Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire várható el a...

Ez mennyire várható el a testvéremtől? Bunkó vagy csak fiatal?

Figyelt kérdés

COVIDos lettem és elég rosszul vagyok, már egy hete csak feküdni bírok szinte. Van egy családi chat, amelyben benn van a 14 éves húgom is. Ott szokta kérdezni anyu, hogy hogy vagyok, de húgom egyszer nem kérdezte meg, mi van velem, vagy kívánt volna jobbulást.

Anyuék fel is szoktak hívni, olyankor ki vagyok hangosítva, de akkor sem mondott semmit.

Nekem ez elég rosszul esik, főleg, hogy tőlem kap zsebpénzt, ruhákat, elviszem ide-oda stb.

Mondtam ezt anyának, de annyit mondott rá, hogy hát 14 éves, mit várok tőle, kis kuka. De ahogy visszaemlékszem, nekem 14 évesen már bőven volt annyi eszem, hogy az ilyen illem dolgokat betartottam.

Tavaly eljegyeztek, amikor bejelentettük az asztalnál, csak ő nem gratulált, mindenki más igen, azt is arra fogták anyámék, hogy még kicsi.


Mit gondoltok, tényleg ez az oka? Mert szerintem meg neveletlen, bunkó gyerek. Akinek van ennyi idős gyereke, vagy visszaemlékszik magára ennyi idősen, ez tényleg normális?



2021. febr. 28. 18:19
A kérdező szavazást indított:
Bunkóság a testvéredtől, ennyi idősen ezeket a normákat már észben lehet tartani.
Még kicsi a testvéred, majd kinövi ezt a viselkedést.
152 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy kicsit kamaszodik, te viszont sértődékeny vagy.
2021. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
67%
Egy 14 éves gyerek nem kicsi. Ezeket rég tudnia kellene. Egyébként milyen a kapcsolatod vele?
2021. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csak egyszerüen nem tudja, hogy kellene viselkednie, zavarban van, "hülye helyzetnek" érzi az egészet.
2021. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
88%
Egy tizennégy éves valóban nem kicsi, de nehéz korszakban van. Nem tudhatjuk eleve rossz-e a kapcsolatotok, vagy egyszerűen nem tud mit kezdeni a helyzettel, nem tudja hogy kezelje- mert mégis gyerek. Attól hogy te ezeket már lazán vetted tizennégy évesen,a tesód lehet félénkebb, más személyiség és kész. Van aki érettebb, van aki félős, gyerekesebb ebben a korban. Megértem hogy érzékenyebb vagy a betegség meg a szar közérzet miatt (átestem a covidon) de mivel a tesód alapból ilyen, úgy érzem túlreagálod a szituációt.
2021. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
53%

Szóval nem gratulál az eljegyzésetekhez, amikor meg beteg vagy, egy "jobbulást" nem bír leírni. Lehet ezt a kamaszodásra fogni, de nekem fura. Főleg, hogy írod, hogy tőled kapja a zsebpénzét (amúgy miért nem a szüleitől, na mindegy) és te vásárolsz neki.

Nekem van kamaszgyerekem, nem azt mondom, hogy észre sem venni, hogy belépett a kamaszkorba, de az alap illem dolgokat azért nem felejtette el, mondjuk tőlem nem tenné zsebre amit kapna, ha pl. az eljegyzésedhez nem gratulálna a társaságban. Azért 14 évesen nem kisgyerek valaki, magától lehetne már annyi esze, és ha most nem szólnak ilyenért, akkor később sem lesz jobb.

2021. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
77%

Én már idősebb vagyok azért. Ha nővérem beteg, akkor nem szoktam én se kérdezgetni, hogy hogy van, de ő se engem. Anya úgy is mondja, hogy hogy van. Ha kell neki valami akkor intézkedek meg minden. Nem tarjuk napi szinten a kapcsolatot, nem olyan személyiség vagyok. Ha nem vagyok otthon, napokig eszembe se jutna magamtól, hogy hívjak a szüleim. Nekem ez a természetes. Én ilyen vagyok. Én se biztos, hogy külön gratuláltam volna neked. Mit számít ez a szó csak úgy magában?? Az úgy se fejezi ki azt, hogy tényleg örülök a boldogságodnak.

Nővéremmel se ápolunk valami nagyon belsőséges viszonyt, de attól még szeretem és nagyon büszke is vagyok rá. Hiába mondanék néha bármit, a szavak csak szavak. Most ne ebből indulj már ki.

Lehet egy teljesen másik személyiség és emiatt is nem hívogat folyton. Mellesleg ha pl beteg lennél még ritkábban hívnálak, ha beszélgetnénk is, mert ha pihensz nem akarnálak zavarni, hogy tényleg pihend ki magad és gyógyulgass.


Ne ítéld el a húgod, csak azért mert ilyen. Biztos szeret téged, csak máshogy áll a dolgokhoz.

2021. febr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez elég fura. Főleg hogy te meg adsz neki zsebpénzt, meg veszel dolgokat. A kapcsolatotok jó amúgy? Beszélgettek is? Miért nem írsz rá, hogy mi van vele, furcsállod hogy feléd sem szagol.

Nem fognám a kamaszodásra, mert ha szeret téged, akkor valahogy csak ki kellene fejezze az örömét/aggódását, bármi érzelmét, nem?

2021. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
67%
Mert a szülei nem tanították meg erre. Vannak, akiktől ezek az illendőségi dolgok maguktól jönnek, vannak viszont, akiket meg kell tanítani erre.
2021. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Igen, jó a kapcsolatunk, mint írtam, én adom neki a zsebpénzt, én viszem moziba, plázába, ruhákat veszek neki stb-stb.


"úgy érzem túlreagálod a szituációt" - mivel is reagálom túl? Mert megjegyzem, hogy rosszul esik? Főleg azután, hogy mennyi anyagi és időbeli áldozatot hozok érte? Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy pl. te bejelented a családodnak az eljegyzésedet, mindenki megölel, gratulál, a testvéred meg meg sem szólal. És ez ha neked szarul esik, akkor te "túlreagálod". Bár ezért nem szóltam egy szót sem, csak a vőlegényemmel beszéltük meg, hogy azért ez nem volt szép tőle.

Most egy évvel később meg itt van ez a covidos eset, ismét ugyanez a szitu, nem akarom elhinni, hogy ennyi nincs benne.

2021. febr. 28. 18:45
 10/53 anonim ***** válasza:
75%
6# az egy dolog h te így erzed de a masik is tudja hogy te nem lesz.rod hanem törődsz vele csak magadban? Neha azert nem artana kifejezni. Igenis egy érdeklődés egy gratuláció jól tud esni, ahogy a hiánya rosszul.
2021. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!