Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is segíteni kéne...

Szerintetek is segíteni kéne a testvérembek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A testveremmel mindketten a ugyanott diákmunkázunk. A barátnőmnek jövő héten lesz egy műtéte. Nagyon fél miatta és szeretné ha elkísérném, de aznap dolgoznom kéne és diákmunkából nem tudok szabit kivenni. A főnökömmel megbeszéltem, hogy akkor mehetek el, ha valaki be tud ugrani helyettem aznap. A nővéremet kértem meg, de ő aznap a barátjával akar találkozni és azt mondta, hogy őt nem érdekli hogy műtik a barátnőmet, ő aznap nem ér rá. Viszont ő tényleg nagyon fél, még sírt is és kötelességemnek érzem hogy ott legyek vele és vigyázzak rá. Próbáltam felajánlani a testvéremnek hogy cseréljünk el egy napot, de ő csak azt hajtogatja hogy aznap nem ér rá. Szerintetek igaza van? Hogy vegyem rá, hogy segítsen? Mást nem nagyon ismerek még onnan, nem régota dolgozom ott, nem tudom kit kérjek meg, hogy ugorjon be helyettem.

2021. ápr. 20. 23:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Barátnődnek nincs családtagja aki elkísérje?

Amúgy simán kérdezd meg a munkatársaidat, nincs veszíteni valód.

2021. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem mindenképpen a barátnőddel legyél. Ha találsz beugró embert, ha nem. A diákmeló pénz, ami nem állítom, hogy nem fontos, de azért kevésbé, mint a párod, aki fél, és megnyugtatná, ha ott lennél. Ha még ki is rúgnak, a pénzt megkeresheted máskor, máshol, de ha olyan műtétről van szó, amitől ennyire fél, akkor egyértelműen ott a helyed, mert a bizalom, az anyagiakkal ellentétben nem olyan, hogy a jövő hónapban is megteremtheted.
2021. ápr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) a "nem nagyon ismerek másokat" azt jelenti, hogy arcról, köszönésig sem? Mert, ha esetleg akad, aki szimpatikus, legalábbis így első ránézésre, talán megszólíthatod egy szünetben - nem tudom, milyen jellegű a munka, van-e lehetőség időnként szót váltani. Vagy, ha mondjuk olyasmi, amit bárki el tud végezni (szórólapozás vagy ilyesmi, nem tudom, milyen diákmunkák vannak így iskolaidőben), akkor egy külsős beugró barátba nem egyezne bele a főnököd?
2021. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
Szép kis testvér az ilyen...
2021. ápr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Azert a diakmunkat altalabn le lehet mondani. Nezd meg mi van a szerzodesben mennyivel elotte kell szolni. A tesod eleg fura, en beugranek.
2021. ápr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Neked megvan a saját életed, neki meg a sajátja. Nem köteles elcseszni a saját programját érted, nyilván nem csak ketten vagyok ott dolgozók. Kérj meg mást.
2021. ápr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#1 a szüleivel nincs jó kapcsolata a húga külföldön él.


#3 vannak akikkel néha dumálok, de nem gáz őket megkérni hogy dolgozzanak helyettem?


Na mindegy. Megkérek valakit hogy cseréljünk egy napot, és és akkor nem kell helyettem melóznia... Úgy szerintem redben lesz, csak mem akartam egy szinte idegenre rásótni az én munkám.

2021. ápr. 21. 00:23
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem bulizni mész vagy esküvőre, szerintem lesz legalább 1 munkatárs aki szívesen segítene és ki tudja lehet, hogy még jól is jön neki.
2021. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem is igazán a műtéttől fél szerintem, hanem hogy utána fájdalmas a felépülés. Szerencsére nincs semmi súlyos gondja, de egy kellemetlen és hosszú beavatkozásról van szó.
2021. ápr. 21. 00:27
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ertheto ha kell neki a tamasz. Amugy altalaban a diakmunka kozvetitonek a feladata masik munkast keresni. Asszem regen 3 nappal lemondas elott kellett szolni.
2021. ápr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!