Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kéne kezelnem az öcsémet?

Hogyan kéne kezelnem az öcsémet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, az öcsém 18, mindketten itthon vagyunk most. Én egyetemre járok Bp-re, kolis volnék, csak ugye most otthon kell lennünk, online órák vannak. Öcsém középsuliba jár. Egy szobában vagyunk.

Szinte mindig fáradtan kelek reggel, nem tudom magam kialudni, mert ő állandóan számítógépezik. Kb. reggel 9-től órái vannak kb 1.-ig, közben is játszik, majd utána is egész nap a gép előtt ül éjfélig, de akár egyig is. Óriási kocka, nincsenek haverjai az online számítógépeseken kívül, nem jár sehova, antiszociális, de itthon pl. velem szemben hatalmas arca van, mert tudja, hogy úgyse ütném meg. A szülők által néha-néha rá van szólva, hogy nem kéne ennyit gépezni meg így beszélni, de ez annyit ér, mint halottnak a csók. Szülők álláspontja, hogy szépen kell vele beszélni. Bármit szólok neki, megkérem, hogy hagyjon már aludni, le vagyok pattintva egy “hagyj békén” mondattal, vagy valami ilyesmi. Ha tovább mondom neki, akkor káromkodik, nyilván én is felemelem a hangom, a szülők által meg én vagyok lecseszve. Egyszóval nagyon rossz köztünk a viszony, nem bírja belátni, hogy nem egyedül van a szobában, és engem szivat az állandó kockulásával. Így is 15 órákat ül kb a gép előtt naponta, miért nem elég mondjuk 12??

Mit tegyek ebben a helyzetben?

25/F



2021. ápr. 20. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Üsd meg. Két-három irtó nagy pofon. Napi rendszerességgel, ha ellentmond.
2021. ápr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

gépet átköltöztetni más szobába vagy be lehet állítani, hogy időkorlát legyen a gépen.

[link]

2021. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Valami alternatív megoldás kéne, amivel meg tudnám győzni esetleg.

#2 Nincs lehetőség rá sajna, a nappaliba nem mehetne a gép. Időkorlátot meg kivenné, sajnos is őt kéne meggyőzni, nem külső eszközzel eltiltani.

2021. ápr. 20. 23:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj a nappaliba aludni, ha van felfújhatós matrac, lehetőleg úgy helyezd el hogy útban legyen reggel. Ha a szüleid számára is kellemetlen kezd lenni a helyzet, akkor majd tesznek valamit. Amúgy meg majd megnézhetik magukat ha a neveletlen testvéred 30 évesen is csak kockulni fog és eltartatja magát. Te meg menj vissza koliba amint lehet.
2021. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelszavazd le a gépét, mondjuk amikor alszik, vagy valamiért nincs ott. Ne fenyegesd azzal hogy lejelszavazod ha nem kapcsolja ki időben, mert akkor ő fogja megoldani, mielőtt te megtehetnéd.

Volt már, hogy megpróbáltátok elhúzni a géptől, azt kikapcsolni? Ha kiabál vagy agresszív, és utána vissza is kapcsolja, akkor szerintem elvonókúrára is lehetne vinni, mivel az azt jelenti, hogy már gépfüggő...

2021. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szülők cseszték el, de kurvára...
2021. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!