Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyermekkorotokban különbséget...

Gyermekkorotokban különbséget tettek közted, és a testvéred közt a szüleid? Honnan vetted észre?

Figyelt kérdés
2021. febr. 20. 15:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A nővéremmel szemben magasak voltak az elvárások, de meg is jutalmazták érte.

Velem szemben is ugyanazokat az elvárásokat támasztották, de jutalmazásra -sem anyagi, sem érzelmi módon- már nem jutott.

A húgomnál meg elengedték ezt a nevelés dolgot, szegény nőtt, mint a gaz.

2021. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Valamilyen szinten megkülönböztetett figyelmet kaptam. Érzékszervi fogyatékkal születtem. Korai fejlesztések, orvoslátogatás hetente. Ilyenkor tesók a nagyinál maradtak. Késöbb nekem speciális suli, csak hétvégente voltam otthon és igen, olyankor körülöttem forgott minden. A szüleim így próbáltak kompenzálni hogy belölük nekem csak másfél nap jut. Gondolom a testvéreim gyerekként ezt nehezen viselték de felnöttként nincs harag bennük, a szülökkel is jó a viszonyuk. Szorosabb és közelebbi mint nekem. A bentlakás miatt én hamar függetlenedtem a családtól és komoly érzelmi kötelék nincs részemröl. Keveset voltam velük és ezt nem lehetett helyrehozni.
2021. febr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 librikus ***** válasza:
14%
Érdekes, csak lányok szenvedtek hátrányt a családban.
2021. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
Bátyám jópár évvel idősebb nálam. Mindkettőnket elnyomtak és parancsolgattak . Érdekes, hogy szerinte velem kivételeztek, én voltam a szülők mindene, közben engem is ugyanúgy elhanyagoltak, és idomítottak, csak mivel még kisebb voltam, engedelmes kutya voltam, aki mindig kussol. De amikor kamaszodni kezdtem és lázadtam volna, akkor én is ketté lettem törve. Szóval nekem semmivel sem volt jobb, de a ő ugyanerről nem ezt mondaná.
2021. febr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%
nincs olyan, hogy egyenlő nevelés, csak a marxizmusban, az meg nem működik a gyakorlatban.
2021. febr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Juliusz48 ***** válasza:
45%
Persze már a nevünk sem volt azonos. Ráadásul a lányokat szoknyában járatták.
2021. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Mi folyton martuk egymást a tesómmal. Ha én szóltam be neki, akkor le voltam szúrva, vonyították, hogy nem igaz.

Ha a tesóm szólt le, akkor azon nevettek, sokszor rá is kontráztak.

Ennek köszönhetően egy csodás céltábla lettem felnőttként aki mindig kifogja az uralkodó, elnyomó férfiakat és az élet egyik területén sincs mersze kiállni magáért. Köszi anyu és apu. B...átok meg!

2021. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Viszonylag hamar rájöttem.

- ha ketten csináltunk vmi hülyeséget, mindig engem b.tak le, merthogy én vagyok az idősebb, tudhattam volna (összesen egy évvel voltam idősebb, nem voltam annyival tapasztaltabb / érettebb)

- amikor közös szobánk volt öcsémmel, mindig nekem kellett engedni, alkalmazkodni... nekem kellett kimászkálnom a szobából öltözködni... ha az ő haverjai jöttek, engem pateroltak ki a szobából, amikor az én barátnőim, akkor is)

- amikor panaszkodtunk arra, hogy a másik piszkál, nekem azt mondták, ne hisztizzek, neki szó nélkül hittek és leb.tak

- tőlem elvárták a jó jegyeket, és azért leordították a fejemet, ha hoztam egy 3ast dolgozatra, meg amikor érettségire tanulás közben egyszer fél órára megálltam magazint olvasni... amikor öcsém hozta haza az egyeseket lustaságból, akkor ott simizgették a fejét, meg amikor lazsálás után bőgött, hogy milyen nehéz érettségire tanulni és nem tud semmit, hogy "jaj, ne legyél szomorú, mi így is szeretünk téged"


Anyukám a mai napig állítja, hogy az öcsém sosem hazudott neki, amikor... tyű, úgy, mint a vízfolyás...

Ja, és olyan szinten kivételeztek velünk élőben is, hogy konkrétan volt, hogy vadidegen meg nagyon távoli ismerős emberek megjegyezték, hogy mennyivel kedvesebb és jobban törődik öcsémmel, mint velem... főleg miután... hát öcsém megrészegült attól egy időben, hogy őt jobban szeretik, ott szekált, ahol tudott, terrorizált... konkrétan megkérdezte anyukámtól egy néni egyszer, hogy miért hagyja anyukám, hogy öcsém terrorizáljon... és akkor még anya volt felháborodva.

2021. febr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!