra lenyomni kuplungot amíg váltasz.

Ez nem olyan nagy dolog.

Nem azt kértük tőle, hogy azt mondja hogyan működik az autó motorja meg stb.

Kizárólag csak annyit, hogy hogyan megy az a nyamvadt autó.

És ezt igenis tanulja meg mindenki gyakorlatban és nem értek egyet azzal, hogy külön automatára is van jogosítvány.

Amint mondtam ha leteszi és megteheti, hogy automatával menjen azaz ő dolga.

De az, hogy idegen neki a kuplung meg a manuális váltás ezzel nem értek egyet.

2021. febr. 20. 12:53
 19/46 A kérdező kommentje:

"Csillagom, azért nem csak azt kéne nézni, hogy milyen váltóval tanulja meg a vezetés. Ha a forgalmi szabályokat nem tudja, akkor cs*szheti az egészet."


Azzal speciel pont nem lesz baja azokat egész jól tudja.

2021. febr. 20. 12:55
 20/46 A kérdező kommentje:

Velem például egyszer történt egy olyan, hogy mentem a nagyszüleimhez és autóm valamiért lerobbant és nagyon rossz hangokat adott ki. Volt ott a közelben egy szervíz és ott mondták, hogy ez kb 2 hét lesz.

Amikor újra a nagyszüleimnél kötöttem ki ezután azt mondták arra a két hétre kölcsön adják az egyik autójukat (2 volt nekik), hogy arra a kis időre járhatok azzal és ez manuális volt természetesen.

Na most ha én ott azt mondom, hogy nekem csak automatára van még a jogsim mihez kezdek?

Ott vagyok 2 hétig egy teljesen másik helyen amíg kész nincs az autóm?

Sose tudhatjuk, hogy mikor jön egy olyan szituáció, hogy szükséged van erre tudásra.

2021. febr. 20. 13:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!