Csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Én és a 5 éves kishúgom kaptunk egy méregdrága festő-készletet.Egy hete átjött a barátja az oviból és kitalálták , hogy festeni akarnak kartonra. Én fennt a szobámba tanutam amikor egyszer csak anya felkiabállt az emeletre hogy festhetnek e a festő-készlettel. Én mondtam, hogy a készletben csak tubusos festék van azt pedig nem tudják jól használni, de nekem van egy sima vízfestékem is használják azt. Erre mire lemegyek azt látom hogy a két gyerek a húsz festékből kinyomott vagy 13 csak úgy a papírra és ebből egyet elvágtak (???) 5 pedig teljesen kifogyott.Majd pedig megkérdezem anyát hogy miért nem használták azt a festéket amit én mondtam. Erre azt mondja azért mert a tubusos jobban tesztett nekik, de ne izguljak nem festettek többet 5-10 percnél.

Most akkor anyának van igaza?Én ezen teljesen kiakadtam



2021. ápr. 18. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%

anyukad maga alatt vagja a fat, ha a meregdraga festo keszletet hagyja hogy szetbarmoljak a kicsik, mert igy kidobott penz volt.


en is ideges lennek miatta, nem reagalod tul.

2021. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%
Neked van igazad. Tönkretették a cuccaidat, anyukád meg nem figyelt rá, hogy ne így legyen, pedig te szóltál, hogy nem tudják használni és felajánlottál alternatívát.
2021. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Mivel te és ő ketten kaptatok így valamilyen szinten jogosan használták

Itt anyukád volt a felelőtlen mert akkor nyomjon ki egy kicsit nekik és fesenek azzal a többit elrakni szerintem így lett volna a helyes

Ha már annyira a tubusos festék tetszett nekik

2021. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve hülyeség egy 5 évesnek és egy jóval idősebb gyereknek közös ajándékot venni.

Kérd meg anyukádat, hogy vegyen neked pár tubus festéket, ami csak a tiéd. Nyugi, csak tiniszemmel méregdrága, amúgy pár ezer forint lesz.

2021. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Én is ideges lennék, nem reagálod túl.
2021. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nincs igaza. 5 év körül már megfelelő életkorban van egy gyerek ahhoz, hogy megtanulja tisztelni a más tulajdonát, az idősebb testvért stb. Ha te azt mondod, hogy a tieddel nem játszhat, de még alternatívát is ajánlasz hozzá, ráadásul abszolút érhetően meg is indokoltad ezt, neki ezt tiszteletben kellett volna tartani, és a vízfestéket a kicsinek adni. Rengeteg ovis gyereket rontanak el a szülei ezzel az agyonkényeztetéssel, hogy mert neki 'ez tetszik" felülírja az abszolút logikus egyéb érveket is, a lényeg, hogy mindent megkapjon, amit csak megkíván. Nehogy hisztizzen...
2021. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ott elbukik nálam a történet, hogy egy 5 éves és egy minimum 16 éves közös ajándékot kap....
2021. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Én akkor anyukától kérnék még egyet magamnak... Ha neki nem tétel az h csak úgy kinyomkodják akkor legyen kedves venni nekem egyet amit én is tudok használni
2021. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

A #7-essel értek egyet.

Én festek, festő nem vagyok nyilván, szerintem veled egykorú lehetek Kérdező, de ha a 7 éves kisöcsémmel kapnánk közösen egy ilyen méregdrága festőszetett, és azt ő elbaromkodná így a kisbarátjával, szerintem nekem a hajam égnek állna. Hát bocsánat, de normális anyukád? A festő cuccok nem játékszetrek 5 éveseknek, nem is értem, hogyan vehették a testvérednek, miért nem csak neked, aki tud rá vigyázni?

2021. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Szépen új festőkészletet kérsz, mivel az a két 5 éves a tiédet tönkre tette, s problem solved.


Ha anyudnak van annyi pénze, hogy minden ilyen után újat vegyen, akkor az az ő baja.

Ha meg nem akar újat venni, akkor szépen hányd a szemére hogy akkor jobb lenne nem odaadni valami drága dolgot két 5 évesnek, mikor más alternatíva is van rá, vagy esetleg tedd tönkre te is valamijét, s mond azt hogy "csak 5-10 percig volt nálam".

2021. ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!