Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan győzhetném le az...

Hogyan győzhetném le az irigységet?

Figyelt kérdés

Nővéremmel elég rossz a kapcsolatunk, folyamatos a versenyzés köztünk, mivel ő az idősebb, ezért értelem szerűen mindig mindenben én már csak második lehettem. Sok múltból maradt seb van bennem, de azokra most nem akarok kitérni. Legfrisebb fájdalmam, hogy teherbe esett. (Mi régóta próbálkozunk már sikertelenül.) Tudom, hogy örülnöm kellene neki, de nem tudom kezelni a helyzetet, irigy vagyok rá, hogy ő adja az első unokát a szüleinknek és ismét övé az első hely. Úgy érzem az utolsó esélyt is elvette tőlem és már csak a halálban előzhetem ki.

Hogyan segíthetnék magamon?



2021. ápr. 6. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hogy nem egyedül kellene ezzel megbírkóznod hanem - ha érthető okokból - a családoddal nem akarod ezt megbeszélni akkor egy pszichológus segítségét kérni.
2021. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld meg a nővéreddel való versenyzést kizárni a fejedből. Tudom, hogy nehéz elfogadni, de ez nem egy verseny. As szüleid szerintem ugyanúgy szeretnek mind kettőtöket, ez nem azon múlik, hogy kinek születik előbb gyermeke, zárd ki ezeket a negatív gondolatokat, mert emiatt a stressz miatt nem esel teherbe. Sok sikert a továbbiakban!
2021. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

A nővérem hasonló dolgok miatt utál és irigy rám.

Bár nálunk az volt régen, hogyha ő kapott valamit, akkor nekem is kellett és általában meg is kaptam. Azóta sem tud túllépni rajta, pedig már felnőttünk. Anyáskodni próbál felettem, ha valami nincs úgy, ahogy ő gondolná, akkor egyből bunkózik és hisztizik.

Irigy rám, amiért 20 évesen saját keresetemből autót vettem magamnak, 25 évesen már a lakásom is megvan, amiért megdolgoztam, de ő irigy. Ebből fakadóan állandóan veszekedünk.

Amikor terhes lett, a fejemhez vágta, hogyha elmegy nekik a baba, az csakis az én hibám lesz, merthogy ő állandóan miattam idegeskedik. Ezután nem igazán kerestem a társaságukat. Ezt megfejelte azzal, hogy nem én lettem a gyerek keresztanyja, viszont elvárja, hogy úgy viselkedjek. HÁT NEM!

Szerintem engedd el ezt a versenyzős dolgot, én is mindig kevesebb figyelmet kaptam, ő volt a csudijó mintagyerek, Mrs.Tökély.

Ne versenyként fogd fel, a gyerekdolog pedig ne bántson, nektek is lesz babátok, a nagyszülők pedig gyakorlottabbak lesznek és mindig a legkisebb van elkényeztetve. :) Fogd fel így.

2021. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tényleg kéne neked egy pszichológus, mert veszélyes dolgokat mondasz: "az utolsó esélyt is elvette tőlem" - mire?, "én már csak a halálban előzhetem ki" - odébb van még az, nem? Egyébként az, hogy ő az idősebb, és neki lesz előbb gyereke, az még statisztikailag is rendben van, persze ettől te még érezhetsz irigységet. Rendbe kéne hozni közös dolgaitokat - amíg nem tisztázzátok a sérelmeiteket akár családterápián is, addig ez mindig ott lesz.
2021. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
esküszöm, szerintem egyszerűen fel kéne nőnöd. ez az óvodás, ki mit csinál előbb szintű izé nagyjából tízéves korig oké.
2021. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Te is csak papíron vagy felnőtt, agyban nem.

Ha ennyi a sérelem, akkor keress fel egy pszichológust.


Ha a halálban megelőzöd majd, akkor elmondhatod (de kinek?), hogy na végre, ebben csak én lettem az első?

2021. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Óriási butaság ez a fajta gondolkodás mód. Miért méred magad hozzá? Te egy külön személy vagy, külön életed van. Àllits fel magadnak saját mércét, saját célokat, és azt probald elérni mindenkitõl függetlenül. Versenyezz magaddal, és igy nem leszel irigy!
2021. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!