Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Létezik olyan nagyon intellige...

Létezik olyan nagyon intelligens embert akinek a testvére értelmi fogyatékos,és ha igen akkor milyen a viszonya a testvérével?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Mennyire kell intelligensnek lenni? Nekem 146 az IQ-m. Az elég? Az öcsémmel 0 kapcsolatunk van, nem azért,mert 80 körüli az IQ-ja, hanem mert egy rosszindulatú,kórosan hazug,agresszív manipulátor.
2021. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Szia. Bár nem az én családomban történt,hanem egyik ismerősömmel,de megosztom. Egyik ismerősöm egy egyetemi tanár, van egy down-szindromas öccse. Nagyon jóba vannak, mióta meghaltak a szüleik az ismerősöm gondozza a testvérét. Nála tenyleg azt látom,hogy szeretetből teszi,nem kötelességtudatról. De olyan mérnök ismerősöm is van,aki szó szerint szégyenli a fogyatékos testvérét.
2021. márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én is több ilyen testvérpárt is ismerek. Van, aki erején felül gondoskodik a testvéréről, van, aki nem is beszél vele.
2021. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én anyuka vagyok. A kisfiam sajnos autista lett, a lányom pedig egy okos, tehetséges kislány. Most 17 és 15 évesek. Nagyon szeretik egymást, és ragaszkodnak egymáshoz. Igaz, mi sosem tettünk kivételt. Szerintem akkor van gond, ha a szülők a beteg gyermek miatt hanyagolják az egészségeset.
2021. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Ismerősi körben van ilyen... A nagyobbik - ő az egészséges, már házas-gyermekes - tehernek tekinti az öccsét és nem szereti.


Miért? Mert onnantól kezdve, hogy a beteg öcsike hazajött, őt teljesen lesza...ták. Megértem, lényegében szülők nélkül kellett felnőnie, amiről, oké, nem a testvére tehet, viszont pl. majd rá marad, ha anyukáék már nem bírják ellátni.


Bár ő megmondta, hogy otthonba adja, mert

- nem ő kért egy sérült testvért

- inkább saját családjával foglalkozik inkább (ikrei vannak)

2021. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszönöm szépen a válaszokat.

Azt vettem észre,hogy a nőknél nagyobb esély van hogy szeretni fogják az értelmi fogyatékos testvérüket.Meg függ attól is hogy milyen sérűlt.

2021. márc. 27. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok és nő. Nem értem a lepontozást, tényeket írtam le, ez van .
2021. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1.-es megkérdezed elég magas-e a 146-os IQ. igen, elég magas és gratulálok!
2021. ápr. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!