Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Komolyan lehet valaki ilyen...

Komolyan lehet valaki ilyen hülye?

Figyelt kérdés

Az öcsém elkezdte a jogsit a kreszt csinálja már és azt mondta benne vagyok e abban, hogy jelenlétemben vezeti a kocsimat egy eldugott helyen, hogy belejöjjön a vezetésbe valamennyire amikor az oktatóhoz kerül.

Azt mondtam neki rendben oké mehetünk.

Tudtam egy jó helyet erre de egyszerűen katasztrófa volt ahogy vezetett állandóan lefullasztotta a kocsit nem tudott jól kuplungolni és a sebesség váltót se tudta normálisan használni.

Na hát mondom neki ezt nagyon gyakorold mert ezek olyan dolgok, hogyha álmodban felkelsz automatikusan tudnod kell.

Na most erre van egy gazdag haverja akinek van egy nagyon állat kocsija és azt befűzte, hogy azzal menjenek.

Úgy képzeljétek el azt a kocsit, hogy automata kuplungos és nincs is benne váltó hanem teljesen magától megy minden és csak a gázra meg a fékre kell figyelnie.

Azzal elvezetgetett ment vele egy pár kört és eléggé magabiztosan tényleg és akkor odajön hozzám, hogy na ennyi nem ő volt a rossz legutóbb hanem az én kocsim.

Mondom neki te normális vagy?

Azt hiszed, hogy majd amikor ott leszel az oktatóval majd egy ilyen kocsival fogsz majd menni?

Amit te most elvezettél azt a világon bárki elvezeti és ezzel vagy olyan nagyra?

És hiába beszélek neki csak a haverja kocsijával hajlandó gyakorolni azóta is.


2021. febr. 20. 10:24
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd az oktatora. Eleve bele se mentem volna sose,hogy valaki jogositvany szerzes elott vezetgesse az autom es en magyarazzam neki .it hohy kell. Kepzeld el, ha nalad vagy most a haverjanal.rosszul rogzul valami, ami miatt majd az oktato tepheti a hajat. Masrwszt eleve ez mar szabalysertes, es majd ha lesz jogsija akkor erre emlekezve athajt a piroson ,bedorsul az egyiranyubastb....mert hat ha nem latja senki...nem.lesz belole baj.

Es hat igen latod csak felbosszantotta hulyesegevel, hogy azt hiszi nem o volt bena, hanem az autod. Neked ez meg rosszul esik. Szoval ne menj el vele soha tobbet gyakorolni. Vitatkozni pedig folosleges is.

2021. febr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
11%

40:

Nem érted a lényeget.

Igen nem nagy probléma, ha nem tud sima kuplungot vezetni,de ez olyan mint amikor lustaságból még egyszer visszamehetsz a lépcsőn a kulcsért.

Igen visszatudsz menni,de közben arra gondolsz " perceket pazaroltam most el, csak mert lusta voltam átnézni a zsebem, hogy ott van-e a kulcs, az csak 10 másodperc lett csak volna". Más szóval nem világvége, ha eltelik plusz fél óra az életedből és pár ezer Ft mert hívhatsz egy taxit,de nem egyszerűbb akkor már a sima jogsit letenni, mint éltedben többször káromkodni és arra gondolni, " a fenébe letehettem volna a normál jogsit is, most meg megfagyok amíg jön az a nyamvadt taxi" , nem jobb egyből túl lenni rajta, ezzel elkerülve a kellemetlen helyzeteket?:P

2021. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

42, mindenkinek eltérő igényei vannak, ezt értsd meg :)

Neked alap a manuális váltós, a kérdező öccsének meg elég az automata.

Nekem meg egyáltalán nincs is szükségem jogsira, az eddigi 32 évem alatt soha nem kerültem hátrányba amiért nincs.

Hiába mond a srácnak bárki bármit, ha neki mások az igényei, a szempontjai és az elképzelései, mint azoknak akik mondják.

A másik meg az, hogy rengeteg béna sofőrt látni az utakon. Annyira bénákat, hogy még jogsi nélküli utasként is a hajam égnek áll tőlük, és időnként halálfélelmem van :D Ha a srácnak nincs affinitása a manuálishoz, akkor butaság lenne rákényszeríteni, mert csak bénázna vele, és nem kizárt hogy balesetet okozna.

Ha neki jobban bejön az automata és egy automataváltós autóval nagyobb biztonsággal tud közlekedni az utakon, akkor mindenki jobban jár ha kizárólag arra teszi le, és csak olyat vezet.

Szerintem te is szívesebben találkoznál össze vezetés közben egy olyannal aki tökéletesen kezel egy automataváltóst, mint egy olyannal aki bizonytalanul kezel egy manuálisat :)

2021. febr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak bánt amiért a haverjával jobban ment a vezetés, mint veled? Szerintem lépj tovább, neki az automata jobban tetszik ennyi. Nem egy világvége.
2021. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
26%
Áááh én csak arra akartam utalni, hogy praktikusabb akkor már az ha mindkettőt tudja kezelni. Igen az ő baja ha utólag vakarhatja a fejét amiért nem tud a haver autójával menni ez tény és emiatt kár ölre menni, majd tesó tanul a saját hülyeségéből előbb vagy utóbb. Viszont ha magamból indulnék ki, inkább a normál jogsit választanám, mert ezzel elkerülnék egy esetleges jövőbeli problémát. Inkább vagyok előrelátó mintsem,"hagyjuk a francba mert dolgozni kell és egyszerűbb így" típus.
2021. febr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
54%
Nem éri meg ezen fennakadni, majd rájön
2021. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!