Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Téged hogy érintene, ha...

Téged hogy érintene, ha megtudnád, hogy a testvéred homoszexuális?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy utálni fognak, ha kiderül rólam, mert kereszténynek neveltetek minket a szüleink.

Én 16 vagyok, van egy 20 éves nővérem és egy 14 éves öcsém.



2021. febr. 27. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

A te helyzeteden miért javítana az, ha leírnám, hogy NEKEM semmi bajom sincs a homoszexuálisokkal?

Ami azt illeti a hívők jobban kikészítenek, ha már így szóba hoztad...

2021. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Négy testvérem van, mindannyiunkat kereszténynek neveltek (inkább kevesebb, mint több sikerrel). Nekem semmi bajom nem lenne egy ilyen bejelentéssel. Kicsit meglepne, de ennyi. Semmi nem változna.


Apukám nagyon kiakadna, ő elég homofób, anyukám viszont elfogadná a helyzetet, pedig ő az, aki a leginkább vallásos és erőltette a hittant meg a templomba járást.

2021. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem zavarna, hisz tök mindegy kivel szeret szexelni, attól még ugyanaz az ember, a tesóm, csak éppen tudok róla egy plusz dolgot. Mondjuk a homofób seggfejektől, a képmutató "hívőktől" félteném, hogy ne bántsák.
2021. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Lali te vagy az?
2021. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tabbouleh ***** válasza:
90%
Engem nem érdekelne
2021. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
vennék neki néhány önvédelmi eszközt. Ha lenne párja,őt megfenyegetném hogyha megmeri bántani tesómat,akkor elásom.
2021. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem számítana, az ő élete. Attól nem lesz más ember, hogy férfival vagy nővel bújik-e ágyba.
2021. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Hívő családok közül se mindegyik gondolkodik úgy, hogy a homoszexualitás rossz. Az én anyukám minden héten misére jár, példamutató keresztény életet él (abban a szellemben, hogy szeresd felebarátodat), de nem ért egyet az egyházzal a homoszexualitás témájában. Szóval attól még, hogy hívő család, a részleteken sok múlik.


Másrészt pedig a katolikus egyház sem mondja, hogy homoszexuálisnak lenni bűn - csak az a bűn szerintük, ha te ki is akarod élni ezeket a késztetéseidet. Így egy olyan családban, ahol az egyház elveit követik, nem kéne, hogy a homoszexuális érzéseidet bárki is elítélje.


(De az is bűn, ha te amúgy a veled azonos neműekhez vonzódsz csak, de egy ellenkező neműnek szerelmet hazudsz, amit valójában nem érzel, esetleg össze is házasodtok stb. Mégis sok homoszexuális ebbe sodródik, részben azért, mert sok hívő magát a homoszexualitást, az érzést sem tartja elfogadhatónak, hiába nem ez az egyház álláspontja.)

2021. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Igazából nem érdekel, hogy a testvérem a saját neméhez vonzódik-e vagy sem. Ő a testvérem, feltétel nélkül szeretem.

Így a kérdésedre a válasz: ha a testvérem homoszexuális, és coming out-olna nekem, akkor a válaszom: aha, OK.

2021. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Mindig is ugy gondoltam, h homoszexualiskent konnyebb part talalni, illetve kevesebb aki egyedul van, tehat orulnek, mert tudnam, hogy vegre nincs egyedul.
2021. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!