Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmennétek így a családi ebédre?

Elmennétek így a családi ebédre?

Figyelt kérdés

Nővéremék 6 év után elsőnek fogják a gyerekeivel a szüleinknél tölteni a húsvétot. Rossz a kapcsolatunk, ők minden hagyomány ellenesek, nagyon modernen élnek. A gyerkeik is ilyenek, többnyire ha találkozunk az én gyerekeimet bántják. Mindig a gyerekeim a hibásak mindenért.

Katolikus suliba járnak a gyerekeim, nekünk fontos a húsvét. A szüleim a nővérem miatt mindent feldobtak, hagyományos ebéd és locsolkodás helyett grillezés lesz. Külön megkért ne locsolkodjon a fiam mert nem szokás náluk már. Nagyon fáj nekem, hogy semmibe veszi azt amit mi szeretnénk a gyerekeinknek átadni.


2021. ápr. 2. 21:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
15%

A locsolkodás abból ered, hogy elvileg vízzel hallgatatták volna el Jézus feltámadását hirdető asszonyokat, szóval ja keresztény dolog amiből húsvéti szokás lett.

"A gyerkeik is ilyenek, többnyire ha találkozunk az én gyerekeimet bántják. Mindig a gyerekeim a hibásak mindenért." Ez a rész komolyan senkit sem zavar csak az hogy most keresztény e vagy sem? Eszem megáll.

2021. ápr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
54%

21!


"Rossz a kapcsolatunk, ők minden hagyomány ellenesek, nagyon modernen élnek."


Ezt is olvastad előtte? Mert rögtön utána jön a te idézeted. Tudod ez úgy együtt konkrétan arra utal, hogy a kérdező vallásos nevelése és a "modern élet" különbsége az, ami a feszültséget szüli.


Amúgy ha van gyereked, akkor nyilván nem hagyod hogy bántsák, ugye? Tehát ah első alkalommal szólsz, a masodik utan pedig nem viszed oda oket.

2021. ápr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
27%

A gyerekeid meglocsolják majd a nagyszülőket,a nővéredéket meg nem.


"A gyerkeik is ilyenek, többnyire ha találkozunk az én gyerekeimet bántják. "


Hogy bántják?

Egyébként meg beszélgess el erről a nővéredékkel,hogy azért ilyet ne csináljanak!

2021. ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom hallottál-e róla, de van egy kisebb járvány. Lehet azért akarják a grillezést, mert az a szabadban van, így nem kell 10-15-en bent nyomorogni a szobában.
2021. ápr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
73%

Mit kell átadni?


Tudod, miről szól a legtöbb helyen a locsolkodás? Hogy random szmomszéd már félrészegen átmegy, lelocsol valami büdös szrral, felzabálja a pogácsát, lehúz egy újabb felest, aztán megy tovább.

A kölyök meg hisztizik, ha csak piros tojást kap és nem 1000-est a locsolásért.


Hányinger az egész, ez már rég NEM hagyomány, hanem elvárások a háziasszony felé (főzzél sonkát, süssél süteményt, meg vegyél piát), plusz versengés, hogy melyik kölyöknek sikerült több lóvét összetarhálnia.


Én kb 8-9 éves voltam, mikor anya és apa azt mondták, hogy elég ebből, inkább lelépünk arra a két napra (az 24 évvel ezelőtt volt, kb, szóval...)

2021. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%

A locsolkodás meg a zabálás hol függ össze a vallással??

Ha nem akartok "modernen" húsvétolni, akkir vigyetek sonkát-tojást és locsolkodjatok magatok között. Mi olyan nehéz ebben?

2021. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
72%
Az a nehéz benne, hogy nem ő akar főzni, hanem azt szeretné, ha az anyja főzne sonkát, meg tojást.
2021. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Inkább húsvétoznék otthon.

Nem a grillezés miatt, hanem mert nem jó a testvéri kapcsolat eleve, és bántják a gyerekeidet az ő gyerekei.

2021. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
28-al egyet értek. Én azért elgondolkoznék, akarom-e, hogy felnőtten szóba álljanak-e a gyerekeim velem, vagy nem. Ha nem, ezt tovább folytatnám, ha azt akarom, hogy nézzenek felém 18 év múlva is, akkor sürgősen változtatnék és nem erőltetném a kuzinos látogatást, ha már így elcsesztem, mert ezzel nem csak a nővéred családjával rontod még tovább a viszonyt, hanem a saját gyerekeiddel is, csak mondom...
2021. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem vírustól most eltekintve ha nővér lehet ateista, akkor ő is művelheti a keresztény vallást, max egyik sem kötelezheti a másikat a saját vallására, de miért ne locsolhatná meg a gyereke a nagyszülőt? Persze most vírus miatt nem mennék át.
2021. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!