Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Komolyan lehet valaki ilyen...

Komolyan lehet valaki ilyen hülye?

Figyelt kérdés

Az öcsém elkezdte a jogsit a kreszt csinálja már és azt mondta benne vagyok e abban, hogy jelenlétemben vezeti a kocsimat egy eldugott helyen, hogy belejöjjön a vezetésbe valamennyire amikor az oktatóhoz kerül.

Azt mondtam neki rendben oké mehetünk.

Tudtam egy jó helyet erre de egyszerűen katasztrófa volt ahogy vezetett állandóan lefullasztotta a kocsit nem tudott jól kuplungolni és a sebesség váltót se tudta normálisan használni.

Na hát mondom neki ezt nagyon gyakorold mert ezek olyan dolgok, hogyha álmodban felkelsz automatikusan tudnod kell.

Na most erre van egy gazdag haverja akinek van egy nagyon állat kocsija és azt befűzte, hogy azzal menjenek.

Úgy képzeljétek el azt a kocsit, hogy automata kuplungos és nincs is benne váltó hanem teljesen magától megy minden és csak a gázra meg a fékre kell figyelnie.

Azzal elvezetgetett ment vele egy pár kört és eléggé magabiztosan tényleg és akkor odajön hozzám, hogy na ennyi nem ő volt a rossz legutóbb hanem az én kocsim.

Mondom neki te normális vagy?

Azt hiszed, hogy majd amikor ott leszel az oktatóval majd egy ilyen kocsival fogsz majd menni?

Amit te most elvezettél azt a világon bárki elvezeti és ezzel vagy olyan nagyra?

És hiába beszélek neki csak a haverja kocsijával hajlandó gyakorolni azóta is.


2021. febr. 20. 10:24
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" típus vagy. A keserűséget érzem rajtad, hogy ha neked a nehezebben kellett megtanulni, akkor menjen át azon mindenki más, nehogymár valakinek könynebb legyen.

Nekem meg jogsim sincs, szerinted ott maradtam már bárhol akaratom ellenére két hétig?

Lelövöm a poént: nem.

Ez a leghülyébb érv amit mondhattál, úgy beszélsz mintha egyetlen opció lenne eljutni A-ból B-be.

2021. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
99%

“nem értek egyet azzal, hogy külön automatára is van jogosítvány.”

“De az, hogy idegen neki a kuplung meg a manuális váltás ezzel nem értek egyet.”


Oké, és? Kit érdekel? Semmi közöd hozzá, ha az öcséd abban a korban van, hogy a jogosítványt csinálja, az azt jelenti, hogy már képes önálló döntéseket hozni magától. Szállj le róla és foglalkozz a saját dolgoddal.

2021. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

21.

Csak tudod a nagyszüleim több mint 300 km-re laknak tőlem és ott náluk robbant le szóval nem lett volna ezt olyan egyszerű tömegközlekedéssel megoldani plussz nekem eleve szükségem van az autómra mert amiket csinálok azt tömegközlekedéssel nem lehet megoldani.

Meg kell tanulni vezetni manuálisan.

Én is választhattam volna akkor amikor csináltam, hogy automata váltóssal megyek.

Akkor már a szüleim nem szóltak bele mert már 20 fölött voltam jóval de inkább úgy voltam vele, hogy vezetni tanulok meg és nem dodzsemezni.

Mert ez igenis már közelít dodzsemhez.

És nem tudhatja senki, hogy mikor lesz olyan szituáció, hogy nem az automata váltó lesz a kocsiban és ha neked csak arra van akkor cseszheted.

És hiába gyakorolja azt nem fogja fel pedig már a szüleink is megmondták neki, hogy nem fogják neki fizetni ha automatával akar.

És ezen már mennek is rendesen a viták.

2021. febr. 20. 13:34
 24/46 anonim ***** válasza:
83%

"nem értek egyet azzal, hogy külön automatára is van jogosítvány."


Te magadtól vagy ennyire h*lye? Már vagy 6-an leírták, létezik olyan, hogy csak automatára van jogosítványod, rá is írják, hogy csak olyan váltós kocsit vezethetsz.


Amúgy az oké, hogy megtanulja a manuálist és később mégis automatája lesz, de nincs garancia arra, hogy nem felejti el a megszerzett tudást. Én 4 éve vezettem utoljára manuálist, valószínűleg már nem, vagy csak nagyon nehezen menne.


"Ott vagyok 2 hétig egy teljesen másik helyen amíg kész nincs az autóm"

Erre van két varázsszó, lehet még nem hallottál róluk: tömegközlekedés és taxi.

2021. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 300 km-ről szerinted nem lehet hazamenni tömegközlekedéssel?

Hű, akkor én valami élő csoda vagyok, valami varázsló, ugyanis külföldön is voltam többezer km-re tömegközlekedéssel.

"plussz nekem eleve szükségem van az autómra mert amiket csinálok azt tömegközlekedéssel nem lehet megoldani."

Nem tudom hogy ez alatt mit értesz, mit csinálsz te amiket más nem? Fikázol esetleg és azt jobb ha nem látják mások? :D

Akármi is az, az te vagy. Az öcséd egy másik ember, az megvan?

Az meg egyenesen nevetséges és felháborító hogy dodzsemnek nevezed az automata váltós autókat.

Egész Amerika automatát használ, Európában is egyre népszerűbb.

Benned egy pökhendi felsőbbrendűség van az automatásokkal szemben.

Exem kamionos, akkor ő meg nézzen le téged mert te csak egy kisautót tudsz elvezetni? Hozzá képest te vagy aki dodzsemezik. Csak az a különbség hogy neki megfelelő az intelligenciahányadosa hogy ne nézzen le téged, amiért neked könnyebb dolgod van az utakon hozzá képest.

2021. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az a sluszpoén hogy a mai kamionok is automaták. Egyszerűen már nem kapsz sehol manuálisat.

Ugye azt tudod hogy egy átlag kamionosnak a kisujjában több vezetési képesség és rutin van mint benned?

Köze nincs a váltó típusának ahhoz hogy ki mennyire tud vezetni.

2021. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Édes istenem nem az automata váltó ellen vagyok hanem azok ellen akik csak ezt tudják🤦🏿‍♀️🤦🏿‍♀️🤦🏿‍♀️

Egy nagyon jó dolog az automata váltó nekem is volt szerencsém kipróbálni és tényleg egyszerűbb volt kezelni. De amellett nem mehetünk el, hogy tudni kell ezeket manuálisan is mert nem tudhatjuk mikor van olyan helyzet, hogy szükség lehet rá.

És igen az aki csak az automatát tudja kezelni az nálam dodzsem.

Ha valaki automatát akar rendben de normális jogsija legyen és ne olyan, hogy csak automatát vezethet.

A te exed lehet, hogy kamionos és automatával megy de nem lenne zavarban ha azt mondanák neki, hogy na akkor most manuálisan kell menned egy darabig.

Ez viszont az öcsémnél nagyon fennáll és ebbe mindenkinek bele kell jönnie mert normálisan kell megtanulni vezetni, hogy hogyan kell kuplungot használni meg a váltót.

2021. febr. 20. 13:59
 28/46 A kérdező kommentje:

"Köze nincs a váltó típusának ahhoz hogy ki mennyire tud vezetni."


Ez nem igaz.

Aki tud menni manuálisan az tud menni menni automatával is.

Aki tud menni automatával nem biztos, hogy jól megy manuálisan.

Mint látjuk ő manuálisan lefullasztotta az autót.

És ez nem normális és ezt igenis meg kell tanulni.

2021. febr. 20. 14:03
 29/46 anonim ***** válasza:
90%

De mégis mi az isten kócos f*száért akarod ráerőltetni? Hagyjuk már azt a hülyeséget, hogy csak az tud vezetni, aki tudja kezelni a manuális váltót. Az utakon, vezetés közben baromira nem csak a váltásra kell figyelni. Meg ha automatát vesz, valószínűleg évek múlva már el is felejti kezelni a manuálisat.

Ne te akard már megszabni, hogy az öcséd melyiket tanulja meg. Abba nem akarsz belekötni, hogy milyen színű kocsit vegyen majd?

2021. febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd békén az öcsédet, majd ő eldönti mire van szüksége és mire nincs. 10 éve csak automatát vezetek, ezidő alatt elfelejtettem váltani, legalábbis idő lenne míg visszarázodnék. Sose volt ebből problémám.
2021. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!