Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek az öcsémmel? Így...

Mit tegyek az öcsémmel? Így tönkre teszi az életem, de mégis féltem mert a testvérem.

Figyelt kérdés
25 vagyok, az öcsém 22. Alkoholista szerintem, vagyis nagyon sokat iszik. Részegen hozzám jön fel az éjszaka közepén, valahogy szerzett kulcsot pedig zárat cseréltettem már. Ilyenkor nagyon agresszív, pénzt lop a fiókból, táskámból, bárhonnan. Ha nem találja meg a pénzt elkezd fenyegetni, falhoz szorít, erősen “ráz engem”, kiabál. A barátommal 1,5 hónapja vagyunk együtt, nem mertem neki szólni, mert az előző párom ezért szakított. Már 1,5 hete nem volt nálam az öcsém, gondoltam jobb időszaka van, ezért fel mertem hívni a barátomat magamhoz. Olyan hajnal 2 magasságában az öcsém megjelent, és az egész éjszakát tönkre tette, a barátom meg ő összevesztek, és végül kirakta én pedig mint valami kisgyerek sírtam el magam a szégyentől. Félek az öcsémtől és félek hogy ha elkergetem valaki másban vagy magában tesz kárt. 2 éve anyukánk meghalt, és azóta csak én vagyok neki, akkoriban kezdett el inni, de egy éve lett ennyire durva, magát hibáztatja anyu haláláért. Szerintetek mit tegyek?

2021. márc. 11. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Kapcsold ki magadban a felelősségérzetet!

Felnőtt ember, NEM vagy felelős érte! Önsorsrontó életet él - oldja meg magának a saját maga által teremtett helyzetben az életét!!!!!

2021. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Rég elkoltoztem volna
2021. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jozan allapotaban beszelj vele, hogy ha meg egyszer ez elofordul, rahivod a rendoroket betoresert. A baratodat nem irigylem, de hatha neki tobb esze van es egyszer ugy istenesen helybenhagyja, hatha abbol tanul. A szulotok elvesztese sajnalatos, de nem lehet minden devianciat rafogni erre.


Huzzon dolgozni, soha tobbet ne adj neki penzt, ha lop, vedd vissza barhogyan is.

2021. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
99%

"valahogy szerzett kulcsot pedig zárat cseréltettem már. "


Aha. Tehát ellopta a kulcsot és lemásolta? Kibaxnam a lakásomból, újra zárat cseréltetnék és elmondanak neki, hogy ha megegyszer megjelenik reszegen, rendőrt hívok.

2021. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Zárcsere, extra biztonsági pántok az ajtóra! Ha meg bemegy, ráhívod a zsarukat
2021. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt nbem alkohol, hanem drog lesz a problema!

meg egyszer jobb ha zarat cserelsz, es senkinek nem adsz kulcsot


ha verne az ajtot,akkor pedig rendort hivsz

2021. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Én mondjuk már rég feljelentettem volna.


Ilyen ember egy szr alak, semmi keresnivalója az életemben. De te szenvedj csak nyugodtan vele.

2021. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

És az hogy meghalt anyátok, piszkosul NEM indokolja a viselkedését, de egy ürügynek jó, hogy miért piál meg drogozik.


Nekem is meghalt az anyukám, mégsem lettem egy piás, agresszív idióta.

2021. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Napi kamu
2021. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A zárcserétől függetlenül lehetne annyi eszed, hogy felraksz egy zárat, ami csak belülről nyílik. Nekem biztonsági ajtóm van, de gyárilag van rajta eleve a kilincs alatt a nemlétező kulcslyuk helyén kábé egy ráfordítós kis kallantyú, amit ha elfordítok ugye, akkor a saját kulcsával sem lehet kívültről bejönni és bár a háztartásban élőknek van csak hozzá kulcsa, éjszakára mégis ráfordítom, biztonságot ad.

Tehát zárcsere és egyáltalán soha be nem engedni többet, józanul sem és egy plusz zár belülre, amit mindig zársz ettől függetlenül, mikor otthon vagy. ha nem engeded be, nem fogja tudni ellopni a kulcsot másolni, mondjuk nem értem hogy sikerült neki, nem tűnik fel ha nincs meg a kulécs, vagy te fellógatod a pótkulcsot az ajtó mellé a szögre?

Ne légy már ennyire szerencsétlen, másik zár, vagy biztonsdági ajtó, olyan kuilccsal, ami kódos és nem lehet csak úgy másoltatni, ha netán olyan béna lennél, hogy újra meg tudnápróbálni.

Plusz még lop is. Pont lesza*nám, hogy az öcsém, ugy ráhívnám a yardot mint a huzat. Meg testileg is bántalmaz, te mégis sajnálod.

Mindenkivel azt lehet megtenni, amit hagy, hogy megtegyenek vele, ha ilyen madár vagy, akkor meg is érdemled. hagyjad, hogy elüldözze a pasijaidat (amúgy mindegyik ennyire töketlken, nem akadt egy sem, aki pár apai pofon keretében egy életre elvette volna a kedvét?), nézd el, hogy meglop, hogy fenyeget, falhoz nyom és simogasd meg a buksiját is, mert méiscsak az öcséd az a nyomorult gazember.

Se felnőtt vagy komolyan? Szavazni is jársz, meg minden? Önálló életet élsz? Nehéz elhinni, mindenesetre elkeserítő..

2021. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!