Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Annyira idegesítő a húgom...

Annyira idegesítő a húgom emiatt mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A húgom felidegesít néha nagyon. Most arról van szó hogy az udvaron van egy fatároló ahol vannak kis ászkák. Valószínű hogy pontosabban szürke gömbászka. Főleg most hogy eső van előjönnek. A húgom őket gusztustalannak tartja, és folyamatosan el akarja őket taposni. Ilyenkor kihoz a sodromból, hisz az a kis rák nem tett ellene semmit, ártatlan, és mégis ki akarja nyírni. Mondom neki ha látom hogy: "hagyd már, ne bántsd!!" de nem hallgat meg. Szerintetek mit csináljak vele?
2021. ápr. 13. 09:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Taposs a labara :D
2021. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem figyelj inkább a tanár nénire az online órán.
2021. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
74%
Neveld meg még most, mert később csak rosszabb lesz!
2021. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Szerintem is taposs a lábára! Illetve magyarázd el neki, hogy az ászkarákok fontos lebontószervezetek. ha száraz lenne a fatároló és nem korhadna benne a fa stb. akkor meg sem jelennének.

[link]

Kisgyerekeknél az ilyesmi inkább valami feszültség miatt van, nem annyira undor miatt. A másik ok az állatbántásra az antiszociális személyiségzavar (korai jel), de ennyire ne szaladjunk előre.

2021. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Az én, elég kegyetlen verzióm, hogy ezt mondom neki:

Ez pontosan olyan, mintha jönne egy óriás és rád taposna. Fáj neki. Képzeld el milyen lenne,hogyha jönne egy óriás és megtaposna, csak mert undorítónak tart.


valszleg nem fog neki tetszeni a válasz, de meg lehet próbálni.

2021. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Hát rákerestem hogy mi az és őszintén nem túl szép. Alapból parázok az ilyenektől, ettől is pedig csak képen láttam. Ha hirtelen meglátnám élőben szerintem én is megtaposnám és sok más ember is. Hány éves a húgod? Ha idősebb akkor csak szólj neki hogy inkább ne menjen oda és akkor nem kell eltaposnia. Ha kicsi akkor szerintem nem sok mindent tudsz tenni, mivel úgyis oda fog menni akármit is mondassz neki.
2021. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az elöttem lévőkkel. Most kell megnevelni, mert később csak rosszabb lesz. Én is azt szoktam mondani az öcsémnek, hogy ez olyan mintha rátaposna egy óriás. Hány éves a húgod? Azért nem mindegy hogy 15 évesen tapossa el vagy 6 évesen.
2021. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Kártevő, pl. a krumpli húsába lyukat váj. Többnyire élelmiszerrel együtt szokták behurcolni a házba. Amúgy valószínűleg a korhadt fákat lakmározzák nálatok.


Tényleg figyelj oda jobban biológia órán.


Legegyszerűbben úgy szoktak védekezni ellene, hogy ha cserépbe tett nedves mohával mesterséges búvóhelyet készítenek nekik, mivel a moha az egyik kedvence, oda gyűlnek és szépen lehet is őket kidobni.

2021. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Mezőgazdaságilag kártevőknek számítanak. Vannak korhadék evő típusúak is, de van mikor a nem korhadt növény gyökerét szárát is megrágják.


Javítom, hogy nehogy 4-es kötözködjön.


8-as vagyok.

2021. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Martin?
2021. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!