Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik velem úgy a...

Miért viselkedik velem úgy a bátyám, mintha a "gyereke" lennék? Hogyan koptassam le?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok már én is, idén leszek 19. Kicsi korom óta parancsolgat, megmondja mit csináljak. Ha a szüleimnek nem fogadtam szót, ő is kiszabott rám büntetés, bezárt a szobámba KULCSRA.

Most már annyival jobb a helyzet, hogy tettlegesen nem parancsolgat, de szóban mindig meg akarja mondani mit csináljak.Nem is él már velem, de azt hiszi kontroll alatt tarthat. Rám szól, hogy tanuljak, ne tv-zek. (mert anyámék folyton azt mondják neki, hogy nem tanulok, de ez nem igaz) Megmondja a barátaimra, hogy idióták és ne barátkozzak velük. Folyton számon kér mit csinálok, merre vagyok.

9 év van köztünk.


2021. febr. 23. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer megmondanám a véleményem, utána ignorálnám az ilyen fajta kommunikációját.

Nálunk súlyosabb volt a lelki terror, ráadásul csak másfél év volt köztünk, gyakorlatilag 18 évesen miatta menekültem el otthonról.

Hülye voltam, hogy nem osztottam ki, úgyis csak megsértődött volna. Egyszer lettem volna bátor, akkor nem küzdenék még most is ezekkel a sebekkel.

Tanulj a hibámból! Mondd meg neki, hogy ehhez nincs joga, téged ne neveljen! Utána meg ne reagálj ezekre a dolgokra. Másképp nem megy.

2021. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen fajta addig fog gyötörni, ameddig egyszer nagyon csúnyán el nem küldöd a véres retekbe. Szedd össze a bátorságot a saját érdekedben.
2021. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Amikor kioktat, utasít stb. akkor visszafogott hangnemben mondd ki, hogy "Értem, amit mondasz, csak leszarom. Lehet eltipegni". Esetleg integess is hozzá leereszkedős stílusban.
2021. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem küldöd el a fenébe, ha okoskodik?????

Semmi köze ahhoz, mit csinálsz, ez ezelött 10 évvel is így volt, akkro sem lett volna joga téged ugráltatni, elvégre nem a szülöd, hanem csak a testvéred.


Egyszer kellene alaposan helyretenni, hogy álljon le ezzel, nem pedig beletörödni a zaklatásba!

2021. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, állj ki magadért! Ha te nem teszed meg, ki fog?
2021. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert látta, hogy van hatása, ettől úgy érezte, hatalma van,és ez jóü dolog volt neki, és folytatta.

Csak nem kéne behódolnod, aztán kész

2021. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálatok történik mindez, akkor abban a pillanatban, ahogy beszól, látványosan közöld vele, hogy ilyen stílus mellett te nem kívánsz a társaságában lenni, és minden további szó nélkül hagyd ott. Máshol meg végképp ne találkozzatok.
2021. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Én tapasztalatból tudok írni. Nagyon könnyű mondani de megtenni nehezebb. Azért itt az ideje hogy elbeszéldess vele. A kiabálás, sértés azért nem fog segíteni mert akkor abból csak sértődés lesz és még jobban azt fogja hinni hogy neki van igaza.

Szóval én azt tanácsolom hogy ha legközelebb nyugodtan lesztek kettesben akkor mondd el neki mit érzel, és higy már nem vagy az a kisgyerek akire ő emlékszik. Mert ő ugye külön él ezért ő jobban a gyermek énedre emlékszik. De már kezdesz felnőni. Mondd el neki higy azt szeretnéd hogy úgy is bánjon veled. Nagyon rossz hogy mindig arra emlékeztet hogy mindent rosszul csinálsz. Plusz nem is az apád hogy megmondja mit csinálj. Maradjon meg a testvér szerepben.

2021. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok. Ha ezután sem érti meg akkor jöhet az higy kijelentés hogy letojod mit mond és foglalkozzon most már a saját dolgával. De először megpróbálkoznék a békés megoldással. Nem ismerem a testvéredet, nem jelenthetjük ki higy nem lenne jó testvéred a jövőben, de erre is van példa a vikágban. Szóval ezt csak te láthatod majd.
2021. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert semmi mást nem tud felmutatni az öccsén kívül az életéből.


Eredménytelen senki, és rajtad kompenzálja.

2021. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!