Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Komolyan lehet valaki ilyen...

Komolyan lehet valaki ilyen hülye?

Figyelt kérdés

Az öcsém elkezdte a jogsit a kreszt csinálja már és azt mondta benne vagyok e abban, hogy jelenlétemben vezeti a kocsimat egy eldugott helyen, hogy belejöjjön a vezetésbe valamennyire amikor az oktatóhoz kerül.

Azt mondtam neki rendben oké mehetünk.

Tudtam egy jó helyet erre de egyszerűen katasztrófa volt ahogy vezetett állandóan lefullasztotta a kocsit nem tudott jól kuplungolni és a sebesség váltót se tudta normálisan használni.

Na hát mondom neki ezt nagyon gyakorold mert ezek olyan dolgok, hogyha álmodban felkelsz automatikusan tudnod kell.

Na most erre van egy gazdag haverja akinek van egy nagyon állat kocsija és azt befűzte, hogy azzal menjenek.

Úgy képzeljétek el azt a kocsit, hogy automata kuplungos és nincs is benne váltó hanem teljesen magától megy minden és csak a gázra meg a fékre kell figyelnie.

Azzal elvezetgetett ment vele egy pár kört és eléggé magabiztosan tényleg és akkor odajön hozzám, hogy na ennyi nem ő volt a rossz legutóbb hanem az én kocsim.

Mondom neki te normális vagy?

Azt hiszed, hogy majd amikor ott leszel az oktatóval majd egy ilyen kocsival fogsz majd menni?

Amit te most elvezettél azt a világon bárki elvezeti és ezzel vagy olyan nagyra?

És hiába beszélek neki csak a haverja kocsijával hajlandó gyakorolni azóta is.


2021. febr. 20. 10:24
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

"Hagyjuk már azt a hülyeséget, hogy csak az tud vezetni, aki tudja kezelni a manuális váltót."


Hát ne haragudj de egy olyan vezető nálam nem vezető ha egy kanyarnál lefullad az autója és mögötte vannak öten és azt mondja azért volt ez mert manuális volt a váltó és automatával sima ügy lett volna.

2021. febr. 20. 14:10
 32/46 anonim ***** válasza:
92%

"ez nem normális és ezt igenis meg kell tanulni."


Látom beragadt nálad a lemez, mert csak ezt tudod szajkózni. Hűűűha.. Lefullasztotta a kocsit. Jaj, most mi lesz... Mert szerinted más nem járt már így, ugye? Én volt, hogy a város közepén, a lámpánál fulladtam le. Akkor most én se tudok vezetni?

2021. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
jólvan, igazából szerintem senkit nem hat meg, hogy szerinted ki jó vezető és ki nem. A lényeg, hogy hagyd békén az öcsédet.
2021. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván te is lefullasztottad volna amikor még nem is vettél gyakorlati órákat. Senki nem úgy születik hogy tud váltani. Ezért csesztetni finoman szólva sem elegáns, hogy lefullaszotta. Még nincs is jogsija, honnan kellene tudnia hogy hogy kell vezetni?

És megint ugyanazt szajkózod mint minden válaszodban, hogy muszáj manuálissal tudnia mindenkinek. Miért is muszáj? Ha megtanul automatával, már akkor többet tud mint az akinek nincs jogsija. Egyikkel sincs baj. Azzal sem ha valaki csak manuálisat vezet, azzal sem ha csak automatát, és azzal sincs semmi baj ha valaki egyáltalán nem vezet.

Semmi nem kötelező, és ez mindenkinek a saját döntése, neked meg nincs jogod beleszólni 🤷‍♀️

2021. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

“Ne haragudjál már de egy ilyen kocsit a világ legnagyobb ökre is el tudna vezetni.

Én még soha nem láttam olyat, hogy akinek ilyen kocsival ment, hogy nem tudott vele menni.” Nem, tűnt fel, hogy a világ tele van olyan dolgokkal ami segít minket. Azért, mert te nem támogatod a fejlődést az a te bajod, öccséd meg majd eldönti mit csinál.

2021. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne, ha hagynátok az oktatást az oktatóra.
2021. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Az íráskép meg a téma alapján te az vagy, akinek tegnap a haverja törte össze a kocsiját, csak éppen kamu képpel jöttél és kivágtak :D Valami más téma, ami érdekel, nem csak a vezetés esetleg?
2021. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

“ automata kuplungos és nincs is benne váltó”


Mostanában a jogsihoz nem kellenek alap műszaki ismeretek?

2021. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
17%

Az itteni válaszolók tényleg nem értik,miért gond ez. Jó tényleg nem nagy probléma,de igenis nem árt ha az alapot is tudja használni nem csak az automatát.

Például:

-Haver berúg és neked kell vezetni,de neki nem automata az autója.

-Bérelned kell autót és nincs már automata(mert nap végén tévedtél be).

-Nincs autód valamiért és kölcsön kapsz egyet,de az sem automata.

-ha csak automatás jogsid van és az előbbi szituációk egyikébe kerülsz megszívtad és hívhatsz taxit


Igen nem a világvége ha csak automata jogsija van,de sokkal egyszerűbb most letenni egy sima jogsit és később még jól jöhet ez a tudás, mint hogy merő félelemből/lustaságból csak automatás jogsija van és bőven elég ha egyszer fázik erre rá a semmi közepén pl. Szilveszterkor a nagy hidegben.

Értem a válaszolók álláspontját,de a kérdezőnek abban igaza van, hogy inkább most tanulja meg és úgy legyen automatája, mint hogy sosem tanulja meg és később egy adott szituációban vakarja a fejét, amiért lusta volt tanulni. Míg az egyik verziónál nem jelent kényelmetlenséget a plusz tudás, addig a másiknál hátrányt jelent annak hiánya.

2021. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

39, tőled is megkérdezem, akinek egyáltalán nincs jogsija, az nem is ember?

Te is úgy beszélsz mint a kérdező, mintha el lenne veszve és valami hatalmas hátrány érné azt, aki csak automatát vezethet, miközben egyálatalán az akármilyen jogsi megléte is csak opcionális.

2021. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!