Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi az ideális korkülönbség...

Mi az ideális korkülönbség testvérek között?

Figyelt kérdés
Főleg három gyerek esetén érdekelne.
2021. ápr. 16. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nincs ilyen szerintem. Majd anyuka vagy az elet eldonti, hogy mikor lesz teso. Van aki letudja 2 even belul, de van akinek tobb ido kell. Mi 3an vagyunk testverek, 7 voltam amikor az elso öcsém szuletett, 14, amikor a masodik. Teljesen jó volt igy, nem is akarnam mashogy.
2021. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
63%

Azt nem tudom mi az ideális, de azt tudom mi nem :)

Köztem és nővérem között 10 év van, ez pedig rengeteg. Teljesen más generáció, nem értjük meg egymást és hiába igyekszünk, nem túl szoros a kapcsolat. Szerintem ekkora korkülömbség már óriási szakadékot képez az egymás közti kommunikációban. Mióta mindketten felnőttünk, saját család stb - akkor kicsit javult a helyzet, de akkor is távolságtartóak maradtunk... kb mint 2 régi jó haver.

2021. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
szerintem 2-3
2021. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Én pl. 10 voltam, mikor az öcsém született, és 13, mikor a húgom. Anyum hamarabb akart tesókat nekem, de sajnos ott, ahol laktunk, még én is sok voltam. Amúgy köztem és húgom között a nagy korkülönbség ellenére is szoros a kapcsolat, de mindig is szoros volt. Köztem és öcsém között annyira nem, de rá is mindig számíthatok, ha baj van. Egyébként van sok közös témám a tesóimmal, mert bár más generációba tartoznak, de sok mindenről tudunk beszélgetni.
2021. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is 2-3 :)
2021. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

2-esnek.

Megcáfolnám amit mondasz, 10 év még lehet ideális. A nővérem és köztem 9 év van és szerintem ez a legjobb benne.

Kiskorunkban valóban nem volt szoros a kapcsolatunk, de ahogy elkezdtem érni, azóta szinte a legjobb barátom, még úgy is, hogy egy másik országban él. Van kitől tanácsot kérnem, aki már érettebben tudja átlátni a dolgot.


Szóval nem, azzal sincs baj, ha nagy két tesó közt a korkülönbség. Lehet tesók közt két év és úgy sem biztos, hogy szoros lesz köztük a kapcsolat, ha teljesen más személyiségek, és lehetnek kb legjobb barátok mint mi, több év különbséggel is.

Ezzel azt szeretném mondani, hogy nincs ideális kor, ide mindenki a tapasztalatait tudja csak leírni, de az meg nem biztosíték. :)

2021. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Mi hárman voltunk testvérek, következetesen három évente születtünk. (‘83, ’86, ‘89) szerintem ez jó volt nekünk is és anyukámnak is, mert nem volt köztünk nagy korkülönbség, és amikor újszülöttek voltunk, akkor az “előző” már kezdte az ovit, így nem sertepertélt plusz egy gyerek otthon egész nap, el lehetett látni nyugiban a csecsemőt.
2021. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen egyetertek a 2essel, minden szavam leirta.
2021. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köztem és az öcsém között 6 év a korkülönbség. Nagyon szoros a kapcsolatunk, de szerintem jobb lett volna, ha 1-2 évvel hamarabb született volna.
2021. ápr. 16. 19:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen nincs.

A tesók természete ütheti egymást, akárhány évesek, de imádhatják is a másikat akar 1, akár 10 év van köztük.

2021. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!