Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem normális a tesóm! Ma...

Nem normális a tesóm! Ma például mikor elkértem a töltőt hozzam vágta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hogy nálatok is így van e a családban, de nálunk úgy van, hogy van egy 12-13 éves tesóm aki nem normális.

Mondok ra példákat:

-szüleimmel is nagyon csúnyán tud beszélni ahogy velem is

-vannak olyan pillanatok, amikor teljesen jóban vagyunk és vannak olyan pillanatok amikor teljesen rosszban.

-egyik percben ilyen a személyisége a másikban olyan.

-szó nélkül be megy a szobámba és elveszi a cuccaimat, és mikor Anyaékkal számon kérjük őt akkor letagadja. Majd tudom hogy nála van és meg is keresem és meg is lesz és meg akkor is letagadja

-Ha valami pl nem tetszik neki akkor elkezd hisztizni

-volt pl olyan, hogy teljesen bekattan mert elkezdtünk valami apróságon veszekedni azt egy széket rám dobott

-Mivel ugye őt még anya ,,fekteti le’’ magyarán ott van vele 5 percig és beszélgetnek, ezért vannak olyan napok, hogy késő van és anya már menne lefeküdni. De ő elkezd hisztizni, hogy ne menjen ki anya a szobájából, mert o meg beszélgetni akar vele azt utána egy óráig megy a hiszti

-múltkor pl az egyik korom lakkomat törte szét és úgy ott hagyta a földön és elment haverkodni.

-ha pl én ülök a nagy kanapén és telefonozok azt elkéri a helyet, akkor én azt mondom hogy nem, akkor elkezd kiturni, mert elvárja hogy egyből felálljak

És ha azt mondom hogy egy perc mert ebből a könyvből befejezem ezt a sort, akkor meg fogja a katonát és leránt a kanapérol

És ha én kérem el akkor mondja hogy nem és ha én tűröm ki akkor a nyakamat akarja kitörni


MA pl az volt (emiatt is írok) hogy ugye 6 db töltő fejünk van

3- anya apa én

És a tesomnal 3 db volt.

Így elkértek tőle, mert kellett föntre. Szépen kertem, de ő elkezdett hisztizni, és oda vagta a töltőt hozzám, ami majd nem szét törött.


Szerintetek mit tegyek?


Előre köszönöm a választ <3

Légyszi normálisakat válaszoljatok



2021. márc. 24. 13:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
El lett kényeztetve és most kezd kijönni rajta, hogy neveletlen, azt hiszi bármit megtehet.
2021. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy túlságosan el lett kényesztetve és azt hiszi hogy róla szól a világ és bármit megtehet amit akar.
2021. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem kamasz, és a hormonjai miatt viselkedik így. Próbáljatok vele beszélni, hátja, de sokat nem segít szerintem, legalábbis, a húgom is ilyen korú, és ugyanilyeneket csinál, anya hiába beszélt vele normálisan, egyre rosszabb, szerintem csak az idő segít

Kitartást❤️

2021. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
A szüleid mivel ütik el az időt, hogy a gyereknevelésre nem jut semmi? Atyai pofon kéne neki. A kora nem mentség semmire. Apám ki is vágott volna a negyedikről, ha elkezdek dobálózni és erőszakoskodni mással csak úgy, indokolatlanul.
2021. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Savlekotő ***** válasza:
92%
Talán ha egy 13 évest nem anya altatna mert nem csecsemő nem lenne a tesód se egy 3 éves szintjén.. Ok és okozat..
2021. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Savlekotő ***** válasza:
86%
Akinek még a korát se tudod pontosan,de baromi szép értelmes család lehettek ti is.
2021. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az 1-3 választ❤️

4: anyumék dolgoznak, a pofon nem segít csak rosszabb lesz.

Ezek a “kitörések” max 5-10 percig tartanak, most is lehet vele normálisan beszélni

3: neked különösen köszönöm a válaszodat, és szorítok, hogy te is ki tudj tartani❤️❤️🤞🏻🤞🏻

2021. márc. 24. 14:12
 8/29 anonim ***** válasza:
86%
Nos, az én húgom is ilyen
2021. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
* Már ha ez megnyugtat. Legyél vele szigorúbb, az segített nálunk is. Na nem a többiekkel szemben, de rólam leszállt
2021. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

9: hogy legyek vele szigorúbb?

Mert pl ott a kanapés eset

És akkor azt mondom hogy nem és elkezd kiturni és ha nem szállok le akkor elkezd veregetni vagy tépni a hajamat 😞

2021. márc. 24. 14:16
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!