Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltékeny / irigy vagyok a...

Féltékeny / irigy vagyok a tesómra, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Kétpetéjű ikrek vagyunk és egy kicsit hasonlóak is, mindketten 18 évesek és lányok.

Szerintem ez nálam mindig is így volt. Mindig is féltékeny vagy irigy (nem is tudom melyik) voltam rá, kb minden miatt. Hogy neki tökéletes alakja van, ugyanis a pasik odavannak az alakjáért (én meg vékonyabb vagyok, nincs mit rajtam nézni kb, alig van seggem, mellem). Hogy neki több pasija volt (mondjuk nem komoly párkapcsolat, inkább csak ilyen rövid pár hetes / hónapos), meg hogy őt többször hívták el randira és sokkal jobb pasik, mint akik engem megtalálnak. Hogy neki sokkal több barátja van, akikkel többször is találkozik és több mindent is meg tud velük beszélni (nekem is vannak barátaim, legjobb barátnőm stb csak én nem nagyon vagyok az a lelkizős típus, így nincs is olyan nagyon mély barátságom mint neki, attól függetlenül persze jól elvagyok velük, meg ha úgy van persze megbeszélünk mi is dolgokat). Hogy ő többször megy el bulizni (többször hívják el). Neki pl több komoly fiúhaverja is van, nekem meg alig, és velük se beszélek sokáig. Ő sokkal jobban el is tud beszélgetni másokkal. Hogy ő tök szépen táncol (hip hop, de nem nagyon versenyzik), és mindenki imádja őt ezért a sportért (én lovagolok és én sem versenyzek). Hogy neki tök jó stílusa van, tök jó, menő ruhái vannak (nekem is vannak jók, de az övé fixen menőbb). Hogy ő kevesebb küszködéssel is szebb mint én (pl kevesebb sminkkel, mert én meg ragyás vagyok, meg a haja is szebben szokott állni). És a fiúknak is mindig inkább ő tetszik.

Nem tudom miből fakadhat ez, hogy miért így érzek, de szerintem ez mindig is bennem volt max csak elnyomtam magamban (nem szokásom panaszkodni, nem szeretem ha sajnálnak, inkább tanulok az adott dologból és segítek magamon, megpróbálok javítani rajta), mert amúgy (ha nem veszekszünk) nagyon jó kapcsolatunk van. Lehet azért érzek így mert kicsit maximalista vagyok (úgy minden téren), és nem látom magamban a jót, csak hogy mindig kell rajtam valamit javítani. Meg az is lehet, hogy azért érzek így mert nincs sok önbizalmam. Igazából már nagyon nem szeretnék így érezni, de nem tudom mit tehetnék..

Tudom, kicsit hosszú lett, de aki elolvassa és tud értelmes választ / tanácsot adni, annak nagyon örülnék :)



2021. márc. 8. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem teljesen normális, hogy így érzel. Amíg ez nem beteges és nem mutatod ki nagyon, addig jóvanez. Tehát ha mondjuk egyetemi felvételikor neki sikerül az első helyre bejutnia, neked viszont nem, akkor örülsz neki, és nem féltékenykedni kezdesz, addig oké. (Persze lehetsz szomorú a saját felvételid miatt, de örülsz annak, hogy neki legalább sikerült.)
2021. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is normális, csak mondd el ezt neki is néha, és akkor lehet hogy segít is kitalálni a te stílusodat. Valaki mindig lesz jobb nálad valamiben, amúgy meg ha inkább ő érezne így feléd mert fordítva lenne, az is rossz lenne, szóval nehéz ez. De próbálj meg különböző stílust kialakítani akkor a barátok is tudnak válogatni kit miért kedvelnek. Biztos nem vagytok minden érdeklődési körben egyformák.
2021. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesz nálad jobb. Mindenkinél van jobb.

A legfontosabb hogy tudatosítsd magadban, semmi értelme sincs összehasonlítani magadat vele. Ezer emberrel megteheted, de ne a testvéreddel, mert egyikőtök sem tehet a külsejéről, stílusáról, hogy mit kapott az élettől. A testvérség fontosabb holmi féltékenykedésnél. Te is ugyanolyan értékes vagy, az embert nem csak a külcsíny teszi. Magaddal foglalkozz, magadnak tanulj. Csinálj egy jó szakmát, szerezz egy jó diplomát, találj egy párt akivel szeretitek egymást. Máris nem fog érdekelni a testvéred magánélete.

És váljatok szét. Nagyon sokat segít. Menjetek máshova továbbtanulni. Legyen meg mindkettőtöknek a privát szférája, saját baráti köre, saját lehetőségei.

2021. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
91%
Esetelg próbálj meg tanulni tőle, lehet idővel lekörözöd majd a "mestert". Nagyon sok olyan dologban érzed őt jobbnak, ami nemcsak genetika, hanem te magad is tudsz ezért tenni. Én mindig inkább próbálok tanulni a környezetemben azoktól, akiket valamiben sikeresebbnek látok. Tudom, hogy nehéz, ha szereted a tesóddal, mégis úgy érzed mindenben lepipál.
2021. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Nők....
2021. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
5 Te egyébként hol élsz? A nők sehol sincsenek ebben, a férfiak ennél sokkal durvábbak. Az összes széparcú fiút próbálják kicsinálni, eszméletlen szivatások mennek.
2021. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
6-os ! Te buta vagy. Két 18 éves nőőről van szó. Irigyek....mindenkire , s mindenre. Mert nőőők.
2021. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindig lesz jobb és szebb nálad. De az a jó, hogy Te Te vagy. Magadban keresd a szépet és jót. Önmagadat tedd boldoggá azokkal a dolgokkal amiket szeretsz és ne másokat. Persze ezt könnyű írni, nehezebb valóban megtenni, de ha nem jön magától ez, akkor tudatosan figyelj ezekre. Minden ember más és egyszerűen nincs értelme összehasonlítanod magad mással. Persze ez egy ikertestvérnél biztosan nehéz, egészen adott, hogy hasonlóak vagytok, de hidd csak el, te épp olyan értékes vagy mint a testvéred, csak el kell hinned.
2021. márc. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7 Mert aztán a két 18 éves srác nem féltékeny a másik telefonjára arcára farkára barátnőjére jegyeire hajára magasságára haveri körére bármire... ugyanúgy van nem attól függ mi a neme.... :) De látom beakadtál :)
2021. márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit magamra emlékeztetsz, mondjuk nekem nincs ikertesóm, de mindig volt kihez hasonlítani magam. Tudod mit látok a szövegedben? Mindig csak a tesódra figyelsz, és ahelyett hogy magadra koncentrálnál, abba fekteted az energiádat, hogy a különbségeiteket emeled ki az ő javára. Nyilván nehéz szitu mert ikrek vagytok, de akkor is két külön személy, és itt lenne az ideje, hogy ezeket az energiáidat abba fektesd, hogy magaddal foglalkozz. Ha nem tetszik az alakod, edzés, étrend, ha a bőröddel vannak problémák tanulj kicsit a bőrápolásról, itt is segíthet egy jó étrend. A fiúkat meg engedd el, mert amíg magadat nem tudod értékelni, nem fogod azokat a fiúkat bevonzani akiket szeretnél, mert a kisugárzásod árulkodik az önértékelési problémádról. Ne nézd le magad, és tedd helyre a dolgokat bent, aztán kezdj el dolgozni magadon, a tesód elemzését pedig engedd el, vagy maradjon egy egészséges motivációként.
2021. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!