Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám egy pióca nővel élt...

Bátyám egy pióca nővel élt együtt és félő viszi a házat 10-15 év múlva, mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Ez a nő 21 ével idősebb nála, 8 évig életek együtt vett hitelre egy lakás svájci frankra ami azóta 30 millió adósság 1,5 szobáért. Rábeszélte ez a vén kuva.


Ez a vén kva, most kiment külföldre a barátnőjével és az összes kereset pénzét elveri, a Báttyám meg egyedül fizet mindent már mióta megvette a házat. És egyedül él már kettő éve.



Mondtam neki, hiba volt őt is ráíratnia a házra... és semmit nem fizet neki, és félő, hogy mikor kifizeti 10-15 év múlva akkor ez lenyúlja.


Jobb lenne ha eladná a házat vagy keresne egy jobb hasonló korú feleséget aki tiszteli.


Mert ez így röhej...



2021. márc. 5. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Mi a kérdés? Ha házasok voltak, a fele ház a nőé, ha fejre állsz akkor is.
2021. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
és a bátyád is átlátja a helyzetet?
2021. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mi lenne a helyes megoldás?"


Nem próbálsz 10-15 évre előre "jósolni", mert sokan még azt sem tudják mi lesz velük jövő hónapban...


Bátyád felnőtt ember, bármikor változtathat az életén, de te nem változtathatsz ő helyette.


Ha van részed a házban akkor kérd ki a bátyádtól, vagy közöld, hogy eladod a részed idegennek.


A többi csak vergődés lenne, megteheted, de nem biztos, hogy érdemes.

2021. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja most fogtam fel teljesen a kérdést, a válaszom elsőfele akkor is él, a hiteles háztól mindenképpen jobb lenne megszabadulni.


Szerintem a nő sem véletlenül lépett le, ha ennyire kifizethetetlen ez.

2021. márc. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Es a bátyád mit mondott? Hogy látja?
2021. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy 10-15 év múlva? Ha annyira vén k@rva, mint ahogyan azt te állítod, akkor lehet, hogy istenments, addigra már nem is fog élni.
2021. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
A bátyád tegye el a bizonylatokat arról, hogy a ház hitelét ő fizette. Ha jól értem, nem házasok, így nincs vagyonközösség. Persze ha a bátyád befolyásolható, azzal nem lehet mit csinálni.
2021. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Tehát 10 éve van hitel. Én rábeszélném egy másik házra. Ezt hagyni a p.ba. Csak mert szeretem és nem akarom hogy lehúzza valaki. Mi lesz ha családja lesz stb..

Addigis valóban minden egyes számlát félre kell raknia amit a házon csinál. Azt is ami apróság ak tűnik mint pl vesz egy tűzhelyt vagy új ajtót. Máskülönben ha eladásra kerülne a sor akkor az ex ugyanolyan részben részesül miközben semmit sem fizetett.

2021. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Miért akarsz beleszólni?
2021. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

8!


Csak halkan jegyzem meg, a házasság alatt -hacsak nincs házassági vagyonjogi szerzodes- minden közös. Ha a nő egy fillért sem fizet, akkor is mindennek a fele jár neki.

2021. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!